Śmierć na planie filmowym - Alec Baldwin zastrzelił kobietę

Na planie filmu "Rust" doszło do tragedii
Śmierć na planie filmowym - Alec Baldwin zastrzelił kobietę
fot.Forum/Instagram
22.10.2021

W czwartek na ranchu Bonanza Creek w Nowym Meksyku doszło do tragedii podczas kręcenia westernu "Rust". W jednej ze scen znany amerykański aktor Alec Baldwin wystrzelił z rewolweru-rekwizytu i ranił dwie osoby: 42-letnią operatorkę filmową Haynę Hutchins oraz 48-letniego Joela Souza, reżysera i scenarzystę. Obydwoje natychmiast przewieziono do szpitala, jednak mimo udzielenia pomocy jedna z ofiar, Hayna Hutchins zmarła w wyniku otrzymanych ran.

 

Potworny wypadek z udziałem Aleca Baldwina na planie filmowym

Lokalne media podały, że "Alec Baldwin był widziany we łzach przed biurem szeryfa". Okoliczności incydentu pozostają nieznane, policja i detektywi prowadzą śledztwo, by ustalić jaki rodzaj pocisku został wystrzelony z rewolweru i dlaczego broń była odbezpieczona, chociaż pojawiły się już spekulacje, że broń była zwyczajowo naładowana ślepą amunicją.

Pan Baldwin został przesłuchany przez śledczych i zwolniony – powiedział urzędnik z Departamentu Szeryfa Santa Fe - Nie postawiono mu zarzutów ani nakazu aresztowania

Śmierć Hutchins została oficjalnie potwierdzona przez Biuro Szeryfa oraz Przedstawicieli Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych:

Dziś wieczorem otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że jedna z naszych współpracowników, Halyna Hutchins zmarła z powodu obrażeń odniesionych na planie. (...) Szczegóły są w tej chwili niejasne, ale pracujemy, aby dowiedzieć się więcej i wspieramy pełne śledztwo w sprawie tego tragicznego wydarzenia. To straszna strata i opłakujemy śmierć członka naszego zespołu.

Producenci filmu wydali oświadczenie, w którym składają kondolencje rodzinie ofiary oraz obiecują, że dołożą wszelkich starań, by wyjaśnić okoliczności wypadku. Produkcja filmu "Rust" została wstrzymana na czas bliżej nieokreślony.

Kim była śmiertelnie postrzelona Hayna Hutchins?

Hutchins pochodziła z Ukrainy, studiowała dziennikarstwo w Kijowie. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. Pracowała nad produkcjami takimi jak "Darlin'" czy "W ukryciu". Przełomem w jej karierze był film akcji "Archenemy" z Joem Manganiello w głównej roili. W 2019 r. amerykański magazyn Cinematographer nazwał ją "wschodzącą gwiazdą kina". 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Halyna Hutchins (@halynahutchins)

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie