Jaką mamą jesteś zgodnie ze znakiem zodiaku?

Jesteś Rakiem? Wyróżnia cię troskliwość i chęć posiadania więcej niż jednego dziecka. A jakie są mamy spod innych znaków? Przeczytaj koniecznie!
Jaką mamą jesteś zgodnie ze znakiem zodiaku?
fot. istock.com
15.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Zgodnie ze znakiem zodiaku - jaką mamą jesteś!

#1 Mama Baran jest przebojowa!

To typ mamusi, która nie znosi siedzieć z dziećmi w domowych pieleszach. Jest świetną organizatroką wszelkich zabaw, pikników za miastem, wakacji i radosnych przeżyć dla całej rodzinki. Gdy dzieciaki dorastają, dużo od nich wymaga. Aktywizuje do różnych działań w szkole i poza nią, a sama udziela się we wszelkich możliwych komitetach i trójkach klasowych.

Mama Baran, jak pomyśli, tak zrobi. Nie rozkłada problemu na czynniki pierwsze. Woli działać. Jej wadą bywa przesadne zamartwianie się o dzieci. Daje im dużo swobody, ale potem wpada w lekką panikę, czy nie przesadziła.

Raczej nie ma skłonności do rodzicielskiego wypalenia się. Przeciwnie, im dzieci są starsze, tym bardziej rozkręca się w roli przywódczyni domowego stada i jeśli tylko znajdzie partnera, który pozwoli jej działać, mogą stworzyć razem dynamiczną i nietuzinkową rodzinkę.

Dzieci mamy Baran są wesołe, energiczne, chętnie się uczą i lubią chodzić do szkoły. Mają natomiast skłonność do bałaganienia i łobuzowania.

Zobacz więcej: Przeczytaj miłosny horoskop na weekend.

#2 Mama Byk jest domatorką.

Uwielbia dogadzać swoim bliskim w kuchni i chodzić na zakupy, jednak bardzo ważną częścią jej życia jest również praca zawodowa.

Dlatego "Byczyca" świetnie realizuje się zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Posiadanie dziecka nie przeszkadza jej w robieniu kariery zawodowej. Ona po prostu świetnie umie łączyć te dwie role.

Mamy spod tego znaku wolą posiadać mniej dzieci, za to poświęcają im mnóstwo uwagi oraz lubią, gdy ich dziecko ma zapewnione różne wygody i dobra materialne.

Mam Byk potrafi przyjąć rację drugiej strony, jednak broni swego zdania zawzięcie, gdy jest do czegoś naprawdę przekonana. Jej mocną stroną jest obowiązkowość, a dobrem, do którego dąży dla swoich dzieci, to poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa i spokoju.

Wiele dzieci mam Byków jest w czymś utalentowanych i rozwija swoje zdolności. To dzieci, które cechuje wytrwałość w dążeniu do celu, ale bywają też małymi uparciuchami, a nawet egoistami.

Są natomiast wrażliwe i chętnie współpracują. Za swoją mamą poszłyby w ogień!

#3 Mamy spod znaku Bliźniąt to takie mamy wszystkich dzieci!

Tworzą otwarte, pełne gości, światła, dobrego jedzenia i śmiechu domy. Bez problemu przyjmują pod swój dach tabuny maluchów i potrafią zostawić pracę, aby się z nimi pobawić.

Te mamy są przez wszystkich bardzo lubiane. Koledzy i koleżanki ich dzieci często powtarzają, że sami chcieliby mieć takie mamy.

Ich słabą stroną jest skłonność do zaniedbywania codziennych, nudnych obowiązków domowych oraz cedowanie ich na innych. Partner mamy spod znaku Bliźniąt musi nieco jej nadskakiwać i wyręczać w pracach, które ją nużą, np. w gotowaniu obiadu.

Jednak one potrafią się za to odwdzięczyć. Nigdy nie zapominają o urodzinach i imieninach swoich najbliższych i są niedościgłe w kupowaniu lub robieniu własnoręcznie wspaniałych upominków. Takim mamom dzieci chętnie się zwierzają, gdyż nie mają one skłonności do ganienia i oceniania czyjegoś postępowania. Nie lubią natomiast pozostawiać w bezruchu i gdy np. czas świąt zaczyna się wszystkim dłużyć, umieją w pięć minut zorganizować spontaniczny wypad do znajomych lub do kina.

Dzieci mam Bliźniąt są ciekawe świata, świetnie się rozwijają i są wspaniałymi towarzyszami zabaw. Preferują przedmioty humanistyczne i mają niewyparzone buzie. Po prostu, uwielbiają dużo mówić, jak ich mamusie :)

Znak zodiaku a macierzyństwo

fot. istock.com

#4 Mama spod znaku Raka jest nadzwyczaj troskiliwa i empatyczna.

Troszkę kwoczy swoim dzieciom i bywa nadwrażliwa. Zazwyczaj pragnie mieć więcej, niż jedno maleństwo, gdyż czuje, że jej serce przepełnia morze miłości.

Mamy Raki przywiązują dużą wagę do wyglądu swoich pociech. Lubią, gdy ich dzieci są dobrze ubrane, mają zadbane włosy, zęby i skórę. Te mamy cieszą się, gdy inni mówią o ich dzieciach, że są ładne i mądre. Same również dbają o swój wygląd i uczą tego swoich najbliższych.

Partnerzy lubią mamy Raki, bo te ciągle krzątają się po domu i mężczyzna bywa przez nie obsługiwany. W zamian oczekują od niego adoracji i uczuciowości oraz tego, by nieustannie starał się być jak najlepszym tatą dla wspólnego potomstwa.

Dzieci Raczyc są urodziwe, zadbane, elokwentne i dobrze wychowane. Wykazują talenty artystyczne. Są mocno przywiązane do domu i niechętnie wyfruwają z gniazda w daleki świat. Najczęściej wiją je niedaleko swojej ukochanej mamusi :)

#5 Mamy Lwice wbrew pozorom są wielkoduszne, uległe i dobre.

Pragną być dla swoich dzieci autorytetem, ale nie narzucają jedynie słusznego, własnego zdania. Ich wspaniałą cechą jest mądre przywództwo. Doskonale znają meandry duszy swojego dziecka i w mig wychwytują jego autentyczne potrzeby. Dlatego Lwice są niezłomne we wspieraniu dzieci w dążeniu do ich własnych celów. Uchodzą za matki, które nie tyle się poświęcają, co potrafią wiele ofiarować swoim pociechom, nie oczekując niczego w zamian. Świetnie czują się w roli mam i z reguły juz od młodych lat przeczuwają, że dzieci pojawią się w ich życiu, bo one po prostu ich pragną.

Ich słabszą stroną jest skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania niektórych spraw. Przesadnie podchodzą do przełomowych okresów z życia swoich latorośli, np. pójścia do liceum czy matury.

Bardzo lubią, gdy ich dzieci osiągają wszelkie możliwe sukcesy i niekiedy chełpią się nimi. Lwica nie przepuści żadnego meczu syna, ani występu artystycznego córki. Choćby chora, a przybędzie i nie zawiedzie.

Lwice doskonale radzą sobie w roli samotnych matek, jednak preferują wspólne wychowywanie potomstwa, dlatego niekiedy za bardzo pobłażają swoim partnerom, biorąc na siebie za dużo obowiązków.

Dzieci Lwic są bezproblemowe, przyjazne, otwarte, pewne siebie i bardzo chętne do zabawy. Bywają natomiast apodyktyczne i chcą przewodzić w grupie. Mają skłonność do obrażania się, jednak - z drugiej strony - natychmiast przebaczają i puszczają w niepamięć wyrządzone im krzywdy.

#6 Mama Panna wcale nie jest tak uporządkowana i pedantyczna, jak powszechnie się myśli o osobach spod tego znaku.

Owszem, lubi ład i porządek, jednak niekoniecznie w kuchni, za to we własnej głowie. Na czym to polega? Że mamy spod tego znaku uwielbiają planować czas spędzany z dzieckiem i jego przyszłość. Są mistrzyniami od robienia grafików i egzekwowania ich. Uczą dzieci systematycznej pracy i obowiązkowości, jednak cenią ich kreatywność i potrafią być wyjątkowo cierpliwe wobec pomazanych ścian i wymyślnych budowli z koców, kołder i poduch, zalegających w salonie.

Mama Panna tryska optymizmem i zaraża swoje dzieci radością życia. Potrafi uzmysłowić im piękno otaczającego świata, i bywa nieco szalona, gdy w trzaskający mróz, organizuje kulig.

Jej słabszą stroną jest brak wylewności, co inni mogą odczytać mylnie jako obojętność lub nieuważność. Natomiast to jest  ich sprawdzona metoda na radzenie sobie z problemami. Głęboko się zastanawiają w kluczowych momentach z życia dzieci i są dobrymi psychologami.

Mamy Panny to także mamy bardzo ofiarne. Mają altruizm we krwi. Są pierwsze do niesienia bezinteresownej pomocy, zwłaszcza tam, gdzie rozstrzygają się losy dziecka.

Dzieci mam spod znaku Panny są bardzo wrażliwe na piękno otaczającego świata, a także rozumieją znaczenie kultury i sztuki w życiu człowieka. Chętnie się uczą i są ciekawe nowych wiadomości. Cenią relacje z rodziną, również tą dalszą.

Czy znak zodiaku ma wpływ na to jaką mamą jesteś?

fot. istock.com

#7 Mama Waga jest urodzoną dyplomatką.

Potrafi zażegnać najbardziej gorący konflikt w swojej rodzinie i sprawić, że w domowe pielesze powraca ład i harmonia. Uwielbia być mistrzynią ceremonii. Bardzo starannie przygotwuje święta i cieszą ją wizyty gości. Mamy Wagi preferują życie w otoczeniu pięknych przedmiotów. Marzą o schludnych domach z ogrodami, po których baraszkują ich pociechy. Dzieci budzą w ich sercach ogromną tkliwość. Uwielbiają wprost pielęgnować niemowlęta.

Mama Waga ma natomiast skłonność do leniuchowania i próżnostek. Chełpi się swoimi dziećmi i wyręcza partnerem w ogarnianiu codziennych obowiązków. Do zachowania psychicznej równowagi potrzebna jest jej aktywność wykraczająca poza opiekę nad dziećmi. To może być praca zawodowa, ale też jakieś hobby lub wolontariat.

Takie działania pozwalają jej naładować akumulatory i powrócić do swoich bliskich z nową energią. Największą siłę mamy Wagi wykazują w sytuacjach zmiany. Ich wrodzona potrzeba harmonii sprawia, że w nowej sytuacji i w nowym miejscu wykazują mnóstwo inicjatywy, aby poczuć się swojsko i dobrze. Dlatego bez większego trudu przeprowadzają się i urządzają gniazda w nowych miejscach. Bywają też kosmopolitkami i bez problemu podejmują decyzję o zamieszkaniu zagranicą, gdy tylko wyda im się to atrakcyjne z jakichś powodów.

Dzieci mam Wag są często wybitnie uzdolnione. Mają duże umiejętności adaptacyjne i wyrastają na indywidualistów. Ich słabszą stroną, podobnie jak ich mam, jest skłonność do próżności i leniuchowania, co utrudnia im niekiedy osiąganie celów.

#8 Mama Skorpion jest matką niezwykle mądrą.

W trakcie wychowywania swoich dzieci często korzysta z własnej intuicji i mocno polega na własnym zdaniu oraz przeczuciach co do własnego dziecka. Nie da sobie wcisnąć kitu i wodzić się za nos. Woli ogarnąć wszystko sama. Bierze całkowitą odpowiedzialność za swoje potomstwo i nie domaga się atencji.

W kontaktach z dziećmi stawia na świadome rodzicielstwo oraz rodzicielstwo bliskości. Czyta dużo książek z dziedziny parentingu i pracuje nad sobą, aby być jeszcze lepszą w roli mamy. Długo szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania, dlatego bywa mocno krytyczna, ponieważ wyczuwa, gdy ktoś chce wpuścić ją w maliny lub próbują nią manipulować.

Jej słabszą stroną bywa konfliktowość z partnerem w kwestii sposobu wychowywania dzieci. Mama Skorpion nie lubi ulegać kompromisom, ponieważ każdą decyzję podejmuje bardo rozważnie i w zgodzie z własnym wnętrzem. Tak bardzo ceni sobie niezależność i autonomię w działaniu, że jest skłonna rozwieść się z partnerem, niż ulec jego poglądom, jeśli się z nimi nie zgadza. Ceni też sobie wygodne i dostatnie życie i pobudza w swoich dzieciach ambicję do osiągania dóbr materialnych.

Dzieci Skorpionic są odważne, niezależne, dążące do samodzielności i wybierające w przyszłości prestiżowe zawody. Niekiedy mają za mocno rozdmuchane ego i bywają trudne w pożyciu z innymi ludźmi.

#9 Mama Strzelec jest mamą przede wszystkim aktywną.

Nie znosi siedzieć z dziećmi w domu. Organizuje mnóstwo różnych atrakcji i doskonale sprawdza się np. w roli przewodniczki po nowych miejscach.

Jest również świetną kucharką. Lubi królować w kuchni i wymyśla różne dania, mając ogromną radość, gdy bliscy się nimi zajadają.

Mamy spod tego znaku są też wesołe i skore do zabawy ze swoimi dziećmi. Nawet wykonywanie nużących obowiązków potrafią zamienić w fajną zabawę. Są mistrzyniami w egzekwowaniu dobrej dyscypliny. Umieją nauczyć dziecko różnych ważnych umiejętności bez odwoływania się do restrykcyjnych nakazów. Strzelce nie znoszą bowiem przemocy, jednak konsekwentnie dążą do swoich celów, szukając pokojowych rozwiązań.

Zgodnie ze znakiem zodiaku - jaką mamą jesteś

fot. istock.com

Inna sprawa, że mamy spod tego znaku bywają zaślepione i nie potrafią racjonalnie ocenić danej sytuacji. Są tak nastawione na aktywność, energię, dążenie do celu, zabawę i radość, że nie rozumieją trudnych stanów swoich bliskich i niekiedy nie potrafią okazać wsparcia. Od intymnych rozmów, wolą działanie, dlatego są wręcz niezawodne w organizowaniu różnych akcji na rzecz dzieci, np. zbiórek na leczenie.

Ich najmocniejszą stroną jest radość, optymizm, entuzjazm i siła spokoju. Dzieci takich mam są silne wewnętrznie, zdecydowane, wiedzą czego chcą i cieszą się życiem. Niekiedy bywają zbyt przemądrzałe i samolubne.

Mama Strzelec doskonale sprawdza się jako mama gromadki dzieci. Szuka partnera podobnego do siebie i oczekuje od niego, że ojcostwo będzie dla niego polem do różnych działań. Nie toleruje bowiem "kapciowatości", pasywności i lenistwa.

#10 Mama Koziorożec jest trochę jak "święta matrona".

Oznacza to, że oczekuje do swoich bliskich podziwu i adoracji, za to, jak wspaniałą jest matką oraz gospodynią domową. I rzeczywiście, w tych aspektach nie można jej niczego odmówić. Prowadzi wzorcowo swój dom i doskonale wychowuje swoje dzieci.

To typ matki, która lubi mieć wszystko pod kontrolą. Nie wyobraża sobie, aby nie pójść z dzieckiem na bilans lub opuścić wywiadówkę. Prowadzi staranne notatki dotyczące swoich latorośli, a wszelkie terminy są dla niej świętością. Przy tym wszystkim ma czas na zabawę i śmiech. W napiętym grafiku dnia umie wygospodarować minuty tylko dla dziecka, ale też i dla siebie. Zakłada wówczas maseczkę na twarz lub idzie na spacer.

Jest też typem matki bardzo ambitnej. Nie znosi osób, które marnują swoje talenty. Dużo wymaga od siebie i od swoich bliskich, dlatego woli siedzieć z dzieckiem nad ortografią kilka tygodni, niż pójść do poradni i załatwić mu orzeczenie o dyslekcji.

Jej wspaniałą cechą jest komunikatywność. Mama Strzelec potrafi dobrać odpowiednie słowa, aby trafić do swoich dzieci bez krzyku i łez. W podobny sposób, przesycony szacunkiem i zrozumieniem, pragnie rozmawiać ze swoim partnerem i zawsze bierze jego punkt widzenia pod rozwagę.

Dzieci Mamy Strzelca są do niej bardzo przywiązanie. Ogrzewają się wręcz w jej cieple i mądrości. Nie czują się przez nią przytłoczone, jednak chętnie zwierzają z różnych rozterek i pytają o radę.

Wyrastają na osoby życzliwe, empatyczne, otwarte na potrzeby innych. Nieznane są im nerwice i zaburzenia emocjonalne. Niekiedy są zbyt skłonne do płaczu, a w dorosłym życiu do egzaltacji.

#11 Mama Wodnik jest matką niezwykle kochającą swoje dziecko.

To typ matki, która po narodzinach dziecka przeżywa swoisty wstrząs. Potrafi bardzo wiele dla niego poświęcić. Na szczęście, za bardzo ceni wolność i niezależność, aby popaść w pułapkę matczynej nadopiekuńczości. Rozumie potrzeby swoich dzieci i szanuje je, nawet, jeśli odbywa się to kosztem rozstania z nimi, czy rozbieżnością poglądów. W procesie wychowywania stawia na bliskość, głębię w relacji, ale też solidne wykształcenie i samodzielność.

Matki Wodniki uwielbiają podróżować ze swoimi dziećmi. Z radością planują kolejne wakacyjne eskapady. Zachęcają swoje dzieci do nauki języków obcych oraz uczą je tolerancyjności i otwartości na inność.

Matki spod tego znaku często są wykształcone i lubią się uczyć. Można powiedzieć, że tego samego oczekują od swoich dzieci.

Ich słabszą stroną jest skłonność do melancholii, a nawet depresji, co bywa trudne dla domowników. Odsuwają się wówczas od swoich bliskich. Gdy jednak znów poczują wiatr w żaglach, zaczynają planować eskapady, szkoły, spotkania ze znajomymi i podróże. Znów są w oczach swoich dzieci promiennymi i pięknymi mamami, z którymi wspaniale spędza się czas.

Dzieci mam Wodników wyrastają na osoby odważne i niezależne. Bardzo cenią sobie przyjaźń oraz dobre relacje z ludźmi. Zazwyczaj są świetnie wykształcone i lubią piąć się po szczeblach kariery. Niekiedy bywają apodyktyczne i chimeryczne, ale szybko im mija.

#12 Mama Ryby to mama, dla której dzieci są całym światem.

Potrafi zrezygnować z dobrze zapowiadającej się kariery zawodowej, aby poświęcić wychowywaniu swojego potomstwa. Jest niezwykle oddana sprawom ogniska domowego. Tworzy pełen ciepła i wzajemnej miłości dom.

Do mamy spod Ryby dziecko może przyjść z każdym problemem. Zawsze je wysłucha i wesprze. Ta mama brzydzi się jakąkolwiek przemocą wobec dzieci, dlatego niektórzy uważają, że jest zbyt pobłażliwa.

Rybia mama najchętniej spędza czas z rodziną w domowych pieleszach. Niechętnie rusza poza opłotki własnego terytorium, gdyż nie lubi zgiełku i zamieszania. Swoim dzieciom potrafi poświęcić naprawdę dużo czasu. Zachęca je do wykonywania razem różnych czynności. Rysuje z nimi, śpiewa im, zabiera na spacery po łące, aby podziwiać kwiaty i owady.

Bardzo dużą wagę przywiązuje do zdrowego trybu życia. Z tego powodu bywa apodyktyczna. Narzuca innym swoją wizję życia i nie akceptuje np. gdy jej dzieci jedzą niezdrowe przekąski. W tym temacie jest wręcz restrykcyjna.

Jej słabszą stroną jest to, że niekiedy za bardzo izoluję się od innych. Tworzy zbyt hermetyczny dom, do którego mają wstęp tylko najbliżsi. Nie w smak są jej spontaniczne sytuacje, np. najazd niespodziewanych gości. Jest wówczas spięta i niezadowolona, ponieważ do każdej wizyty woli się porządnie przygotować i ugościć najlepiej, jak potrafi.

Mama Ryby dąży natomiast do harmonijnego związku ze swoim partnerem. Bardzo szanuję osobę ojca we własnej rodzinie i nie wyobraża sobie, aby wychowywać dzieci samotnie.

Zazwyczaj pragnie mieć troje, a nawet więcej dzieci i wszystkie obdarza tak samo silną miłością.

Dzieci mam Ryb są żywotne, zdrowe, pięknie się rozwijają i nie sprawiają większych problemów. Bywają natomiast nieśmiałe i nieznośne, kiedy poczują się niepewnie i rodzice znikną im na chwilę z oczu. Wyrastają na osoby o oryginalnych cechach charakteru. Świetnie odnajdują się w roli liderów grupy. Lubią wykonywać zawody, które są wyrazem służby wobec drugiego człowieka. Już od wczesnej młodości udzielają się w wolontariatach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie