Maffashion nie chce rodzić dzieci w Polsce

Maffashion wzburzona śmiercią 30-letniej Izabeli zadeklarowała, że "woli by jej syn był jedynakiem niż sierotą"
Maffashion nie chce rodzić dzieci w Polsce
fot.AKPA
05.11.2021

Sprawa 30-letniej ciężarnej Izabeli w Pszczynie nadal wywołuje ogromne emocje i odzew ze strony kobiet, w tym celebrytek. Swoje oburzenie wyrazili już m.in Martyna Wojciechowska, Kinga Rusin, Magda Mołek, Aleksandra Popławska i Anna Dereszowska. Teraz również Maffashion, która sama od niedawna jest mamą małego Bastiana wyraziła swój gniew i protest w kwestii ostatnich, tragicznych wydarzeń w Polsce.

Wzburzona Maffashion komentuje śmierć ciężarnej Izabeli

Modelka już wcześniej aktywnie protestowała w social mediach, gdy rok temu, 22 października w życie wszedł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał aborcji ze względu na ciężkie wady wrodzone płodu. Teraz po raz kolejny dołączyła do tysięcy kobiet, które nie zgadzają się z obecnym prawem aborcyjnym oraz polityką państwa. W ramach akcji #AniJednejWięcej opublikowała wpis na Instagramie, w którym wspomina, że marzyła jej się większa rodzina, ale nie zdecyduje się na kolejną ciąże w Polsce.

Moim marzeniem od zawsze była dwójka/trójka dzieci, z mała różnica wieku. Obecnie już tego nie planuje bo sie boje, bo nie chce ryzykować, bo…
Wole by mój syn był jedynakiem niż sierota.
Jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie zmianie mój synek nie będzie miał więc rodzeństwa. A już na pewno nie urodzonego w ojczyźnie.

Potem podzieliła się intymną informacją, że również jej ciąża nie obyła się bez komplikacji i boi się o życie swoje oraz innych kobiet w Polsce.

Ważne jest także to co dzieje się w kraju, w którym żyje i planuje mieszkać z rodzina. To mój kraj, moi bliscy, moja ojczyzna, chce tu mieć dom! Dom bezpieczny, który dba o swoich domowników! (...) W moim przypadku podczas porodu pojawiły się komplikacje. Ale pozwólcie zostawię to dla siebie.
Całe szczęście skończyło się wszystko szczęśliwie. Ale! Mogło być różnie! Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której lekarze boja się podejmować słuszne i ratujące życie decyzje. Strach być kobieta we własnym kraju.

W poście prócz zdjęcia z ciążowej sesji, Maff wrzuciła namiary na organizacje pomagające kobietom chcącym przeprowadzić aborcję oraz informację o zaplanowanym na sobotę o godzinie 15:30 proteście w Warszawie.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JULIA KUCZYŃSKA (@maffashion_official)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie