Horoskop, czyli co gwiazdy mówią o twoim dziecku?

Dzieci - kochamy je najbardziej pod słońcem, choć czasem chciałoby się wysłać je na księżyc. Zachowują się, jak przybysze z innej planety, a nadążenie za nimi to może być naprawdę kosmos.
Horoskop, czyli co gwiazdy mówią o twoim dziecku?
fot. istock.com
25.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Jak kosmos, to i gwiazdy. W to, że są w nich zaszyfrowane nasze losy, wierzą nie tylko wróżki. I tak jak horoskopy dzienne są często tylko kreatywną grą słowną, tak te opisowe potrafią naprawdę zaskoczyć…  nawet tych, którzy twardo stąpają po ziemi. 

HOROSKOP – co gwiazdy mówią o twoim dziecku?

WODNICZEK (20.01-18.02): Mały Wodnik jest błyskotliwy i wszechstronny. Łapie nowe umiejętności, zanim zdąży zebrać brawa za poprzednie. Ciężko znaleźć jedną dziedzinę, w której jest wyjątkowo dobry, bo zazwyczaj ma ich kilka. Już od pierwszych miesięcy życia kocha wolność i sam wie najlepiej, czego mu potrzeba. Może to oznaczać, że zacznie bardzo konsekwentnie odmawiać jedzenia czegoś, co wcześniej zdawało mu się smakować. Co wtedy? Cierpliwie czekać. Mały Wodnik źle znosi ograniczenia. Kocha wolność. Zaufaj mu i doceń jego charakter. Zobaczysz, że w przyszłości będziesz z tych cech bardzo dumna. Niezawodnym haczykiem na Wodnika jest…wzbudzenie ciekawości. Ten mały bystrzak nie oprze się okazji do odkrycia czegoś nowego.

RYBKI (19.02-20.03): To najbardziej emocjonalny znak zodiaku. Twoja mała Rybka ma wielkie serce. Wie dokładnie, jak poruszyć Twoje najczulsze struny i sprawić, że rozpłyniesz się w reakcji na jej rozbrajające zachowanie. Nie zapewniaj swojemu dziecku zbyt wielu intensywnych bodźców i rozrywek, bo może je to przytłoczyć, sprawić, że będzie bardziej płaczliwe lub poddenerwowane. Łagodne Ryby w swoim domu czują się jak…ryba w wodzie. To jest ich ukochane miejsce i azyl. Czasem, zamiast poszukiwać kolejnych nowości i doznań, zostańcie w czterech ścianach i zróbcie razem te najprostsze, przyjemne rzeczy. Twoja Rybka będzie zachwycona. Często kryje w sobie artystyczną duszę. Wspieraj jej wrażliwość i nie pozwól, żeby dorastanie pozbawiło jej tego skarbu. Pamiętaj też, że jesteś swojemu wrażliwcowi bardzo potrzebna. Niech wie, że tak na wszelki wypadek Ty zawsze jesteś gdzieś obok.

BARANEK (21.03-20.04): Przy takim dziecku możesz zapomnieć, co to nuda. Baran to żywioł i generator pomysłów. Potrzebuje ruchu i przestrzeni, dlatego uwielbia ganiać po dworze. Rozpiera go energia, w przyszłości idealne będą dla niego zajęcia sportowe – zwłaszcza sztuki walki, które przy okazji uczą również dyscypliny i charakteru. Mały Baran to typ „ja sam”. Stąd też ma skłonność do wywrotek, skaleczeń i drobnych domowych wypadków. Po prostu za dużo chciałby zrobić naraz…do wszystkiego mu się spieszy. To odważne i samodzielne dziecko, dlatego możesz być o nie na przyszłość spokojna. Ważne tylko, by dobrze te cechy ukierunkować. Nieokiełznany w porę Baran może wyrosnąć na nieznośnego łobuziaka.

Pamiętaj, żeby pozwalać mu wyładować nadmiar energii na świeżym powietrzu – nawet, gdy pogoda daleka jest od ideału. Dzięki temu, gdy maluch padnie wymęczony, będziesz miała szansę na odrobinę oddechu przed nowym dniem pełnym wrażeń.

fot. istock.com

BYCZEK (21.04-21.05): Byczek to szczęśliwe dziecko, które kocha naturę i sztukę. Chociaż potrafi szybko wpaść w złość, równie prędko można go udobruchać. Lubi być przytulane i głaskane. Dotyk jest dla niego bardzo ważny i dlatego wiele Byków zajmuje się masażami lub kosmetyką. Bardzo często wykazują się talentem artystycznym, pięknie rysują i śpiewają. Rozwijaj w swoim dziecku ten talent, ucząc się z nim nowych piosenek i tworząc albumy z rysunkami. 

Byczki są obdarzone niezwykle wyczulonymi zmysłami – zarówno słuchu, jak i węchu oraz smaku. Dzięki temu już od małego bywają prawdziwymi smakoszami, otwartymi na nowe produkty w swoim dziecięcym menu. Byczek bardzo chętnie podkradnie Ci z talerza smakowity kąsek. 

BLIŹNIĘTA (22.05-20.06): Jedno dziecko, a zainteresowań jak przy dwójce… Bliźnięta to urocze dzieciaki, które zadają mnóstwo pomysłowych pytań i nie zostawiają zbyt wiele czasu na ich odpowiedź. Są inteligentne i błyskawicznie zorientują się w regułach np. nowych gier logicznych. Twój maluch zapewne uwielbia różnorodność, gdy jej nie ma, może stać się nieznośny, znudzony. Szybko się uczy i zauważysz już od pierwszych miesięcy życia, jak łatwo przyswaja nowe gesty i słowa. Ma wrodzone predyspozycje do języków obcych i bardzo możliwe, że już kocha książeczki. Mały Bliźniak lubi towarzystwo i nie krępuje się nieznajomych dzieci. Bez zastanowienia wchodzi w nowe środowisko i nawiązuje swoje pierwsze kontakty. Nie ograniczaj mu tych relacji – pamiętaj, że maluch bardzo ich potrzebuje, żeby nadal mógł się tak szybko rozwijać.

RACZEK (21.06-22.07): Dzieci spod tego znaku zodiaku są uczuciowe i bardzo potrzebują miłości oraz bezpieczeństwa. Uwielbiają swój dom, pokój i znajome, przytulne kąty. Starsze Raki mają bujną wyobraźnię, są pomysłowe, lubią śnić na jawie, wymyślać historie, marzyć. Potrafią być też bardzo tajemnicze. Uchylą rąbka, gdy zostanie ich zaufanie, dlatego tak ważne jest, żeby otoczyć je szczerą i bezwarunkową miłością. A Rak potrafi się odwdzięczyć!  Jeśli Twój Raczek podchodzi do rówieśników z rezerwą, pozwól mu na to. Nie poganiaj go, pozwól mu działać jego własnym tempem i samodzielnie decydować, z kim i kiedy chciałby się zapoznać. Pamiętaj, że wrażliwy Rak od urodzenia będzie chłonął Twoje emocje – niestety zarówno dobre, jak i złe.

Jeśli chcesz zrobić mu miłą niespodziankę – zaprojektujcie wspólnie nowy pokoik. Taki z przytulnym łóżkiem i kącikiem do czytania książek, który pomieści też wszystkie misie.

LWIĄTKO (23.07-22.08): Nawet mały Lew chciałby rządzić. Od początku wiadomo, że lekko z nim nie będzie. Przepada za publicznością. Ciężko mu pobawić się samemu, zdecydowanie bardziej woli mieć przy sobie towarzystwo, na dodatek takie, które go podziwia i w odpowiednim momencie będzie biło brawa. Lew lubi rzucać się w oczy, co może oznaczać zarówno szaleńcze popisy na placu zabaw, jak i przekonującą scenę histerii, gdy zabronisz mu czegoś, na co akurat miał ochotę. Jeśli Twoje dziecko jest już komunikatywne, pamiętaj, że najłatwiej trafić do niego przez pochwały. Nawet, gdy masz je zganić, postaraj się zrównoważyć swoją wypowiedź czymś miłym. Lwiątko nie znosi też bezczynności. W domu się nudzi, lubi urozmaicenia, nowe miejsca i przygody. W przyszłości ta cecha będzie procentowała.

PANNA (23.08-22.09): To najbardziej uporządkowany znak zodiaku. Już od najmłodszych lat można dostrzec w Pannie pracowitość i niechęć do bałaganu. Mała Panna będzie chętnie sprzątała swoje zabawki lub wkładała rzeczy do pudełek. Dzięki jej upodobaniu do nauki i książek wyrośnie na mądrą osóbkę. Może być tak, że przez rówieśników będzie postrzegana jako przemądrzała. A to dlatego, że wyróżnia ją duża dojrzałość. Dziecko spod tego znaku nie potrzebuje szalonych wypadów, woli raczej zaszyć się w znanym otoczeniu z ulubioną bajką. Częściej kieruje się rozumem niż sercem. Nieraz zaskoczy Cię tym, jak wiele ma przemyśleń. Panny są dość przewrażliwione na swoim punkcie, dlatego pamiętaj, by krytykować w mądry sposób – tak, aby jej nie zranić.

WAGA (23.09-23.10): Czy zauważyłaś, że Twoje dziecko od zawsze potrafiło zjednać do siebie ludzi? Waga ma w sobie wrodzony urok osobisty, który w dalszym życiu sprawia, że jest lubiana i podziwiana. Ten układ działa w dwie strony. Waga nie znosi samotności. Do wszystkiego, co robi, chciałaby mieć towarzystwo. Dobrze odnajdzie się w grupie dzieci. Na pewno będzie się z nimi chętnie i ładnie bawić. Jest grzecznym i uśmiechniętym dzieckiem. Szybko zaczyna mówić i to upodobanie z wiekiem tylko rośnie. Jest rekordzistką w zadawaniu pytań i w mówieniu, choćby sama do siebie, jeśli aktualnie brak jej ukochanego towarzystwa. Mała Waga zaskakująco szybko uczy się, co jest ładne, a co brzydkie i chętnie swoje zdanie wyraża na głos. Ma zdolności artystyczne: do śpiewania, grania na instrumentach, rysowania oraz języków obcych. Spróbuj wesprzeć te naturalne predyspozycje.

SKORPIONEK (24.10-21.11): Energiczny ryzykant z bogatym wnętrzem. Będzie Cię ciągle zaskakiwał, zarówno swoimi pomysłami, jak i cechami charakteru Skorpion jest zazwyczaj odważny i wyróżnia się na tle rówieśników. Już w młodym wieku potrafi demonstrować swoje zdecydowane poglądy. Dokładnie wie, czego chce (a jeszcze lepiej wie, czego nie chce). Nawet, jeśli nie przepada za czułościami, okazuj mu jak najczęściej swoje uczucia. Niech wie, że jest bezwarunkowo kochany. Skorpion od małego wykazuje się sporą aktywnością i energią. Gdy nieco urośnie, na pewno spodobają mu się sportowe zajęcia, zwłaszcza takie, gdzie będzie miał okazję zmierzyć się z przeciwnikami. Potrafi zadać zaskakująco trafne pytanie, które wprawi Cię w osłupienie. Lubi też łamigłówki i zagadki, zabawę w detektywów i poszukiwanie skarbów. 

fot. istock.com

STRZELEC (22.11-21.12): Ma bardzo zdecydowany charakterek. Z jednej strony jest otwartym i śmiałym dzieckiem, które nie boi się nowych sytuacji, wystąpień czy rówieśników. Z drugiej – potrafi być naprawdę wybuchowy, a wtedy lepiej zejść mu z drogi. Strzelec po ataku złości bardzo szybko dochodzi do siebie i znów może się świetnie bawić. Czasem można odnieść wrażenie, że ma podwójną osobowość. Do pełni szczęścia potrzeba mu zmienności; lubi, jak dużo się dzieje. Postaraj się wynajdować dla niego choćby drobne atrakcje, a na pewno będzie wniebowzięty. Dobrze znosi też podróże, a w nowych miejscach szybko się odnajduje i świetnie się bawi. Lubi wszelkiego rodzaju gry – możesz być pewna, że ucieszy się z gry planszowej pod choinką.

KOZIOROŻEC (22.12-19.1): Spośród innych dzieci wyróżnia je zaskakująca dojrzałość. Szybko zauważysz, że bardzo dużo rozumie. Zaraz potem zacznie zadawać naprawdę trafne (i często również trudne) pytania, a potem dokładnie przemyśli odpowiedź i na pewno ją zapamięta. Uważaj więc, co mówisz swojemu małemu i dociekliwemu Koziorożcowi! Znak ten zasługuje na opinię dziecka posłusznego oraz spokojnego. Lubi robić pożyteczne rzeczy. Choć wydaje się być nieco zamknięty i zdystansowany, to również łaknie pieszczot i miłych słów. Bardzo rozumnie obserwuje również…Ciebie. Jesteś dla niego największym autorytetem, godnym naśladowania.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Elżbieta (Ocena: 5) 25.02.2023 12:31
WItajcie! wszystkim aktywnym fizycznie kobietom - sportowo, zawodowo, seksualnie polecam najlepsze rozwiązanie aby zatrzymać komfort podczas miesiączki, a mianowicie kubeczki menstruacyjne Beppy Cup. Ja jestem zadowolona, nie musze użerać się już z przesuwającymi się podpaskami, zawodnym klejem, czy sznurkami od tamponów z drogerii!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2023 12:16
Polecam antykoncepcję mechaniczną dla kobiet w formie diafragmy dopochwowej Caya
odpowiedz
Polecane dla Ciebie