Ostre słowa Keiry Knightly o... mężczyznach. Poznaj szczegóły!

Aktorka ma dość wychwalania mężczyzn.
Ostre słowa Keiry Knightly o... mężczyznach. Poznaj szczegóły!
fot. instagram.com/keiraknightly_official
06.10.2020
Dominika Stanisławska

Aktorka Keira Knightly znana jest nie tylko z wykreowania wielu wspaniałych ról, ale także z walki o prawa kobiet oraz wspierania matek. Ostatnio w udzielonym wywiadzie bardzo krytycznie wypowiedziała się o mężczyznach, ich roli jako ojców oraz ich obowiązkach. Jej krytyczne słowa ukazały się w  HelloGiggles. O co dokładnie chodzi?
Zobacz więcej: Anna Dereszowska udostępniła wzruszający wpis! Koniecznie przeczytajcie

Aktorka Keria Knightly krytycznie o roli ojca

Keira Knightly w wywidze dla HelloGiggles bardzo krytycznie wypowiedziała się o tym, jak świat postrzega mężczyzn w roli ojców. Aktora ma dość tego, że mężczyzna, który posiedzi z dziećmi w domu przez dwie godziny, traktowany jest jak prawdziwy bohater, podczas gdy kobiety codziennie zajmują się dziećmi o wiele dłużej i nie słyszą żadnych słów pochwały. Jak mówi aktora, ojcowie mają większe uznania społeczeństwa w wykonywaniu podstawowych zdań rodzicielskich.

„Naprawdę rzadko widuje się faceta w przedszkolu, a jeśli tak jest, ludzie mówią:„ Och, jaki wspaniały tata. Spójrz, jak opiekuje się swoimi dziećmi. Nigdy nie powiedzielibyście tego kobiecie. ”- powiedziała Keira Knightly.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

mommy

Post udostępniony przez 𝙆𝙚𝙞𝙧𝙖 𝙆𝙣𝙞𝙜𝙝𝙩𝙡𝙚𝙮 (@keiraknightley_offiicial)

Keira Knightly ma dwójkę własnych dzieci, a opieką nad nimi zajmuje się po równo ze swoim mężem Jamesem Rightonem. Jak mówi w dalszej części rozmowy, chce, aby ludzie przestali chwalić ojców za ich podstawowy obowiązek jakim jest bycie rodzicem. Gdy matka pracuje, czuje się winna, że nie poświęca tyle czasu ile by chciała swoim dzieciom – ojcowie nie mają tego problemu, chociaż też pracują. Opieka nad dzieckiem, to nie tylko obowiązek matki. Chociaż jak podkreśla aktorka, dzisiejsi ojcowie i tak robią więcej niż nasi dziadkowie, to i tak wciąż podział opieki nad dziećmi jest nierówny.
Zobacz więcej: Paraolimpijka pokazuje swoje nogi. Będziecie w szoku!

Mężczyźni nie pomagają przy dzieciach, bo to nie jest praca kobiety. Ich postawa nie jest ich dobrą wolą, a pomyślenie w kategoriach „pomocy” jest błędem. Rodzicielstwo leży po obu stronach, więc matka i ojciec mają te same obowiązki względem dzieci. W momencie, kiedy decydujemy się z kimś na dzieci, należy poza uczuciem i traktowaniem siebie nawzajem rozważyć „jakim on będzie ojcem?”. Jeśli masz wątpliwości co do podziału obowiązków przy dzieciach, lepiej wstrzymać się z decyzją o posiadaniu potomstwa, bo może się okazać, że wszystkie obowiązki domowe spadną na ciebie.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.10.2020 15:02
To prawda my siedzimy z dziećmi cały dzień ogarniamy pranie sprzątanie i inne obowiązki i nikt nas nie chwali. A jak facet posiedzi z dzieckiem godzinę to już wielka rzecz. Mój mąż całe szczęście pomaga mi w obowiązkach, umie ugotować obiad, włączyć irobota czy nastawić pranie. Z dziećmi też posiedzi i nie robi z siebie przez to bohatera.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie