Czujesz się zmęczona? Jako Mama masz prawo!

Podsuwamy wam niezawodne sposoby na walkę ze zmęczeniem.
Czujesz się zmęczona? Jako Mama masz prawo!
Rituals Home Classic
13.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Nieważne, czy środek lata, czy mroźna zima – nasz organizm potrzebuje nawodnienia o każdej porze roku. Spożywanie odpowiedniej ilości wody powoduje, że serce nie musi pracować zbyt intensywnie. Ponadto odwodnienie niesie za sobą jeszcze większe zmęczenie, więc naprawdę nie warto do niego doprowadzać! Niech woda stanie się nieodłącznym towarzyszem naszej codziennej diety i trybu życia. Przecież w końcu woda to samo życie w najczystszej postaci!

Jak walczyć ze zmęczeniem?

Czasami nawet kilkunastominutowa drzemka potrafi zdziałać cuda. Jeśli czujesz naprawdę duże zmęczenie, zrezygnuj w danej chwili z pozmywania naczyń czy prasowania i utnij sobie drzemkę razem ze swoim dzieckiem. Mając duże niedobory snu, tą jego namiastką możesz sobie tylko pomóc i chociaż odrobinę "doładować akumulatory".

O wiele gorzej będziemy się czuć w dusznym mieszkaniu i zmęczenie będzie wydawać się o wiele większym niż jest w rzeczywistości. Warto pamiętać o regularnym wietrzeniu mieszkania, zwłaszcza nocą, gdy powietrze na zewnątrz jest rześkie i chłodne. W niższej temperaturze organizm mniej się męczy, jest lepiej dotleniony i zdolny do większego wysiłku.

Zobacz więcej: Kiedy warto wybrać się na terapię dla par?

Mowa oczywiście nie tyle o suplementach diety, co o witaminach w ich najczystszej postaci: owocach i warzywach. Im więcej ich jemy, tym więcej ważnych dla regeneracji organizmu mikroelementów przyswajamy. A im więcej bodźców do tej regeneracji, tym mniej będziemy zmęczenie odczuwać.

Jak dostarczyć zmęczonemu organizmowi energii?

Prowadząc wyczerpujący tryb życia, walcząc ze zmęczeniem warto pamiętać, że organizm potrzebuje paliwa aby sprawnie walczyć z wysiłkiem. Nie faszerujmy się fast-foodami czy słodyczami zamiast normalnym obiadem. Czasami o wiele korzystniej jest poświęcić kilkanaście minut na ugotowanie zwyczajnej zupy niż pójście na łatwiznę i zamówienie kolejnej pizzy. Dbajmy o to, by podawane naszemu ciało paliwo było jak najbardziej wartościowe.

Zmęczenie a ruch

Zewsząd krzyczą do nas slogany: ruch to zdrowie! Nie ma w nich nic nieprawdziwego! W każdej wolnej chwili postaraj się ruszać – wyjdź na balkon i zrób kilka przysiadów, porozciągaj się. A jeśli masz czas i możliwości, wybierz się chociaż raz w tygodniu na fitness czy bieganie. Poprawisz krążenie krwi, a co za tym idzie, dotlenisz cały organizm. Warto też czasami po prostu fizycznie się zmęczyć – sen łatwiej przychodzi, odpoczynek jest efektywniejszy. Pamiętajmy jednak o rozsądnym podejściu do tematu, nie warto się przeforsować.

Zobacz więcej: Trudna decyzja: aborcja czy rozstanie?

Palenie papierosów czy spożywanie alkoholu potęgują uczucie zmęczenia, a niekiedy je nawet powodują. Co prawda na początku działają pobudzająco, ale ten skok formy szybko znika i w jego miejsce pojawia się niechciane zmęczenie i senność. Więc chyba nie warto?

Dosłownie na chwilę dodają energii, dostarczając nam ogromne ilości cukrów i kofeiny. Ani to zdrowe ani bezpieczne – przypadki uzależnienia od "energetyków" nie są nagłaśniane, ale istnieją. I niszczą tak samo jak każdy inny nałóg. Najlepiej od półek z podobnymi specyfikami trzymać się z daleka!

Nie zarywaj kilku nocy z rzędu, by później kilka kolejnych spać dłużej. To zupełnie mija się z celem. Ileś nocy przed komputerem czy przy innym zajęciu wyczerpuje nas, pozbawia sił, powoduje natężenie zmęczenia, nerwowość i wiele innych skutków. Wydaje nam się, że "odespanie" tego wyrówna straty. Nic bardziej mylnego. Taki proceder jedynie zaburzy rytm naszego organizmu. To krok dzielący nas od bezsenności, rozregulowania porządku dnia i nocy. Po jakimś czasie takich eksperymentów może się okazać, że gdy zechcemy wrócić do normalnego życia i spania codziennie 6-8 godzin, po prostu nie damy rady. Będziemy przewracać się z boku na bok, a sen nie będzie przychodził. Warto dbać o przyzwyczajenia i regularność.

Jesteś zmęczona? Otaczaj się świeżymi, orzeźwiającymi zapachami

Unikaj ciężkich, duszących perfum czy odświeżaczy powietrza. Postaw kilka cytrusowych świec i zapalaj je wieczorami albo postaw na energetyzujący, świeży zapach wody toaletowej. Aromaterapia potrafi zdziałać cuda! Niezawodnymi są zapachy do domu z kolekcji Rituals Home Classic. Otul się z spokojem w domowej przystani.

Rituals to coś więcej niż ekskluzywna pielęgnacja ciała. Od początku swojego istnienia, oprócz produktów do kąpieli i pielęgnacji ciała, marka oferuje szeroką gamę akcesoriów do domu. Patyczki zapachowe oraz świece stworzono z myślą, aby każdy dom zmieniać w miejsce pełne spokoju, wyciszenia i relaksu. Dzięki unikatowemu designowi opartemu na wyjątkowym, żeberkowanym szkle o matowym wykończeniu, produkty te sprawdzą się jako elegancki dodatek do każdego wnętrza. A dodatkowo dzięki niezwykłym zapachom przeniosą cię w świat relaksu i totalnego odpoczynku!

Patyczki zapachowe

fot. Rituals Home Classic

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie