Jacek Braciak nie uszanował prywatności swojego dziecka?

Aktor zrobił coming out syna, ale zapomniał zapytać o zgodę...
Jacek Braciak nie uszanował prywatności swojego dziecka?
fot.AKPA
01.12.2021

Jacek Braciak od kilku lat spotyka się z Agatą Buzek, jednak wcześniej był związany z Iloną Braciak, z którą doczekał się dwóch córek - Zofii i Jadwigi. Następnie spotykał się z Mają Hirsch, z którą ma kolejną córkę Marię.

Jacek Braciak nie uszanował prywatności swojego dziecka?

Jakiś czas temu mężczyzna w wywiadzie dla magazynu "Zwierciadło" wyjawił, że jedna z jego córek czuje się mężczyzną:

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada.

Aktor zapewnił jednak, że szanuje wybory swoich dzieci i chce dla nich jak najlepiej, w myśl zasady, że miłość jest bezwarunkowa. Wyznanie odbiło się szerokim echem po mediach, jak się jednak okazuje...nie zostało skonsultowane z synem, który zwrócił mu na to uwagę. 

W kolejnym wywiadzie, tym razem dla Newsweeka, Braciak przyznał, że popełnił błąd, jednak nie miał świadomości, że jego wyznanie było niestosowne:

Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę.

Aktorowi na Twitterze zarzucono również deadnaming, czyli używanie starego imienia dziecka, sprzed coming outu.

Ostatecznie skruszony Jacek Braciak zapewnił, że przeprosił syna za swój błąd i zapewnił, że mimo wszystko między obydwojgiem panują dobre, kochające relacje, a Konrad nie ma do ojca żalu.

Oczywiście, przeprosiłem. I o zgodę na rozmowę z panem już zapytałem, dopytując o pewne rzeczy techniczne, przygotowując się, żeby nie walnąć babola, nie zrobić niedźwiedziej przysługi. Konrad powiedział, że ma do mnie zaufanie, a przy okazji, że jest dumny ze mnie. I tu się wymieniliśmy uprzejmościami i zapewnieniami miłości.”

Nie jest to pierwszy przypadek transpłciowego dziecka znanych gwiazd - dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń jest ojcem transpłciowej córki Wiktorii i jakiś czas temu udzielił wywiadu, w którym opowiadał o absurdach polskiego systemu i brakiem wsparcia dla osób trans.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie