Bił ją, a ona go żałowała. Film o Tinie Turner to wstrząsająca opowieść

Legenda muzyki opowiada o swoim życiu w filmie dokumentalnym.
Bił ją, a ona go żałowała. Film o Tinie Turner to wstrząsająca opowieść
fot. instagram.com/tinaturner/
30.03.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • jaka jest historia związku Tiny i Ika;
  • co teraz robi Tina Turner.

Film dokumentalny “Tina” miał już swoją premierę, a każdy kto go widział wie, jak wzruszający jest. Artystka opowiada w nim o swoim obecnym mężu, karierze, ale także o przemocy jakiej doświadczyła ze strony Ike'a Turnera.
Zobacz więcej: 
Hailey Bieber w ubraniach Sary Boruc błyszczała na przyjęciu!

Tina, czyli kariera i dzieci z przemocą w tle

Tina Turner przez ostatnia lata trzymała się z daleka od tabloidów i życia na ściance. Co robiła w tym czasie? Chociażby wyszła z mąż za Erwina Bacha, którego poznała 30 lat wcześniej. Mimo przyjaźni para dopiero w 2013 roku postanowiła sformalizować swój związek, a jak mówi sama artystka “ślub z Bachem to pierwszy i jedyny jaki wzięła.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tina Turner (@tinaturner)

Tina Turner przed laty była związana z Ikem Turnerem, który zmusił ją do ślubu - gdyby odmówiła, zostałaby pobita. Wokalistka przez lata była maltretowana i zdradzana przez ówczesnego partnera. Pierwszy raz o przemocy w związku i doświadczonej tragedii opowiedziała po 10 latach od rozwodu. Chociaż to właśnie przez Ika zaczęła śpiewać, to lata przemocy wywarły ogromny wpływ na jej twórczość. O jej doświadczeniach pierwszy raz usłyszał dziennikarz magazynu “People” w 1981 roku.

Tina i Ike poznali się w latach 60. XX w., a młoda Tina (jeszcze wtedy Ann) była zauroczona liderem zespołu. To on wciągnął ją w showbiznes, ale wymagał bezwzględnego posłuszeństwa. Nie tylko Tinę traktował jak swoją własność. Wokół niego krążyło wiele kobiet, a wszystkie doświadczały upokorzeń ze strony męża Tiny.

W końcu po latach dręczenia Tina Turner zdecydowała się na rozwód, który otrzymała w 1978 roku. Zanim do niego doszło musiała się ukrywać przed Ikem i ludźmi, których wynajął do zastraszania artystki. Gdy miała 37 lat był już rozwódką, z długami po byłym mężu i bez grosza przy duszy. Musiała wszystko zaczynać od nowa.

Co teraz robi Tina Turner?

Od 1995 roku Tina Turner mieszka w Szwajcarii. Kobieta zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa w 2013 roku. Początkowo chodziły plotki, że chodzi o podatki, ale szybko zostały zdementowane. Artystka wydała w sumie trzy książki autobiograficzne “Ja, Tina” 1986, “My love story” 2018 i najnowszą “Happiness becomes you” w 2020 roku.

Film o Tinie Turner jest nie tylko historią muzyki, ale głównie historią kobiety, która wyrwała się do męża tyrana i wzięła życie we własne ręce.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie