9 rzeczy, które zrozumie tylko MAMA

Odkąd zostałaś mamą, myślisz już zawsze najpierw o dziecku, a potem dopiero o sobie i o reszcie świata.
9 rzeczy, które zrozumie tylko MAMA
fot. istock.com
06.12.2023
Katarzyna Lemanowicz

Gdy zostajesz mamą to trochę tak, jakbyś wstąpiła do pewnego klubu, w którym rodzice rozumieją się bez słów. Nikt inny nie zrozumie cię tak dobrze, jak druga matka, nikt nie będzie dla ciebie tak wyrozumiały i nie będzie tak dobrze znał twoich problemów jak inna rodzicielka. Jak tylko wstępujesz do klubu, już zawsze myślisz najpierw o dziecku, a potem dopiero o sobie i o reszcie świata. Pamiętaj, że nie jesteś sama, a inni "członkowie klubu" zawsze będą dla ciebie wsparciem.

9 rzeczy, które zrozumie tylko MAMA

Nosisz ubrania ciążowe długo po tym, jak urodziłaś dziecko. Brzmi znajomo? Chociaż przed ciążą oglądałaś w telewizji kobiety, które praktycznie dwa dni po urodzeniu wyglądają jak modelki z wybiegów, to sama nie tylko nie masz na to czasu, ale i... ochoty. Nawet jeśli udało ci się zrzucić zbędne kilogramy, to chętnie wciągasz na siebie ciążowe ciuszki, które są ładne, wygodne, uszyte z naturalnych materiałów no i masz do nich dużo sentymentu. Nie musisz z tego rezygnować, wszystkie kobiety tak robią!

Lubisz płakać. Wydaje się to trochę dziwne, płacz zwykle kojarzy się z czymś smutnym i nieprzyjemnym. Ale nie zawsze tak jest. Często kobiety w ciąży i potem młode mamy płaczą ze wzruszenia i radości. Zdarzyło ci się to kiedyś? I może być to naprawdę przyjemne. Taki płacz przynosi radość, ulgę i uspokojenie, więc nie krępuj się!

Fast foody są ważną częścią twojej diety. Wiesz, że są niezdrowe. Wiesz, że nie powinnaś ich jeść i obiecujesz to sobie nieustannie. Ale pomimo tej całej świadomości, nie jesteś w stanie przeżyć bez nuggetsów z kurczaka, a czasem czujesz nawet, że twój organizm się ich domaga. No cóż, czasem trzeba.

Cisza nie zawsze jest wskazana. Momentami, kiedy masz małe dziecko, marzysz o chwili ciszy i relaksu. Teraz, kiedy masz już trochę większe dziecko i w mieszkaniu robi się zbyt cicho, zamierasz, bo nie jest to dobry znak. Wolisz zdecydowanie rumor bawiącego się malucha niż niepokojącą ciszę (bo zwykle oznacza to ciszę przed burzą).

Uśmiechem można wiele zdziałać. Ciężko ci było załatwić coś w urzędzie, lecąc samolotem poprosiłaś grzecznie o coś, a twoja prośba nie została spełniona? Odkąd masz dziecko, wszystko się zmieniło. Z maluchem na rękach i miłym uśmiechem możesz osiągnąć wszystko. Pani urzędniczka sama za ciebie załatwi sprawę, a w samolocie otrzymasz dodatkowy deser w ciągu minuty. Rządzisz!

Twój waga już cię nie martwi. Dawniej każdy dodatkowy kilogram był dramatem. Teraz przestałaś się tym przejmować. Oczywiście starasz się dobrze odżywiać, ale drobne wahania nie robią na tobie wrażenia. To co przeżyłaś, cała twoja historia, tego nikt ci nie odbierze, a waga łazienkowa na pewno tego nie zrozumie. 

fot. istock.com

Są dni, kiedy nie zdejmujesz piżamy. Oczywiście nie spędzasz wtedy dnia w łóżku, o nie! Ale zbyt dużo się dzieje i po prostu nie zawsze zdążysz się ubrać. Nagle nastaje wieczór, a ty jesteś nadal w piżamie, więc już nie opłaca się tego zmieniać. To zupełnie normalne, prawie wszystkie mamy tak mają.

Paczka pieluch to wspaniały prezent! Jesteś teraz bardziej praktyczna i ekonomiczna. Gdyby ktoś w dniu twoich urodzin wręczył ci wielkie opakowanie pieluch dla dziecka, byłabyś wniebowzięta. Stawiasz na funkcjonalność i jesteś mistrzem przedsiębiorczości domowej!

Dokładnie wiesz co mówi twoje kilkunastomiesięczne dziecko. Dlaczego nikt go nie rozumie? Przecież wspaniale wymawia słowa – dziwisz się za każdym razem. To, co mówi twój maluch, jest dla ciebie całkowicie zrozumiałe, wiesz dobrze o co mu chodzi i wspaniale się rozumiecie. To wyjątkowy kontakt mamy z dzieckiem i zrozumienie jego potrzeb, ciesz się tym!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie