Co robić, gdy dzieci już śpią?

Wieczory we dwoje prawie nie istnieją? Prawie nie funkcjonujecie jako małżeństwo, bo prawie wyłącznie jesteście mamą i tatą? Czy da się coś z tym zrobić? Czy czas tylko we dwoje można odzyskać?
Co robić, gdy dzieci już śpią?
fot. istock.com
09.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Romantyzm niewątpliwie jest trudny tuż po tym, gdy urodzi się dziecko. Z czasem jest jeszcze gorzej – nieprzespane noce, wczesne poranki, intensywne dni, cała masa sprzątania. Potem dochodzi obowiązkowe gotowanie obiadów, a potem kolejne dziecko i jazda bez trzymanki. Czy w tym szaleństwie możemy być tylko we dwoje jak dawniej?

Co zrobić, gdy dzieci już śpią?

#1 Dobry plan to podstawa

Wiesz, dlaczego wszystko się sypie i wiecznie na nic nie masz czasu? Właśnie dlatego, że nie masz planu. Zamiast myśleć codziennie, co kiedy zrobić na obiad, myślcie o tym wspólnie całą rodziną w niedzielę lub w sobotę. Rób zakupy raz w tygodniu, a na bieżąco dokupuj tylko produkty takie jak chleb czy szynka. Zakupy oczywiście powinnaś robić adekwatnie do planów obiadowych tak, by nic nie zostawało i się nie psuło. W ten sposób zyskujesz ponad godzinę dziennie. Uwijaj się ze wszystkim maksymalnie szybko i nie zostawiaj gotowania na drugi dzień na wieczór – obiad na wtorek róbcie w poniedziałek po pracy – angażujcie do tego starsze dzieci, a z młodszymi bawcie się w czasie gotowania. Niech ciastolina udaje ciasto, a woda będzie najlepszą przyprawą!

#2 Jesteś w domu? Wyłącz Fejsa!

Złota zasada posiadania czasu to wyłączone media społecznościowe. Jeśli chcesz mieć czas dla siebie i męża, odłączenie się od internetu. Tak po prostu.

#3 Włącz myślenie, wyłącz Instagrama

Idealne matki nie istnieją. Nikt nigdy nie słyszał o prawdziwej doskonałej pani domu, daj sobie z tym spokój. Pewnie, że jak jest czysto, to jest cudownie, ale nie ma co świrować – sterta prania może się wyprasować jutro albo kiedyś. Film z mężem powinien być bardzo wysoko na liście priorytetów, więc zastanów się, co będziesz wspominała za jakiś czas i o czym będziesz wolała rozmawiać z koleżankami – o machaniu żelazkiem czy o produkcjach nominowanych do Oscara?

Co robić, gdy dzieci już śpią?

fot. istock.com

#4 Wspólne chęci

Musicie chcieć spędzać razem czas. Wiadomo, że przy dzieciach trudno o wyjścia tylko we dwoje na kolację czy do teatru. Raz na dwa miesiące jednak na pewno będziecie w stanie kogoś zorganizować, kto pomoże przy dzieciach, podczas gdy wy będziecie mogli wyjść na randkę. Na co dzień jednak cieszcie się chwilami wieczorem – jedzcie wspólne kolacje albo pijcie wieczorem kakao. Dobrym rozwiązaniem będzie też znalezienie wspólnej wieczornej pasji – może gry planszowe?

Zacznijcie po prostu od rozmowy – potem już jakoś pójdzie. Doświadczenie pokazuje, że nawet matki kilkorga dzieci mają czas dla męża!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Karolina (Ocena: 5) 28.11.2021 14:22
Zgadzam się z tym w 100% dzięki za radę o zakupach 🥰 to ja ze swoim mężem przynajmniej raz w tygodniu robimy coś dla.siebie. ci prawda w domowym zaciszu. Bo bo sami tylko we dwoje dawno nie wychodziliśmy. Czad to zmienić 🥰🥰🥰
odpowiedz
Polecane dla Ciebie