7 sekretów pielęgnacji skóry, którymi kieruje się Angelina Jolie

Poznaj je wszystkie!
7 sekretów pielęgnacji skóry, którymi kieruje się Angelina Jolie
fot. Instagram @theacademy
02.08.2021
Dominika Stanisławska

Angelina Jolie znana jest ze swojej niezwykłej urody i działalności charytatywnej. W jednym z wywiadów aktorka zdradziła sekret swojej idealnej skóry.

7 sekretów pielęgnacji skóry według Angeliny Jolie

#1 Zawsze pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Aktorka od zawsze praktykowała ochronę przed słońcem, która jest kluczem do zachowania zdrowej skóry. Od najmłodszych lat stosowała filtry przeciwsłoneczne w celu ochrony skóry. Wiedziała, że ​​słońce ogólnie nie jest dobre dla cery – zwłaszcza gdy chodzi o problemy z pigmentacją. Co więcej, Angelina potrafi też nosić kapelusze, by móc się ochronić przed promieniowaniem. Kolejna kwestia to intensywne nawilżenie, ale znowu, to ochrona przeciwsłoneczna powstrzyma starzenie się skóry.

#2 Znajdź dobrego dermatologa

Angelina Jolie ma tego samego dermatologa od 11 roku życia. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie dla większości z nas, to jest to oznaka nie tylko zaufania, ale także łatwości w późniejszym dbaniu o skórę. Dobry lekarz, który przeprowadzi cię przez trudności to podstawa.

#3 Balans w makijażu

Wszyscy znamy zasady makijażu – albo ciemne oczy albo czerwone usta. W innym razie wygląda się przerysowanie. Jak mówi sama aktorka: „nie chcę uzależniać się od wizażystki”, dlatego sama robi sobie makijaż. Każda z nas czuje się o wiele lepiej, gdy ma zakryte cienie pod oczami.

Zobacz więcej: Sharon Stone pokazuje swoje 63-letnie ciało na Instagramie

#4 Zabiegi chirurgiczne

Chociaż pełne usta i zgrabny nos Angeliny kuszą niejedną z nas, by coś w sobie polepszyć, ona sama nie robiła zupełnie nic z tymi częściami twarzy. Jak powiedziała aktorka w jednym z wywiadów dla Daily Mail „nigdy nic nie zmieniałam, i nie sądzę, bym to zrobiła”. To, do czego przyznaje się aktorka, to laserowe usuwanie przebarwień po ciąży.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maleficent: Mistress Of Evil (@disneymaleficent)

#5 Minimalizm w makijażu

Angelina Jolie, podobnie jak większość kobiet, jeśli nie musi po prostu się nie maluje. To kolejny powód, dlaczego jej skóra wygląda tak dobrze. Co więcej, aktorka bardzo dba o to, aby makijaż został dokładnie zmyty. Resztki, które pozostają w porach powodują szybsze starzenie się skóry.
Zobacz więcej: 

#6 Prosta rutyna pielęgnacyjna

Tak naprawdę żadnej z nas nie potrzeba więcej niż filtr przeciwsłoneczny, krem nawilżający i tonik oczyszczający. Tą samą zasadą kieruje się Angelina Jolie, która nie stosuje agresywnych zabiegów. Nie zawsze potrzebny jest peeling gruboziarnisty z szerokim składem. Warto zaznaczyć, że peelingi enzymatyczne działają w ten sam sposób, w jaki tradycyjne, ale nie uszkadzają naskórka.

#7 Znajdź własną definicję piękna

„Ludzie, których postrzegam jako pięknych, to ci, którzy nie naginają się do czyjejś opinii na temat tego, co jest właściwe lub piękne” – powiedziała Angelina. „Zawsze pociągali mnie ludzie, którzy są wyjątkowi, inni i po prostu są sobą. Trochę mnie smuci, gdy widzę kogoś, kto nie może żyć we własnej skórze i nie czuje się w niej komfortowo. W społeczeństwie jest wiele rzeczy, które sprawiają, że ludzie tak się czują”.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2021 23:45
Mądre słowa. Umiar i delikatne podkreślanie swoich atutów wystarczy. Moją mocną stroną są gęste i długie rzęsy, dlatego podkreślam je tuszem, a pucołowatą twarz konturuję bronzerem thai z ecocery. Dzięki temu optycznie wysmuklam buzię, taki trick ;)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie