10 myśli, które przychodzą ci do głowy, kiedy jesteś daleko od swojego dziecka

Przyjdzie w końcu ten moment, w którym będziesz musiała (lub chciała) rozstać się ze swoim maluchem (przynajmniej na jakiś czas).
10 myśli, które przychodzą ci do głowy, kiedy jesteś daleko od swojego dziecka
fot. istock.com
21.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Wtedy do twojej głowy napłynie masa różnych myśli, od ogromnej radości, ulgi aż po strach, wyrzuty sumienia i złość. Nie przejmuj się, to zupełnie normalne. Przeczytaj, jakie myśli kołaczą się w głowach innych rodziców i daj sobie więcej luzu!

Czas bez dziecka - co wtedy myślisz?

#1 Jestem wolnaaaa: Ta myśl może pojawić się zaraz po wyjściu z domu. Nie miej wyrzutów sumienia, tylko ciesz się tą wolnością ile się da.

#2 Czy powinnam mówić wszystkim wokół, że jestem mamą: Kiedy mamy przez większość czasu zajmują się dziećmi, sprzątają, gotują i chodzą w dresach czują się naturalnie. Potem nagle kiedy zakładają na siebie eleganckie ubranie, mogą czuć się nieswojo i nienaturalnie. Może też tak miałaś, że czułaś się jak nie ty? Tylko tobie tak się wydaje. Nie musisz się nikomu tłumaczyć i nie masz na czole wielkiego napisu mama.

#3 O kurczę, mogę robić wszystko co chcę: Uświadomisz sobie to dopiero po pewnym czasie, ale tak, pierwszy raz od dawna jesteś bez dziecka i możesz naprawdę robić wszystko czego tylko zapragniesz i na co masz ochotę. Kaloryczna przekąska? Bardzo proszę. Łyk musującego wina w południe? Nie ma problemu. Drzemka o dowolnej porze dnia? Jak najbardziej. Teraz możesz wszystko, o nic i o nikogo nie musisz się martwić.

Zobacz więcej: Skóra po wakacjach? Najwyższy czas o nią zadbać!

#4 Ubieranie się nie jest takie trudne: Ostatnio w domu chodziłaś najczęściej albo w piżamie, albo w stroju do jogi (ewentualnie poplamionych dżinsach i koszulce). Nagle okazuje się, że znalezienie ładnych ubrań, w których świetnie wyglądasz nie jest takie trudne. Obiecujesz sobie wtedy, że po powrocie też będziesz się starała ładnie ubierać, nosić kobiece sukienki, robić makijaż. Ale musimy cię rozczarować, po powrocie do domu prawie nigdy się to nie udaje.

Kobieta - szczęśliwa

fot. istock.com

#5 Mam ochotę siedzieć przed telewizorem: Najpierw mówisz sobie, że obejrzysz 1 czy 2 programy, na które nie masz czasu w domu. Trzy godziny później wiesz, że nie ruszysz się już z hotelu.

#6. Ciekawe co teraz robią moje dzieci…: Czas wolny czasem wolnym, ale prędzej czy później (raczej prędzej) zaczniesz zastanawiać się co robią twoje pociechy. Najpierw napiszesz jednego smsa, może dwa. Ale potem zaczniesz dzwonić co dwie godziny ("no co, przecież to nie jest aż tak często!")

#7 Co za słodki maluch!

Może przez chwilę ucieszysz się z wolności i samotności, ale po pewnym czasie wróci twoja matczyna natura i zaczniesz zachwycać się każdym po drodze napotkanym słodkim maluchem. Może dojść nawet do tego, że zaczniesz się zatrzymywać i zagadywać obcych ludzi z dziećmi.

#8 Mam nadzieję, że moje dziecko wytrzyma beze mnie: Pewnie jak większość mam też masz wrażenie, że nikt tak nie zajmie się twoim dzieckiem jak ty sama. Z pewnością jest to prawda, ale to też nie znaczy, że wszyscy inni źle się nim zaopiekują. Czy będzie spało samo w nocy? Przecież jest pierwszy raz bez mamy – powtarzasz sobie w kółko w głowie. Możesz też być zazdrosna o opiekunkę, która zgodziła się zostać na noc. Cieszy się, że została, ale z drugiej strony pojawia się jakaś dziwna zazdrość. Przestań się martwić, wszystko na pewno będzie dobrze.

#9 Rozumiem cię, też mam dziecko: Kiedy jesteś mamą włącza ci się absolutna integracja z innymi mamami. Masz ochotę im pomagać, wspierać a przede wszystkim masz dla nich dużo zrozumienia. Uśmiechasz się do mijanych kobiet na lotnisku (może nawet podświadomie), pomagasz ciągnąć wózek po schodach. Mamy na całym świecie się wspierają i to jest piękne.

Zobacz więcej: Dziwne rzeczy, które robisz, odkąd zostałaś mamą

#10 Nie mogę się doczekać kiedy wrócę do domu: Powiedz szczerze, pomyślałaś tak od razu po wyjeździe czy kilka godzin później? Podczas wyjazdu będą ci towarzyszyć skrajne myśli: z jednej strony radość z powodu wyjazdu i czasu dla siebie, a z drugiej smutek i tęsknota. Od tej pory już zawsze będziesz tęsknić za swoim dzieckiem, ale postaraj się chociaż trochę skorzystać z wolnego i zrelaksować się. Wyjdzie to na dobre tobie i dziecku, bo wróci do niego szczęśliwa i wypoczęta SuperMama!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie