Księżna Kate jest ofiarą przemocy domowej?!

Brytyjczycy i rodzina królewska są przerażeni zdjęciem posiniaczonej Kate!
Księżna Kate jest ofiarą przemocy domowej?!
fot. Instagram: alexsandropalombo
29.11.2021

Księżna Kate i książe William tworzą dziś jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych par na świecie. Wspólnie wychowują trójkę dzieci, które są dla nich całym światem. Ich małżeństwo wydaje się nie mieć wad, a na zdjęciach Kate, na jej twarzy zawsze gości uśmiech. Czy to jednak możliwe, że to tylko przykrywka?

Księżna Kate jest ofiarą przemocy domowej?!

Świat obiegła informacja o zdjęciu posiniaczonej i zakrwawionej Kate Middleton, zdobiącej plakaty na przystankach autobusowych i tablicach ogłoszeniowych w Mediolanie oraz w miasteczku Los Alcazares na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Również podpis na plakatach zdaje się nie pozostawiać złudzeń:

Zgłosiła go, ale: nikt jej nie uwierzył, została sama, nie była chroniona – on nie został zatrzymany. I tak została zabita.

Brytyjczycy i rodzina królewska są przerażeni i zbulwersowani zdjęciem. O co chodzi? Czy Kate padła ofiarą przemocy domowej?

fot. Instagram: alexsandropalombo

fot. Instagram: alexsandropalombo

Jak się okazuje, księżna Kate padła ofiarą...wykorzystania wizerunku bez jej zgody! Kontrowersyjny plakat autorstwa włoskiego artysty i aktywisty Alexsandro Palombo w założeniu miał szokować i przykuć uwagę widza, jednocześnie poruszając problem przemocy domowej, w tym również "zwrócić uwagę na słabe reakcje polityków w kwestii problemu przemocy ze względu na płeć” oraz „podkreślić nieskuteczność systemu wsparcia i ochrony ofiar”.

Choć Kate bardzo chętnie udziela się we wszelkiego rodzaju fundacjach i od lat czynnie działa na rzecz potrzebujących, nie wyraziła zgody ani nie miała świadomości, że jej twarz została przerobiona i użyta na rzecz plakatu!

Wśród innych "ofiar" Alexsandro i jego obróbki graficznej znalazły się również Kamali Harris, Królowa Letycja czy szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by aleXsandro Palombo (@alexsandropalombo)

Choć cel niewątpliwie był szlachetny, to jednak kontrowersyjne plakaty nie zostały dobrze odebrane wśród internautów. Pojawiły się komentarze o braku szacunku, wprowadzaniu w błąd i braku upoważnienia do wykorzystywania wizerunku kobiet.

Co na to rodzina królewska i Kate?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie