8 pomysłów, JAK DOCENIĆ TATĘ swojego dziecka

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni uwielbiają być doceniani. Spróbuj naszych prostych sposobów, aby Twój partner upewnił się w przekonaniu, że jest najlepszym tatą i mężczyzną pod słońcem. Warto!
8 pomysłów, JAK DOCENIĆ TATĘ swojego dziecka
fot. istock.com
20.12.2023
Katarzyna Lemanowicz

Model rodzicielstwa zmienił się nie do poznania na przestrzeni ostatni lat. Tata już na dobre wyszedł z roli surowego pana domu, a stał się zaangażowanym i pełnym miłości opiekunem. Choć nowy układ jest zdecydowanie bardziej partnerski, wiele mam nadal świadomie lub bezwiednie odsuwa swoich partnerów od niektórych czynności. Usypianie? Zrobię to lepiej. Dziecko płacze w nocy? Pójdę do niego! Zostawić na całe popołudnie z tatą? Może lepiej nie…

Jak docenić partnera?

Zrób mu niespodziankę: Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. I niech nie będzie ona związana z dzieckiem! Zarówno ty, jak i on potrzebujecie czasem odrobiny oddechu.

Ugotuj jego ulubione danie: Kobiety od pokoleń wiedziały, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek. Ugotuj mu więc coś pysznego… i niech wie, że zrobiłaś to specjalnie dla niego!

Przydziel mu zadanie: Mężczyźni od zarania dziejów kierują się ambicją. Lubią mieć przed sobą postawione proste i konkretne cele do osiągnięcia. Zaufaj więc, że twój partner zajmie się dzieckiem równie dobrze jak ty i daj mu pole do popisu. Poproś, żeby raz w tygodniu zostawał z dzieckiem sam w domu. Pozwól mu ułożyć maluszka do snu lub przygotować mu kolację. I teraz najtrudniejsza część: spróbuj powstrzymać się od sugestii i komentarzy, jak powinien to zrobić. Zobaczysz, że sobie poradzi – prawdopodobnie w zupełnie inny sposób niż ty, ale równie skuteczny. On też ma swoją ojcowską intuicję. A gdy już to zrobisz, pamiętaj o kolejnym punkcie...

fot. istock.com

Pochwal: Tak jak kobiety uwielbiają komplementy, tak mężczyźni są łasi na pochwały. Doceń sposób, w jaki opiekuje się waszym dzieckiem. To może być drobiazg: pochwal go za pomysł na wspólną zabawę czy zrobienie pysznego śniadania. A jeśli dodatkowo zrobisz to przy swoich rodzicach lub wspólnych znajomych, na pewno będzie go rozpierać duma i motywacja. W końcu on też cały czas się uczy bycia tatą i stara się robić to jak najlepiej.

Pozwól mu na realizację jego pasji: Są kobiety, które po urodzeniu dziecka porzucają lub zawieszają na jakiś czas swoje dotychczasowe hobby, oczekując tego samego wobec mężczyzny. Nie tędy droga! To właśnie wasze pasje pozwolą wam zachować równowagę i poczucie spełnienia. Zapewne większość waszych rozmów i zajęć kręci się wokół dziecka i nie tylko ty masz prawo od tego odpocząć.

Pytaj go o zdanie: Jesteśmy wielozadaniowe i szybkie w działaniu. Na co dzień podejmujemy tak dużo większych i mniejszych decyzji, że czasem po drodze nie bierzemy pod uwagę odczuć naszego partnera. A jego punkt widzenia może cię naprawdę miło zaskoczyć! Powstrzymaj się od chęci robienia wszystkiego sama. Zapytaj swojego mężczyzny o zdanie – czy to w kwestii urządzenia pokoju dla dziecka, czy planów na weekend – a sama zobaczysz, że co dwie głowy, to nie jedna

Czasami daj mu po prostu… święty spokój: gdy twój partner wraca z pracy, zazwyczaj wpada bez odpoczynku w wir domowych zajęć: zabawa z dzieckiem, pomoc przy kolacji czy kąpieli. Wieczorem znowu jest multum do zrobienia: prasowanie, obiad na przyszły dzień, opłacenie rachunków…Czasem warto odsunąć od siebie chęć bycia perfekcyjną panią domu, która pracuje na dwie zmiany i podobnej postawy wymaga od partnera. Spróbuj chociaż raz w tygodniu odpuścić nie tylko sobie, ale też jemu. Niech robi, na co ma żywnie ochotę, nawet, jeśli uważasz to za totalną stratę czasu.

Pokaż, że ci na nim zależy: nie tylko jako na świetnym tacie twojego dziecka, ale też jako na mężczyźnie – tak, jak to było wcześniej, przed pojawieniem się waszego dziecka. I pamiętaj, że zasługujesz na to samo! Jesteś mamą, ale nie przestałaś być kobietą.

Te drobne i proste sztuczki mogą zmienić w waszym codziennym życiu naprawdę wiele. Dlaczego są takie skuteczne? Bo w męskim świecie bardziej niż słowa liczą się czyny. A gdy zdaje ci się czasem, że jemu już na tobie nie zależy poszukaj dowodów miłości w jego zachowaniu. Gotowa na nowy wymiar związku? Zacznij od zaraz!

I pamiętaj, żeby raz na jakiś czas podpowiedzieć partnerowi, jak on może docenić Ciebie. Jesteś tego naprawdę warta.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.12.2023 18:13
Dziewczyny dbajcie o antykoncepcję - tylko w ten sposób można mieć pewność, że nic się nie stanie. U mnie sprawdza się błona dopochwowa CAYA, polecam.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie