Czas spędzony z dzieckiem – dlaczego jest tak ważny? [Aktualizacja - wyniki konkursu]

Spędzanie czasu z pociechą sam na sam ma szczególne znacznie, gdy w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko.
Czas spędzony z dzieckiem – dlaczego jest tak ważny? [Aktualizacja - wyniki konkursu]
Crocs
14.05.2021
Katarzyna Lemanowicz

AKTUALIZACJA - wyniki konkursu

Kochane Kobiety - Supermamy - jak zwykle jesteście niezawodne i ilość zgłoszeń na konkurs przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za waszą aktywność - to dowód na to, że codziennie jesteście z nami, czytacie i aktywnie uczestniczycie w życiu redakcji SuperMamy.pl - to nieocenione!

Nagrody w postaci Crocs z kolekcji Kids Classic Clog z 3 wybranymi jibbitz’ami wędrują do: Joanny Żak oraz Natalii Bednarek.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! 

Zbliża się Dzień Mamy - i w tym temacie będzie się działo!

 

Spędzanie czasu z dzieckiem jest ważne jeśli chcemy być dobrym i skutecznym rodzicem. Czasami jednak można spędzać czas z dzieckiem bez poświęcania mu specjalnej uwagi.  Nie chodzi tylko o spotkania mamy z córką, a taty z synem i wspólne reperowanie samochodu czy granie w piłkę. Dawanie dziecku niepodzielnej uwagi przez jakiś czas, zwłaszcza regularnie, może poprawić relacje. Warto zacząć od najmłodszych lat i kontynuować tradycję, by zbudować silną i szczerą relację. Ale od czego zacząć?

Skup się i słuchaj swoje dziecko!

Zadawaj pytania, które mogą sprawić, że twoje dziecko się otworzy. Początki mogą być trudne, ale pytaj o proste rzeczy. Zamiast pytać tylko o to, co robiło w ciągu tygodnia zapytaj, jak się czuje. Nie rób wykładów i nie osądzaj – spróbuj po prostu wysłuchać.

Chwal swoje dziecko

Buduj samoocenę własnego dziecka poprzez zauważanie rzeczy, które robi dobrze. Najczęściej dziecko otrzymuje informację zwrotną tylko wtedy, gdy robi coś źle. Zapominamy, że pochwała może zdziałać cuda. Wasze wspólne spotkania mogą być do tego idealną okazją.

Dostosuj długość spędzanego razem czasu do aktualnych potrzeb dziecka

Jeśli twoja pociecha przechodzi przez trudny okres, kilka godzin z rodzicem może być za mało. Czasami warto wybrać się na całodniową wycieczkę, albo weekendowy wyjazd, by dać dziecku czas na powiedzenie wszystkiego, co mu leży na sercu. Czas ten pozwoli wam na ułożenie sobie w głowie pewnych rzeczy i skuteczne skomunikowanie się.

A jeśli już mówimy o wspólnej wycieczce czy wyjeździe to warto byłoby zaopatrzyć dziecko w najlepsze do tego typu aktywności buty! Mowa oczywiście o niezastąpionych Crocsach!

KONKURS!!!

Weź udział w konkursie i wygraj jedną z dwóch par Crocs z kolekcji Kids Classic Clog z 3 wybranymi jibbitz’ami, w wybranym kolorze.

Crocs

Crocs

Co zrobić, żeby wygrać jedną z dwóch par Crocs z kolekcji Kids Classic Clog z 3 wybranymi jibbitz’ami, w wybranym rozmiarze i kolorze? Wystarczy, że na maila: [email protected] wyślesz kreatywną odpowiedź na pytanie: Twoja ulubiona forma spędzania czasu z dzieckiem - podaj co lubicie robić razem najbardziej?

Ważne! Wraz ze zgłoszeniem konkursowym zaakceptuj regulamin.

Czas trwania konkursu, od teraz, tj. 11 maja do jutra do końca dnia, czyli 12 maja - 23:59

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.05.2021 15:07
O szkoda, że nie załapałam się na konkurs. Uważam, że poświęcanie czasu dzieciom, szczególnie teraz w dobie pandemii jest bardzo istotne. W naszym domu już mamy taką tradycję, że wieczorami wspólnie coś robimy. Gramy w Złap Robala czy czytamy bajki. Takie rzeczy zbliżają nas do siebie, a dzieci wiedzą, że mogą zawsze na nas liczyć.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie