Aleksandra Popławska żałuje posłania córki do szkoły!

Aktorka jest załamana programem nauczania stworzonym przez ministra Czarnka...
Aleksandra Popławska żałuje posłania córki do szkoły!
fot.AKPA
14.12.2021

Aleksandra Popławska jest polską aktorką, która karierę rozpoczęła w 1998 roku i od tamtej pory zagrała w wielu filmach, choć największą rozpoznawalność dał jej udział w produkcjach takich jak "Kobiety mafii", "Underdog" czy "Wataha". Prywatnie jest związana z aktorem Markiem Kalitą, z którym ma 16-letnią córkę Antoninę.

Aleksandra Popławska żałuje posłania córki do szkoły!

Dotychczas młoda latorośl Aleksandry korzystała z edukacji domowej, a aktorka wielokrotnie wyliczała zalety tej decyzji. Jednak po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej nastolatka zdecydowała, że chce pójść do normalnego liceum, by mieć kontakt z rówieśnikami.

Niestety, zdaniem matki decyzja ta nie wyszła córce na dobre i na łamach magazynu Show wyznała, że głównym problemem jest aktualny minister edukacji, Przemysław Czarnek:

Moja córka miała edukację domową i w tym czasie uzyskała najlepsze wyniki. Wróciła do szkoły na etapie liceum, bo chciała mieć częste kontakty z rówieśnikami. Prawo do wolności - tego powinna uczyć szkoła, ale jak się do niej dobierają tacy, jak obecny minister, to ręce opadają. (...) W szkole dziecko ciągle się stresuje. Kartkówki, zadania domowe, sprawdziany. Tu jest inny system.

Dodała również, że domowa edukacja lepiej się sprawdzała i potrafiła zainteresować córkę danym przedmiotem:

Wcześniej z fizyki ledwo co wyciągała tróję. W edukacji domowej dostała piątkę, bo zaczęło ją to fascynować

Myślicie, że ma rację?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie