Alec Baldwin w poruszającym wywiadzie o tragedii na planie "Rust"

Aktor rozpłakał się w trakcie wywiadu...
Alec Baldwin w poruszającym wywiadzie o tragedii na planie "Rust"
fot. screen ABC News/Twitter
02.12.2021

W październiku tego roku na ranchu Bonanza Creek w Nowym Meksyku doszło do tragedii podczas kręcenia westernu "Rust". W jednej ze scen znany amerykański aktor Alec Baldwin wystrzelił z rewolweru-rekwizytu i ranił dwie osoby: 42-letnią operatorkę filmową Haynę Hutchins oraz 48-letniego Joela Souza, reżysera i scenarzystę. Obydwoje natychmiast przewieziono do szpitala, jednak mimo udzielenia pomocy jedna z ofiar, Hayna Hutchins zmarła w wyniku otrzymanych ran. W międzyczasie śledztwo wykazało potworne zaniedbania i "niechlujstwo" na planie.

Alec Baldwin w poruszającym wywiadzie o tragedii na planie "Rust"

Alec Baldwin dotychczas unikał mediów oraz udzielania wywiadów i ograniczył się tylko do krótkich wpisów na Twitterze i Instagramie, w których wyrażał kondolencję i ogromny smutek z powodu tragicznych wydarzeń.
Teraz po dwóch miesiącach postanowił przerwać milczenie i zabrał głos w sprawie tragedii udzielając wywiadu stacji ABC.

Była kimś, kogo kochali wszyscy, którzy z nią pracowali, była lubiana przez wszystkich, z którymi pracowała i podziwiana - zaczął Baldwin, mówiąc o Halynie Hutchins we fragmencie wywiadu opublikowanym na Twitterze, a chwilę później zaczął łkać. - Nawet teraz nie mogę uwierzyć w to co się stało. To nie wydaje mi się realne..

"W scenariuszu nie było napisane o pociągnięciu za spust?" - zadał kolejne pytanie prowadzący. Baldwin gwałtownie zaprzeczył:

Nie. Nigdy, przenigdy nie skierowałbym w czyjąkolwiek stronę naładowanego pistoletu, ani nie pociągnąłbym za spust. (...) Nie mam pojęcia, jak ostra amunicja trafiła na plan filmu.

Baldwin wyznał, że cała sytuacja mocno się na nim odbiła i bardzo to przeżył.

Nie czuje się ofiarą, ale to, co się stało, było najgorszą rzeczą, jaka mi się przytrafiła. (...) Ponieważ wciąż o tym myślę, zadaje sobie pytanie: co mogłem zrobić?

Dziennikarz, który przeprowadził z nim wywiad ujawnił, że "był to najbardziej intensywny wywiad jaki przeprowadził w ciągu ostatnich 20 lat" oraz dodał, że aktor był "zdruzgotany ale bardzo szczery i otwarty"

Śledztwo w sprawie tragedii na planie nadal nie zostało zakończone. Jak dotąd nie postawiono nikomu zarzutów.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie