Okazuje się, że orientacja seksualna może być kluczowa w poszukiwaniu ideału

Jak znaleźć partnera idealnego?
Okazuje się, że orientacja seksualna może być kluczowa w poszukiwaniu ideału
fot. istock.com
14.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Jak wykazały badania, 43% osób w wieku pomiędzy 18. a 24. rokiem życia nie uważa się za lesbijkę, geja lub heteroseksualistę. Co to oznacza? Otóż pozostali nie są w stanie jednoznacznie określić swojej orientacji seksualnej. Inne badania sugerują, że żadna z kobiet, która czuje pociąg do płci przeciwnej, nie może jednocześnie wykluczyć skłonności homo- lub biseksualnych.

Jak znaleźć partnera idealnego?

Takim niejednoznacznym skłonnościom postanowiła się przyjrzeć także dr Maria Pallotta-Chiarolli, starszy wykładowca na australijskim Uniwersytecie w Deakin. Wraz z Sarą Lubowitz przepytały 79 kobiet na temat ich związku z biseksualnymi mężczyznami. I jak się okazało, właśnie ten rodzaj partnerów jest najlepszym typem kochanka. Co więcej, biseksualiści są nie tylko lepsi w łóżku niż ich heteroseksualni koledzy, ale okazują się także lepszymi partnerami i są bardziej opiekuńczymi ojcami. Niektóre z badanych kobiet po takim związku nie wyobrażały sobie innego życia i powrotu do wcześniejszych doświadczeń.

Miłość

fot. istock.com

Przebadane kobiety uznały, że biseksualiści mają znacznie mniejsze tendencje do agresywnych zachowań, a podziały w związku opierające się na kulturowych wzorcach nie maiły aż takiego znaczenia. Biseksualistom zależało na równouprawnieniu i sprawiedliwości na poziomie domowych relacji. Większość uczestniczek badania ocenia swoich biseksualnych kochanków za bardziej uważnych na erotyczne potrzeby drugiej połówki oraz dostępniejszych emocjonalnie. Uczestniczki badania uznały natomiast, że mężczyźni heteroseksualni mają za duży emocjonalny i mizoginistyczny bagaż rzutujący na wspólne relacje w dłuższej perspektywie.

- Musimy zmazać piętno kobiet, które decydują się na relację z biseksualnymi mężczyznami. Takie związki opierające się na mieszanej orientacji wychodzą poza ustalone granice uznawanego przez większość "normalnego" partnerstwa. Badanie pokazuje, że takie relacje są jak najbardziej prawdziwe, istotne i zasługują na naszą uwagę, wsparcie i zrozumienie - mówi dr Pallotta-Chiarolli cytowana przez stronę lgbtqnation.com.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie