Tych rzeczy nie róbcie na pierwszej randce po urodzeniu dziecka!

Oto długo wyczekiwane wydarzenie i, niestety, łatwo je zepsuć...
Tych rzeczy nie róbcie na pierwszej randce po urodzeniu dziecka!
fot. istock.com
29.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wreszcie udało wam się zostawić na chwilę dziecko i wybieracie się na pierwszą wspólną i bezdzietną (!) randkę? Oczywiście musicie się przygotować, ubrać, wybrać miejsce i poprosić opiekunkę do dziecka, ale to pewnie sami wiecie. Czy wiecie jednak, czego nie robić, aby randka należała do udanych?

Randka po urodzeniu dziecka - czego nie robić?

Przede wszystkim macie zakaz wydzwaniania do opiekunki co chwilę i pytania, co słychać u Waszego dziecka. Dziecko poradzi sobie bardzo dobrze, lepiej niż wy! A w porze randkowej najpewniej będzie już smacznie spało. A co się stanie, jeśli się obudzi i nie zobaczy piersi? Nic się nie stanie, przytuli się do opiekunki, babci czy kogokolwiek, z kim je zostawicie. Jeżeli dziecko popłacze trochę dłużej niż zwykle, bo będzie z kimś innym niż mama lub tata, to z pewnością nic mu się nie stanie.

Zobacz więcej: Kiedy wrócić do życia erotycznego po porodzie?

Pierwsza randka po urodzeniu dziecka - o czym nie rozmawiać?

Postarajcie się, by tematy waszych rozmów dotyczyły czegoś innego niż dziecko i to, co ostatnio zrobiło, jak radzi sobie z nowymi wyzwaniami i co najbardziej lubi jeść. Naprawdę macie inne tematy do rozmów, a małżeństwo nie kończy się na dzieciach i ich potrzebach. Wy w Waszej rodzinie też jesteście istotnymi elementami.

Nie liczcie pieniędzy, które zamiast wydawać na sushi moglibyście wydać na nowy wózek dla dziecka. Bądźcie jak dawniej i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa. Pora zdać sobie sprawę z tego, że rodzice też mają prawo do przyjemności. I to również do przyjemności materialnych!

Randka
fot. istock.com

Oczywiście jesteście zmęczeni ciągłym biegiem, pracą, obowiązkami i niedotrzymanymi terminami. Każdy jest zmęczony. Czy istnieje jednak szansa, że w ten wieczór spróbujecie wykrzesać z siebie trochę energii i spróbować nie marudzić? Czy pamiętacie wasze pierwsze spotkania? Czy wtedy też najchętniej opowiadaliście o tym, czego macie dość, jak bardzo wam się nie chce, co was denerwuje, co przeszkadza? Nie? To tego wieczoru też tego nie róbcie.

Zobacz więcej: Jak wyglądać seksownie w ciąży?

Nie planujcie w czasie randki wakacji, zakupów i wydatków, które Was czekają w najbliższym czasie. To są sprawy domowe, które warto załatwiać w domu w ramach swoich obowiązków. Na randce jesteście, by się odprężyć i pobyć razem.

Pierwsza randka po urodzeniu dziecka - nie wspominajcie dawnych czasów

Bo nabawicie się depresji. Oczywiście on miał kiedyś więcej włosów i mniejszy brzuch, lepszy dowcip i więcej komplementów w zanadrzu. Ona miała kiedyś lepszą fryzurę bez odrostów, zadbane paznokcie, krąglejsze pośladki i zawsze świetnie dobrane sukienki. No i co z tego?

Co więcej... Nie zerkajcie co chwilę na zegarek. Wiadomo, że większość młodych rodziców bardziej niż romantyczną kolację czy wizytę w teatrze ceniłoby położenie się spać przed 22:00. Wiadomo, że jest późno, wiadomo, że dziecku najlepiej byłoby z wami, że podłoga nieumyta, obiad nieugotowany, ale to jest wasz czas, a cała reszta nie ucieknie, ba – grzecznie będzie czekać na wasz powrót.

Przede wszystkim spróbujcie się dobrze bawić. Nie wiadomo, kiedy taka okazja znowu się nadarzy, a każde wyjście we dwoje buduje waszą relację i jest wam potrzebne do podtrzymania uczucia.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie