Śmieszne historie po porodzie - bo z mózgiem w ciąży i po porodzie bywa różnie...!

Potraktujcie ten wpis po trosze na żarty, po trosze jako przestrogę.
Śmieszne historie po porodzie - bo z mózgiem w ciąży i po porodzie bywa różnie...!
fot. istock.com
27.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Młodej mamie, czy to ciężarnej, czy to z noworodkiem w beciku, można pozwolić na wiele, ale są pewne sytuacje, które pozostaną na długo w pamięci i będą opowiadane przy okazji wszystkich świąt.

Baby Brain - co to jest?

„Baby brain” to termin, którym określa się problemy pamięcią, trudności z koncentracją i ogólne rozkojarzenie pojawiające się u kobiet w ciąży lub po niej. Często dolegliwości te nazywa się także pregnezją, czyli amnezją ciążową. Zaburzenia pamięci nie występują u wszystkich kobiet – uważa się, że znacznie częściej odczuwają je kobiety zapracowane, mające wiele obowiązków, które zbyt mało czasu poświęcają na odpoczynek. 

Czy podczas ciąży mózg przyszłej mamy naprawdę ulega zmianie? Przekonajcie się same!

Co to jest baby brain?
fot. istock.com

Mamy kilkumiesięczne dziecko, nie sypiam, nie jadam, nie odpoczywam. Zajmuję się natomiast dzieckiem dwadzieścia cztery na dobę. Pewnego dnia byliśmy z mężem w hipermarkecie, babcia zajęła się moim synem. Stałam przy lodówkach z mięsem i wybierałam zapasy na najbliższy tydzień. Mąż podszedł do mnie ze śmiechem i powiedział mi, że jestem mamą na pełnym etacie. Początkowo nie zrozumiałam. Okazało się, że stoję przy lodówkach i bujam wózkiem sklepowym w przód i w tył, śpiewając koła autobusu kręcą się, kręcą się, kręcą się…

Zobacz również: Nie pamiętam jak to jest "nie być mamą"

„Warszawskie Włochy, gdzie mieszkamy, słyną z tego, że są dzielnicą kolejową i mają doskonałe połączenia pociągowe, z których korzystałam przez ostatnie siedem lat. Pewnego dnia czytam na lokalnej grupie, że PKP we Włochach wkrótce będzie modernizowane. Myślę sobie: jak to, jak to?! Czemu Andrzej (mój mąż) mi o tym nie powiedział? Czemu nie powiedział mi, że we Włochach jest PKP? Byłam poważnie rozżalona tym, że mąż mi nie powiedział, że we Włochach jest PKP. Chwilę później oprzytomniałam. W moim mniemaniu PKP znaczyło tyle, co Poradnia Karmienia Piersią”

Baby brain - czym jest?

fot. istock.com

„Niedawno głośno było o aferze związanej z sądownictwem. Próbowałam się dokształcić trochę po porodzie, bo jeszcze miesiąc i zapomniałabym, kto jest prezydentem. Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Oto widzę nagłówek, który brzmiał mniej więcej tak: Politycy przyjrzą się bliżej sprawie SN. Możliwe, że czekają nas poważne zmiany. Wysyłam od razy screena do męża i piszę, że to skandal i że wiele rozumiem, ale od takich spraw wara, bo to nie są kwestie do rozwiązywania przez polityków.  Na co mąż mi odpisuje, żebym puknęła się w głowę, bo to właśnie oni powinni się tym zajmować. Wyzwałam go i napisałam, żeby się do mnie nie odzywał, bo jest szowinistą i nie szanuje praw kobiet. G wysłał mi wiadomość pełną znaków zapytania, wybuchnęłam śmiechem. On mówił mi o Sądzie Najwyższym, mnie chodziło o siły natury”

„Przez pół roku spaliśmy z synem w jednym łóżku. W okolicach siódmego miesiąca zaczęliśmy przyzwyczajać dziecko do spania we własnym łóżku. Pewnej nocy syn zaczął płakać, a ja odruchowo wyjęłam pierś i zaczęłam podawać ją dziecku. Syn nie chwytał, a ja pchałam na siłę, żeby zaczął ssać. Okazało się, że dziecko płacze w łóżku obok, a ja właśnie próbowałam nakarmić męża”

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie