Czym kobiety róznią się od mężczyzn? Zabawne obrazki Yang Liu

Czy różnice płci nie istnieją? Czy to, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, to stereotypy? Wydaje się, że nie! Różnimy się, i to całkiem serio!
Czym kobiety róznią się od mężczyzn? Zabawne obrazki Yang Liu
fot. istock.com
01.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Powstała przepiękna książeczka „Man meets Woman” autorstwa Yang Liu. Książeczkę inaczej czytają mężczyźni a inaczej kobiety. Zaskakujące? Mężczyźni śmieją się z kobiet i odwrotnie. Zobacz ilustracje i napisz w komentarzu, czy twoim zdaniem Yang Liu trafnie zobrazowała popularne różnice?

Yang Liu – autorka

Urodziła się w Pekinie, a mieszka i pracuje w Berlinie. Yang Liu przyznaje, że jako kobieta i matka ciągle spotyka się z dowodami na to, że kobiety i mężczyźni bardzo różnią się miedzy sobą nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim różnice widać w postrzeganiu świata, siebie nawzajem i swoich rodzin. Tak, to prawda, mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. To dwa osobne i obce dla siebie światy. Yang Liu zebrała najpopularniejsze różnice i zaprezentowała je za pomocą prostych ikonek.

Taka sama sytuacja, dwa punkty widzenia

Te same sytuacje dotyczą kobiet i mężczyzn. Przeglądamy się w lustrze, chorujemy, robimy pranie, zajmujemy się domem, opiekujemy się dzieckiem. Ale inaczej o tym myślimy. Co myśli typowy mężczyzna z brzuszkiem, kiedy widzi swoje odbicie w lustrze? – „Jestem szczupły i przystojny”. A co myśli przecięta kobieta? –  „Jestem za gruba!”.

Jak chorują mężczyźni, a jak kobiety? – „W końcu mam czas, żeby spokojnie wypić sobie ciepłą herbatę, pooglądać telewizję, poczytać książkę lub przeglądać internet” - myśli sobie kobieta. A jak się zachowuje mężczyzna, gdy jest chory? – „Muszę leżeć w łóżku, jestem cierpiący, jestem umierający…”. Uwielbiamy powiedzenie: "Facet nie choruje, on walczy o życie!".

Yang Liu ciekawie obrazuje miłość: dla mężczyzn seks jest najważniejszy, miłość jest gdzieś obok, zupełnie odwrotnie niż u kobiet, które przede wszystkim skupiają się na miłości. 

A jaka jest najlepsza broń kobiety? Oczywiście płacz. Mężczyzny - milczenie.

Yang Liu zachęca, aby od czasu do czasu popatrzeć na świat oczami tej drugiej osoby, przeciwnej płci. Czy Waszym zdaniem ilustracje Yang Liu obrazują prawdę, czy to tylko garść stereotypów?

Zobaczcie dalej pozostałe przezabawne grafiki Yang Liu

Yang Liu
Yang Liu Design

Jak wyglądają zakupy w wykonaniu przedstawicieli obojga płci? Mężczyźni idą tylko po tę jedną, potrzebną rzecz i wybierają najkrótszą drogę, aby tam dojść, natomiast kobiety idą wszystkim możliwymi drogami i do niektórych miejsc wracają kilka razy. Zawsze sprawdzają, czy w innym sklepie nie ma lepszego materiału, ceny czy koloru.

Yang Liu
Yang Liu Design

Milczenie? Kiedy kobieta milczy, mężczyzna odbiera to tylko jako milczenie, kiedy mężczyzna milczy, kobieta zastanawia się o czym on myśli i ma tysiące domysłów w tym oczywiście: Czy on mnie zdradza? Czy ma jakieś tajemnice?”.

Yang Liu
Yang Liu Design

Jak kobieta postrzega swoją rodzinę, w której pojawiło się dziecko? Noworodek zdominował wszystko inne, on jest teraz najważniejszy i jest w centrum uwagi. A jak młodzi ojcowie? Dla nich proporcje są niezmenne - tyle samo uwagi dla siebie i żony, a najmniej dla dziecka.

Yang Liu
Yang Liu Design

Rozmowy telefoniczne... facet - krótko i na temat. Kobieta lubi sobie pogadać, zwłaszcza z mamą, siostrą albo psiapsiółą.

Yang Liu
Yang Liu Design

Co się dzieje, gdy mężczyzna pracuje, a kobieta zajmuje się domem? W odczuciu mężczyzny on PRACUJE, a ona nie, on zarabia konkretne pieniądze i zapewnia utrzymanie rodzinie „Jest wspaniałym ojcem i mężem”, ona TYLKO opiekuje się dzieckiem! A co o sobie myśli pracująca kobieta? – „Jestem pracoholiczką!”.

Yang Liu
Yang Liu Design

Co myśli kobieta zostająca w domu, zajmująca się gotowaniem, praniem, sprzątaniem i opiekująca się dzieckiem? – „Jestem kurą domową”. A co w tej sytuacji myśli mężczyzna, kiedy to on pełni funkcje niani, kucharki, sprzątaczki w jednym? –  „Jestem taki nowoczesny!”

Yang Liu
Yang Liu Design

Jej i jego skarby!

Yang Liu
Yang Liu Design

Nie da się ukryć... tak bywa bardzo często!

Yang Liu
Yang Liu Design

Kultowo: facet umie skupić się tylko na jednej rzeczy, a kobiety są wielozadaniowe. Niedościgłymi mistrzyniami wielozadaniowości zaś są matki!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie