Seks i spanie z dzieckiem - czyli wszystko o tym jak odzyskać sypialnię?

Wielu rodziców chce spać z dzieckiem w jednym łóżku, ale nie ma pojęcia, jak połączyć to z udanym życiem seksualnym. Podpowiadamy!
Seks i spanie z dzieckiem - czyli wszystko o tym jak odzyskać sypialnię?
fot. istock.com
19.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Pamiętasz, jak twoje życie seksualne wyglądało, zanim twoje maleństwo pojawiło się w waszym życiu? Na pewno masz jakieś niesamowite wspomnienia. Zapewne również wyniku takich niesamowitych uniesień teraz masz tę cudowną małą istotę, która... śpi z wami w łóżku.

Seks i spanie z dzieckiem

Pamiętasz, gdy ostatnio naszła cię ochota na czułość i wyciągając rękę, zamiast męskiego ramienia twojego faceta natrafiłaś na... pupę z pieluszką? Kiedy ostatnio wydawało ci się przez sen, że twój partner chce się do ciebie dobrać, tymczasem to malec rozpaczliwie szukał źródła mleka?

Wspólne spanie z dzieckiem niesie wiele korzyści: malec jest spokojniejsi, ma unormowany rytm serca i spokojniejszy oddech, a rodzice są bardziej wyspani. Jednak ta sama słodycz, którą tulisz chętnie w ramionach staje się "przeszkodą" w bliskości z partnerem. Gdy zaczynasz czuć, że posiadanie dziecka wyklucza seks, przybywamy z pomocą!

seks
fot. istock.com

Niektórzy rodzice są bardzo uparci i nie chcą zrezygnować z sypialni. Co wtedy? Pamiętaj, że seks można uprawiać nie tylko w łóżku np. na stojąco - dobra zabawa i bonus w postaci ćwiczeń.

Warto także na "ten" czas wykorzystać łóżeczko, choć może brzmi to bardzo nieczule, możesz dziecko na "ten " czas przełożyć do łóżeczka, a nawet łóżeczko wynieść z sypialni.

Wyjdźcie z sypialni

Choć to proste rozwiązanie, wielu rodziców myśli o seksie tylko w obrębie łóżka, tymczasem jest blat w kuchni, kanapa w salonie, prysznic, wanna, a nawet podłoga. Dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń np. samochód. Nie bójcie się eksperymentować!

Idealna pora na seks

Niestety noworodki często nie mają jeszcze ustalonych stałych pór budzenia się, wiec nigdy nie wiesz, kiedy maluch się obudzi z płaczem w poszukiwaniu mamy. Na szczęście im dziecko większe tym ten harmonogram staje się bardziej do przewidzenia. Idealna pora to pierwszy głęboki sen malca. Zazwyczaj ten sen trwa 70 do 90 minut - to naukowo udowodnione!

Zobacz więcej: Pocałunek w czasach pandemii: jaki stosunek mają do niego Polacy?

seks
fot. istock.com

Czy seks można zaplanować?

Choć może to brzmieć bardzo sztywno, a magia spontanicznego seksu pryska jak mydlana bańka, nie jest tak źle, jakby mogło to wyglądać. Odkąd pojawiło się dziecko, musisz się przestawić na tryb mniej spontaniczny. Jednak zaplanowany spacer z babcią, czy drzemka maluch u znajomych jest wykonalna. Zaplanowana godzinka lub dwie to na prawdę sporo czasu na spontaniczność. Jednak pamiętaj nie "zmarnuj" tego czasu na odsypianie, oglądanie telewizji, gotowanie, sprzątanie, czy dzwonienie do osoby, z którą zostawiliście dziecko.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 09:07
pomogło mi to w życiu
odpowiedz
Polecane dla Ciebie