Ewa Chodakowska komentuje zdjęcie MamyGinekolog: "Żadna skrajność nie jest dobra."

Co na to MamaGinekolog?
Ewa Chodakowska komentuje zdjęcie MamyGinekolog: "Żadna skrajność nie jest dobra."
fot. Instagram @bediet_catering
22.04.2021
Dominika Stanisławska

Ewa Chodakowska postanowiła skomentować post MamyGinekolog, która postanowiła wypowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia.
Zobacz więcej: 
Fanki do Ewy Chodakowskiej: “Zamiast dzieci kupiłaś sobie psa? Kiedyś pożałujesz.”

"Żadna skrajność nie jest dobra"

Ewa Chodakowska to znana każdemu guru fitness i przedsiębiorca. Z sukcesem odchudziła już tysiące kobiet, a każda pani, która zaczyna przygodę z dietą i decyduje się na zdrowy styl życia może liczyć na wsparcie Ewy. Co więcej, nie tylko poprzez treningi, ale Chodakowska dba o to, by osobiście motywować każdą z nas, komentując posty na instagramowych kontach i odpisując na prywatne wiadomości.

Tym razem Ewa Chodakowska skomentowała post Nicole Sochacki-Wójcickiej - MamyGinekolog. 

Ostatnio Nicole dodała zdjęcie z egzotycznych wakacji, na którym w czarnym kostiumie stoi pod prysznicem, pod którym można przeczytać: 

- Czekałam z tym zdjęciem. Ciekawa jestem Waszych reakcji, bo myślę że to zdjęcie jest zaprzeczeniem instagrama a zarazem taką jego kwintesencją. - ale chce także napisać coś od siebie. Jako lekarz jestem za tym abyśmy byli zdrowi, fit i mieli prawidłowe BMI. To jest ważne. Bardzo ważne, dla naszego zdrowia. Jednak zdrowe ciało, to nie znaczy idealne zdjęcia na insta. jako lekarz nie mogę także patrzeć na tą instagramową „ortoreksję” i modę na bycie fit i pokazywanie idealnych ciał- tzn. nie mam problemu na nie patrzeć ale nam problem, że jest to promowane jako zdrowe. Z perspektywy ginekologa mogę powiedzieć, że nie posiadanie tkanki tłuszczowej kobiety (w granicach bmi do 18,5- 25) jest wręcz szkodliwe - niekorzystne - dla rozrodczości i zdrowia układu rodnego. Dziękuje, powiedziałam swoje.

Mamaginekolog
fot. https://www.instagram.com/mamaginekolog/

Przemilczeć nie mogła tego Ewa Chodakowska, która odpisała:

- Wiesz, że Cię kocham! Ale muszę to napisać. Norma u kobiet ZDROWYCH - I ZDROWYCH FIT (trenujących regularnie latami, zdrowo się odżywiających, regenerujących się - broń Boże nie na dietach cud/głodówkach etc) zaczyna się od 16 %. U kobiet nietrenujących, owszem zaczyna się wyżej. Zgadzam się co do jednego... pozowanie do zdjęć, przyjmowanie fitness póz, NIE MUSI MIEĆ NIC WSPÓLNEGO, ze zdrowym stylem życia… Zdrowym nie jest też przesada… Żadna skrajność nie jest dobra. Babki, pamiętajmy o tym! Można się wpieprzyć w niemałe tarapaty ścigając NIEREALNE CELE, podobnie jak można wejść w głębokie bagno, gwiżdżąc na zdrowy styl życia. Fit styl życia jest zajebiscie zdrowy, chyba ze zdrowym być przestaje, ale wtedy już nie jest FIT… Mówi to 40latka z wynikami badań jak u dziecka. Nie demonizujmy ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, albo przynajmniej zacznijmy rozgraniczać jedno od drugiego, bo osoby które wzięły się za siebie, rozstały z otyłością… Trenują, jedzą zdrowo i czują się dobrze w swojej skórze, czują się po prostu dyskryminowane… Nie! Ja nie o sobie :) ale czuje się w obowiązku wstawienia za tymi dziewczynami, które dziś dają ZDROWY przykład, choć coraz częściej mają podcinane skrzydła, tekstami: „ta znowu o treningu”... „znowu o diecie”... „znowu bla, bla, bla”... No kurde mać… znowu, ma takie prawo. Pogratulujmy i pójdźmy dalej. Niech każdy patrzy na siebie, swoje pośladki i robi tak, żeby mu było dobrze… I ZDROWO!!

Wielu fanów szybko zaczęło komentować i bronić zarówno Ewy Chodakowskiej, jak i MamyGinekolog. Zdania na temat diety, ćwiczeń, szkodliwości zdjęć w mediach społecznościowych i promowania fit stylu życia są bardzo podzielone. 
Zobacz więcej: 
Meghan Markle chce urodzić córkę w domu

- Ćwiczenia po całym dniu pracy to jednak jest coś, na co warto znaleźć siłę, bo nic tak nie odświeża umysłu - szczególnie cardio na świeżym powietrzu. - pisze jeden z internautów. 

- Dlaczego nie chudnie tak szybko po ciąży? To musi sobie zadać pytanie co jadła podczas tej ciąży i jaki prowadziła styl życia. Bo gdyby byłby to jej fit zdrowy styl od zawsze, to nie miałaby takich problemów. Pozdrawiam. - można przeczytać dalej.

A wy co sądzicie o temacie akceptacji siebie, zdrowej sylwetki i treningów? Jakie są wasze doświadczenia?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.04.2021 15:30
zdjecie may ginekoklog poprostu nie apetyczne.Niech Nicole nie nie ośmiesza i wreszcie zacznie dbac o siebie. Bo sflaczały Tylek i sadło wylewające nie z poda kostiumu jest porostu nie atrakcyjne dla oka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2021 17:48
Może by Ewa w końcu zaktualizowała swoją wiedzę? Kursik sprzed 15 lat już chyba trochę się zdeaktualizował
odpowiedz
Polecane dla Ciebie