Cieszę się, że pozostaliśmy małżeństwem "dla dzieci"!

Czy warto tkwić w związku, który, wydawałoby się, nie ma już szans, tylko po to, by dzieci miały pełną rodzinę?
Cieszę się, że pozostaliśmy małżeństwem "dla dzieci"!
fot. istock.com
21.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Nie tkwij w nieudanym małżeństwie tylko z tego powodu, że masz dzieci. Pewnie słyszałaś te słowa niezliczoną ilość razy od mężczyzn i kobiet, które znalazły się po drugiej stronie, tzn. już rozwiedzionych. Pewnie też sama tak sobie mówiłaś, no bo przecież dzieci są ważne, ale nie możesz dla nich się aż tak poświęcać.

Nie powinno się pozostawać małżeństwem jedynie z powodu dzieci, ponieważ rzeczywistość pokazuje, że szkoda, jaką może to wywołać dla dzieci może być nawet gorsza niż po rozwodzie. Warto jednak pamiętać, że nieważne jak mocne jest Twoje małżeństwo lub związek, to zawsze może przyjść moment zwątpienia, w którym masz już dosyć i chcesz to skończyć.

Czy warto tkwić w związku, które wydaje się, że nie ma już szans?

Będą dni kiedy będziesz patrzeć w lustro pytając siebie: „Jak do tego doszło, że nasz związek tak wygląda? Czy to naprawdę tak ma być??” Będziesz ważyła wszystkie `za` i `przeciw` bardzo dokładnie, bo oczywiście nikt nie jest w 100 procentach pewny. Będą momenty, że jedyne o czym będziesz myśleć to o odejściu, jednak to, co będzie cię zatrzymywało, to bicie malutkiego serduszka w pokoju obok. Będziesz więc zaciskać zęby dla dzieci i przetrwasz wszystko. Dla nich.

Często mówi się dzieciom, że miłość do nich jest bezwarunkowa. Nic co zrobisz nie zmieni mojej miłości do ciebie i naprawdę to mamy na myśli. Kochanie dzieci to coś, do czego zostaliśmy stworzeni, ale bycie rodzicem to już znacznie trudniejsza sprawa. Nigdy przecież nie powiesz swojemu dziecku jak tobie jest trudno i że pospieszyliście się z posiadaniem dzieci. Wręcz przeciwnie, zawsze będziesz im powtarzać jak bardzo je kochasz.

Zobacz więcej: 10 myśli, które przychodzą ci do głowy, kiedy jesteś daleko od swojego dziecka

Zatem co zrobić w momencie kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś zdolna do bezwarunkowej miłości do swojego partnera, a wasze małżeństwo nie jest warte, aby je dalej ciągnąć? Czasem wystarczy jeden powód, aby dalej walczyć. Światełkiem w tunelu są dzieci i myśl, ile razem sił włożyliście w ich wspólne wychowanie. Rodzina jest bardzo ważna, a zachowanie jej integralności jest tym, co nas zatrzymuje. Wszystkie trudności są jedynie chwilowe, nie trwają wiecznie, a rodzina to coś stabilnego. Wszystko z czasem się ułoży, kroczek po kroczku, wystarczy dać trudnym sprawom czas na ich rozwiązanie i ułożenie. Pamiętaj, że każdy ma wątpliwości, prędzej czy później również ty będziesz je miała.

Kobieta mężczyzna

fot. istock.com

Ceną rozwodu może okazać się nie tylko relacja z partnerem, ale również dzieci. To jest trochę podobna sytuacja do trzęsienia ziemi lub powodzi, możesz się na nie przygotować, ale nigdy nie przewidzisz wszystkich ich konsekwencji. Po rozwodzie można próbować wszystko odbudowywać, ale wszyscy, a zwłaszcza dzieci, będą o tym pamiętać. Czasem, kiedy związek naprawdę przynosi więcej złego niż dobrego, to musisz dać temu spokój, może tak będzie lepiej dla ciebie i dzieci. Jednak jeśli znajdziesz choć jeden powód, aby dalej trwać w związku, to jest on warty walki. Oczywiście jeśli twój związek jest toksyczny, to nie ma nad czym się zastanawiać.

Dzieci kochasz bezwarunkowo, macierzyństwo i kobiecość cię do tego predestynują. Możesz mieć trudności, aby taką samą miłością darzyć swojego partnera. Jednak pamiętaj, że nie jesteś sama, małżeństwo ma to do siebie, że czasem jest łatwiej, a czasem trudniej. Pamiętaj, że jeśli postanowisz teraz walczyć o związek, to gdy dzieci osiągną dorosłość i wyjadą z domu na dobre, będziesz mogła cieszyć się wspólnym szczęśliwym życiem z mężem. A one będą miały wspaniałe wzorce do naśladowania.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie