Pomysły na randki dla świeżo upieczonych rodziców

Bycie rodzicem nie wyklucza bycia w romantycznym związku z partnerem.
Pomysły na randki dla świeżo upieczonych rodziców
fot. istock.com
12.02.2024
Katarzyna Lemanowicz

Brudne pieluchy i kolki są dokładnym przeciwieństwem romantycznych wieczorów. Warto zadbać o czas tylko dla was i pielęgnować ten żar, który was połączył. Przy małym dziecku, łatwo popaść w rutynową pielęgnacje maluszka i zapomnieć o tym, że jesteście nie tylko rodzicami. Zmęczenie też daje się we znaki? Romantyczna kolacja tylko we dwoje nie musi się odbyć dopiero za 18 lat.

Pomysły na randkę dla świeżo upieczonych rodziców

#1 Piknik w salonie: Oczywiście idealnie by było móc maluszka zostawić pod opieką kogoś innego, ale kiedy maluszek pójdzie spać, też może być przyjemnie. Rozłóżcie koc na podłodze w salonie, przygotujcie swoje ulubione przekąski, włączcie nastrojowa muzykę i zapalcie świece. Piknik we własnym salonie może być naprawdę wyjątkową i intymną randką.

#2 Wspólne gotowanie: Możecie wspólnie przygotować danie. Nawet jeśli twój partner nie gotuje, wspólne szykowanie może być miłą i romantyczną odmianą. Kolacja przy świecach nie musi być w wyszukanym lokalu. Nie umiecie gotować? Poszukajcie kursu gotowania dla dwojga w swojej okolicy, jeśli macie szansę zostawić dziecko pod opieką babci.

#3 Noc Fondue: Przygotujcie roztopione sery i grzanki i inne dodatki, delektujcie się smakowitą przekąską. Romantyczna noc z maluszkiem za ścianą? Czemu nie! Nie zapomnijcie o słodkim fondue na deser!

fot. istock.com

#4 Noc gier: Jeśli lubicie współzawodnictwo, możecie zaplanować coś z pozoru mniej romantycznego. Zamówcie pizzę i zorganizujcie maraton w Monopol lub grę w "niegrzeczne" Scrabble.

#5 Tylko dla dorosłych: Będąc rodzicem malutkiego dziecka warto czasem poczuć się jak dorosły i chodzi tu nie tylko o wyjście do lokalu 18+. Sprawdź oferty pobliskich galerii i muzeów, niektóre mają wydłużone nocne godziny zwiedzania. Jeśli raz na jakiś czas, macie okazję zostawić maluszka wieczorem pod czyjąś opieką szukajcie koncertów, seansów kinowych (lub kina samochodowego), czy spektakli teatralnych, które sprawią wam przyjemność.

#6 Noc w hotelu: Jeśli nie masz jeszcze możliwości na dalszy "wypad za miasto" bez dziecka, ale jedna noc bez maluszka jest wykonalna, wybierzcie hotel. W razie czego będziesz niedaleko maluszka, jednak małe wakacje w hotelu mogą być niezwykle relaksujące. Kto nie lubi puszystych szlafroków i obsługi hotelowej! Kolacja "na mieście" i wygodne łóżko to nie tylko okazja na romantyczną randkę, ale także szansa na spokojny i dobry sen!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie