W ten sposób Kendall Jenner radzi sobie ze stresem i lękiem

Spróbujcie jej metody?
W ten sposób Kendall Jenner radzi sobie ze stresem i lękiem
fot. instagram.com/kendalljenner/
22.04.2021
Dominika Stanisławska

Niedawno Kendall Jenner udostępniła film na swoim koncie na Instagramie, w którym medytuje w kąpieli dźwiękowej. Celebrytka w ten sposób radzi sobie z lękiem i stresem. Spróbujecie?
Zobacz więcej: 
Hilary Duff chciała, aby jej 9-letni syn oglądał narodziny siostry

Kendall Jenner zażywa kąpieli dźwiękowej

W weekend Kendall Jenner udostępniła film, na którym siedzi na podłodze w słabo oświetlonym pokoju i robi sobie kąpiel dźwiękową. To starożytna praktyka, która wykorzystuje terapię dźwiękiem do uzdrowienia i odprężenia. Na filmie Kendall przesuwa młotkiem w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wzdłuż krawędzi kryształowej misy, po czym uderza z boku w mniejsze misy, aby stworzyć dźwięki o różnych częstotliwościach. Pod filmem można przeczytać podpis:

„Dla ciebie. Zamknij oczy i oddychaj. Nie jestem ekspertem! Po prostu wibruje i rośnie”.

Film, który Kendall Jenner nagrała dla fanów obejrzało już ponad 12 mln osób.
Zobacz więcej: 
Beyonce na randce z Jay-Z. Gwiazda wyglądała olśniewająco!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kendall (@kendalljenner)

Co to jest kąpiel dźwiękowa?

To tybetańska metoda relaksu. Gongi, misy i pałeczki coraz częściej można spotkać w gabinetach do masażu, a w każdym SPA oferowane są specjalne zabiegi relaksacyjne, które bazują na kąpieli dźwiękowej. Zabieg dla duszy poprawia koncentrację, pobudza myślenie, relaksuje i zmniejsza napięcie w ciele. Regularne zażywanie kąpieli dźwiękowych potrafi zredukować stres do zera. Jest to także jedna z form medytacji. Skupiając się na różnych dźwiękach mózg spowalnia, a tym samym my oczyszczamy naszą głowę z natłoku myśli. Podczas stresu nasze ciało doświadcza dysharmonii. Dzięki medytacji z użyciem dźwięku ciało jest w stanie wchłonąć fale dźwiękowe, aby pomóc przywrócić harmonię ciała, umysłu i ducha. Badanie z 2016 roku wykazało, że medytacja za pomocą dźwięku pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawić oddychanie i krążenie, złagodzić ból fizyczny i wzmocnić odporność.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie