Jak urozmaicić seks po porodzie?

Po porodzie cały świat kręci się wokół dziecka. Ale nie możesz zapomnieć, że twoją pierwszą miłością był On.
Jak urozmaicić seks po porodzie?
fot. istock.com
10.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Po porodzie pierwsze kilka tygodni, a czasami nawet miesięcy dotyczy wyłącznie twojego dziecka. Skupiasz się na jego potrzebach, odczytujesz znaki, które ci wysyła, budujesz najbardziej niezwykłą relację twojego życia. Ale nie możesz zapomnieć, że twoją pierwszą miłością był On. Ze swoim partnerem przeszliście na zupełnie etap i odkrywacie się z innych stron. Ale jesteście ciągle fantastyczni, przebojowi i atrakcyjni. Więc kochajcie się! Jesteście dla siebie stworzeni!

Jak urozmaicić seks po porodzie?

Pamiętacie czasy, gdy mogliście obejrzeć sezon serialu w jedną noc, a w trakcie zrobić pauzę wyłącznie, by donieść chipsy, piwo i uprawiać seks? Musicie nauczyć się jednej, niezwykle istotnej w rodzicielstwie rzeczy. Rodzice nie odsypiają. A więc jeśli zarwiesz noc, to już NIGDY jej nie odeśpisz. Dziecięcy alarm jest nieprzesuwalny i nieubłagany. Jeśli to sobie uzmysłowisz, z szacunkiem podejdziesz do każdego kwadransu, który możesz poświęcić na sen. I pojawi się to straszne pytanie: czy opłaca się go zaczepiać po 23:00? Nie odpowiadaj. Wybierzcie mądrze.

Zobacz więcej: Jak będzie wyglądało życie seksualne po pandemii?

Po pierwsze, małe dziecko w dzień śpi. Kto powiedział, że trzeba się kochać, gdy zapalają się latarnie? Numerek zamiast poobiedniej kawy brzmi super. Masz ochotę, kochanie? Tak, poproszę.

Po drugie, nie jesteś w tym sama. Sprawa jest prosta. Masz mieć siły na seks? Więc on musi cię odciążyć w obowiązkach!

Po trzecie, potrzeba matką wynalazku. Kiedy ostatnio robiliście to w aucie? A właśnie przyjechała teściowa zająć się dzieckiem, żebyście mogli pojechać po meble do pokoju malucha. Może warto skręcić w jakieś ustronne miejsce? 

Seks

fot. istock.com

Poznajcie się na nowo

Pierwszy stosunek po porodzie zazwyczaj zaleca się po połogu, czyli mniej więcej po sześciu tygodniach od narodzin dziecka. Po połogu przewidziana jest także ginekologiczna wizyta kontrolna, którą mamy często nazywają „przyzwoleniową”. Jeżeli nie ma żadnych poporodowych komplikacji, lekarz daje zielone światło na seks.

Pamiętaj, że zmienia się nie tylko twoja sytuacja, ale także twoje ciało. Hormony szaleją, piersi żyją własnym życiem, a ty panicznie boisz się, jak będzie wyglądał Twój drugi pierwszy raz. Otóż, pierwszy seks po ciąży to nie jest najlepszy moment na eksperymenty, wielokrotne stosunki i ostre scenariusze. Zalecana jest raczej ogromna dawka czułości i spokojne tempo. Na pewno łatwiej jest kobietom, którym udało się urodzić bez nacinania krocza. Stosunek nie powinien boleć, ale można odczuwać dyskomfort. Jeżeli pojawił się ból warto umówić się do lekarza. Po porodzie często pojawiającym się utrudnieniem w udanym współżyciu jest suchość pochwy. Lekarz może zapisać terapię hormonalną, ale często wystarczy lubrykant.

Seks po porodzie to często temat tabu. Ciało się zmienia, zmieniają się często również upodobania i potrzeby, ale jedno pozostaje niezmienne – masz prawo do przyjemności. Znajdź na nią swój sposób. Już same poszukiwania będą niezwykle ekscytującym przeżyciem!

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) wczoraj 17:40
Po porodzie to strasznie się bałam że zajdę kolejny raz w ciążę więc nie było seksu :) dopiero kiedy dostałam tabletki vines mogłam spokojnie współżyć bez strachu przed wpadką
odpowiedz
giga (Ocena: 5) 22.04.2021 08:52
Czasami to kwestia problemów z nawilżeniem, hormony buzują, pojawiają się podrażnienia. Ja zaczelam stosowac żel feminum i dzięki temu przyjemnosc z seksu wrocila
odpowiedz
Polecane dla Ciebie