Po czym rozpoznać, że urodzisz chłopca?

Czy twoi znajomi domyślili się, że nosisz pod sercem chłopca, mimo że nie miałaś jeszcze badania USG?
Po czym rozpoznać, że urodzisz chłopca?
fot. istock.com
07.08.2021
Katarzyna Lemanowicz

Wiele osób zgaduje płeć dziecka w oparciu o to, jakie ciężarna ma zachcianki, jak się czuje i jak wygląda. Oczywiście należy pamiętać, że to tylko mity, a całkowitą pewność co do płci dziecka można mieć tylko po badaniu USG, wykonanym między 18. a 20. tygodniem ciąży. W międzyczasie można się pobawić, oceniając objawy i symptomy, które jednoznacznie mówią, że chłopiec jest w drodze!

Po czym poznać, że urodzisz chłopca?

Zachcianki: Stale sięgasz po chipsy ziemniaczane lub ogórki kiszone? Chęć na słone lub kwaśne produkty podobno oznacza, że urodzisz chłopca. Nie ma konkretnych dowodów, dlaczego występuje akurat tak silna potrzeba jedzenia słonego i kwaśnego. Jednym z uzasadnień jest zapotrzebowanie organizmu na brakujące składniki odżywcze lub zmiana zmysłu smaku i zapachu, ze względu na wysoki poziom hormonów w organizmie.

Poranne mdłości: Jeśli nie wiesz, co to poranne mdłości, mit mówi, że możesz spodziewać się chłopca. Akurat w tym może być trochę prawdy. Według badań z 2012 roku, większość kobiet z poważnymi porannymi mdłościami, rodzi dziewczynki, a nie chłopców.

Tętno płodu: Czy tętno twojego dziecka jest powolne i stałe? Wiele osób uważa, że tętno poniżej 140 uderzeń na minutę jest sygnałem, że urodzi się chłopiec. Prawda jest taka, że tętno twojego dziecka zmienia się w zależności od wieku płodu i tego, jak aktywne jest podczas wizyty lekarskiej. Jedno z badań z 2006 roku pokazało, że nie ma różnicy między tętnem u płodu męskiego i żeńskiego, podczas pierwszego trymestru ciąży.

Syn

fot. istock.com

Zobacz więcej: Dlaczego warto nie wiedzieć, jakiej płci będzie dziecko?

Wygląd: Wiele mitów dotyczących chłopców ma związek z wyglądem ciężarnej podczas ciąży: 

  • Brzuch – jeśli jest nisko i bardziej z przodu, wypukły, czy wręcz stożkowaty, najpewniej nosisz chłopca. W rzeczywistości wszystko to zależne jest od mięśni, macicy i pozycji dziecka;
  • Włosy – jeśli twoje włosy są piękne i błyszczące, a te na nogach rosną szybciej niż przed ciążą, będziesz mieć chłopca;
  • Twarz – jeśli twoja skóra na twarzy nie nosi żadnych oznak trądziku, a twój nos się poszerzył, to chłopiec!
  • Ręce i stopy – zimne stopy i suche ręce również mogą oznaczać, że twoja rodzina powiększy się o chłopczyka.

A wy, Kochane SuperMamy, próbowałyście odgadnąć płeć dziecka po podobnych symptomach?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie