Mąż brzydzi się mnie po porodzie... - list czytelniczki

Jeżeli to prawda, jest to bardzo przykre...
Mąż brzydzi się mnie po porodzie... - list czytelniczki
fot. istock.com
01.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Droga Redakcjo!

Od dwóch miesięcy jestem mamą ślicznego chłopczyka. Rodzicielstwo jest dla mnie i dla męża ogromną radością i oboje wspaniale się w tym odnajdujemy. Mój problem tkwi gdzie indziej...

W ciąży dużo przytyłam – prawie 30kg – i do tej pory mam trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. Najgorsze, że przez to porobiły mi się rozstępy – i to nie jakieś tam nieznaczne, tylko paskudne, grube i czerwone. Mnie samej się one okropnie nie podobają, to co musi myśleć mój mąż? Właśnie o nim chciałam wam napisać. Ponieważ synek nie bardzo daje nam w kość, myślałam, że po połogu znowu zaczniemy się kochać, bo już mi tego brakowało. Jednak minęło przepisowe sześć tygodni, a mąż ani słowem nie zająknął się na temat seksu. Kiedy ja zaczynam temat, zawsze mówi mi, że jest zmęczony albo ma jeszcze coś do zrobienia. Zauważyłam, że jak się przebieram, stara się na mnie nie patrzeć. Kiedyś często mi powtarzał, że jestem piękna. Niby dalej tak mówi ale mam wrażenie, że to bardziej z przyzwyczajenia.

Zobacz więcej: "Mam serdecznie dosyć beztroskich właścicieli czworonogów..." - list czytelniczki

Rozmowa

fot. istock.com

Cierpię, ponieważ wydaje mi się, że mąż się mnie brzydzi. Oczywiście, nie w codziennych relacjach. Brzydzi się ze mną kochać. Pewnie ma też znaczenie, że podczas porodu miałam nacinane krocze, a on to widział... Chciałabym porozmawiać z mężem na ten temat ale jestem prawie pewna, że zaprzeczy moim podejrzeniom i zacznie mi opowiadać, że dla niego zawsze będę najpiękniejsza. Byłoby cudownie, gdyby to była prawda ale przecież wiem, że wieloryb z rozstępami i śladami po nacięciu krocza po prostu nie może się podobać, choćby się go kochało najbardziej na świecie. Gdyby mąż się mnie nie brzydził, to przecież nie unikałby zbliżenia, prawda? Pomóżcie, bo już sama nie wiem, co mam robić!

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Magma65 (Ocena: 5) 02.04.2021 18:31
Niestety trzeba się postarać wrócić do figury, rozstępy zbledną , jednak jeśli zobaczenie porodu nim wstrząsnęło, może to być nieodwracalne- naprawdę dzisiejszy pęd do porodów z mężem nie jest dobry- mało który mężczyzna to wytrzymuje- a szczególnie jeśli patrzy w krocze- co innego gdyby wspierał żonę trzymając ją za rękę i nie oglądał z bliska tej fizjologii. Niektórzy nie mogą powściągnąć później właśnie wstrętu. Wiele kobiet po zobaczeniu porodu ma mieszane uczucia, czasem nawet rezygnują z tego powodu z macierzyństwa , a co dopiero mężczyzna. Pomyślcie o tym kobiety- prosząc męża o udział w porodzie. Może jak schudniesz i rozstępy przestaną być widoczne to sytuacja się naprawi, jeśli nie, to niestety wstręt pozostanie na lata i związek się rozpadnie.
zobacz odpowiedzi (2)
Polecane dla Ciebie