To właśnie w te dni czujesz się najbardziej seksowna!

Dowiedz się, jak natura za ciebie afiszuje, że właśnie możesz zajść w ciążę.
To właśnie w te dni czujesz się najbardziej seksowna!
fot. istock.com
02.06.2021
Katarzyna Lemanowicz

Większość pań bez problemu jest w stanie zaobserwować, kiedy ma dni płodne: zmienia się śluz, wzrasta libido, zazwyczaj masz lepszy nastrój. Jednak jak się okazuje to nie wszystko, a komunikatów jest więcej, niż mogłoby ci się wydawać.

Do tej pory naukowcy byli przekonani, że kobiety owulują w ukryciu (w odróżnieniu od całego świata przyrody), a panie, które uważnie nie obserwują swojego ciała, łatwo mogą przegapić dni płodne. Jednak najnowsze badania dowodzą, że nawet jeśli ty przeoczysz owulację, nie przeoczy jej płeć przeciwna.

To właśnie w te dni czujesz się najbardziej seksowna

Okazuje się, że im bliżej owulacji, tym intonacja głosu jest wyższa, a tym samym bardziej ponętna. Te obserwacje potwierdzili badacze z State University of New York, którzy puszczali mężczyznom nagrania głosów pań, nagrane w różnych momentach cyklu. Okazało się, że za najbardziej seksowne zostały uznane te, które nagrano właśnie podczas dni płodnych.

Piękna kobieta

fot. istock.com

Owulacja - wpływ na sposób ubierania się

Badania dowodzą, że panowie najbardziej są zainteresowani paniami o określonych proporcjach ciała. Chodzi głównie o proporcję talii i bioder. Co ciekawsze natura sama pomaga ci zbliżyć się do idealnych proporcji właśnie w dni płodne. Co więcej, inne badania dowodzą, że podczas owulacji kobiety noszą częściej spódnice niż spodnie, zakładają więcej biżuterii, pokazują więcej ciała i najczęściej ubierają się bardziej modnie. Zmiany są dość subtelne, ale dla panów, którzy są wzrokowcami to jasny przekaz.

Czy w dni płodne twarz jest bardziej symetryczna?

Badania pokazały również, że paniom w okresie płodnym pięknieją twarze: skóra się wygładza, a rysy stają się bardziej harmonijne. Mężczyźni, którym podczas jednego badania prezentowano fotografie pań w różnych okresach cyklu, byli bardziej zainteresowani kobietami przechodzącymi właśnie owulację. Dlaczego? Bo na fotografiach wykonanych w dni płodne twarz była bardziej symetryczna.

Zapach a dni cyklu

W kosmetyczce każdej pani zawsze znajdą się ulubione perfumy, których używa na co dzień lub od święta, a na pewno wybierając się na randkę. Tymczasem w większości testów panowie podkreślają, że najbardziej na nich działa naturalny zapach kobiety. A ten zmienia się, gdy kobieta ma dni płodne.

Naukowcy z Florida State University poprosili ochotniczki, by te przez trzy noce z rzędu nosiły te same T-shirty w różnych momentach cyklu. Później poproszono panów o wybranie podkoszulka, który najbardziej przypadł im do gustu. Co więcej, naukowcy zmierzyli poziom testosteronu u panów po powąchaniu koszulek. Okazało się, że panowie bezbłędnie wskazywali koszulki "z fazy płodnej", a poziom testosteronu się podnosił. Podobne badanie przeprowadził prof. Bogusław Pawłowski z katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Mężczyźni dostawali do powąchania ubrania (a konkretnie koszulki) kobiet. Panowie, którzy wąchali koszulki pań, które miały dni płodne, częściej niż pozostali badani, myśleli o seksie, a poproszeni o uzupełnienie brakujących liter w wyrazach – częściej dobierali słowa związane z prokreacją.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2021 14:18
ja to mam tak nieregularne miesiączki, że nie da się nawet obliczyć kiedy ta owulacja jest. Dobrze, że dałam się raz skusić na zamówienie testera owulacyjnego afrodyta, to tam sobie sprawdzam poziom lh i wiem, kiedy te dni płodne mam
odpowiedz
Polecane dla Ciebie