Dlaczego, odkąd zostałaś mamą, jesteś bardziej "HOT" niż kiedykolwiek przedtem?

Mówi się, że kobieta między 20. a 30. urodzinami wygląda najbardziej atrakcyjnie w swoim życiu.
Dlaczego, odkąd zostałaś mamą, jesteś bardziej "HOT" niż kiedykolwiek przedtem?
fot. istock.com
22.09.2023
Katarzyna Lemanowicz

Nieważne jak cudownie wtedy wyglądałaś, jaka byłaś niewinna, młoda i atrakcyjna, oto dziesięć powodów, dlaczego właśnie teraz, po urodzeniu dziecka, wyglądasz jeszcze bardziej czarująco i jesteś jeszcze bardziej sexy. To twój najlepszy czas!

Macierzyństwo zmienia kobietę

#1 Jesteś bardziej wyluzowana: Pamiętasz, jak nałogowo pożerałaś pisma dla nastolatek w nadziei, iż będziesz potrafiła zrozumieć myśli zdecydowanie niemyślących chłopaków w liceum? Wszystkie pisemka twierdziły zgodnie, że chłopcy lubią bardziej wyluzowane dziewczyny, co powodowało, iż jeszcze bardziej wpadałaś w spiralę paniki. Planowałaś swój ubiór na kolejne dwa tygodnie, aby wyglądać atrakcyjnie. Ale koniec z tym! Mamy są najbardziej wyluzowanymi kobietami świata (oczywiście jeśli nie chodzi o bezpieczeństwo dziecka). Już nie przejmujesz się, że się gdzieś spóźnisz, że nie ma odtłuszczonego mleka w lodówce albo że wyjdziesz z domu bez makijażu. Pełen luz w każdej sytuacji!

#2 Znasz siłę swojego wyglądu: Kiedy miałaś dwadzieścia kilka lat, nie zdawałaś sobie sprawy, że jesteś atrakcyjna, myślałaś jedynie o tym, że wyglądasz grubo i gorzej od wszystkich innych kobiet. Teraz zakładając dżinsy zamiast dresów od razu myślisz: "Kurczę, ale super wyglądam!". Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że tak właśnie jest!

#3 Jesteś bardziej pewna siebie w łóżku i w życiu: Na studiach bardzo się wstydziłaś mówić swoim partnerom, gdzie jest Twoja wagina, nie wspominając o czymś bardziej szczegółowym. Teraz masz jedynie 28 minut, zanim Twoje dziecko się obudzi. W tym czasie musisz jeszcze zdążyć się ubrać, więc przestałaś liczyć na domysły – chcesz przechodzić od razu do konkretów. Zatem mówisz swojemu mężowi jakie masz potrzeby, zarówno jeśli chodzi o seks, jak i inne, bardziej przyziemne sprawy, jak na przykład to, co chcesz oglądać danego wieczoru w TV i czy chcesz jeść chipsy czy paluszki.

#4 Jesteś wszystko ogarniającą matką: Te wszystkie ciasteczka, które piekłaś mężowi, zanim mieliście dzieci, wydawały się dla ciebie dużym wyzwaniem. Teraz prócz pieczenia i gotowania dla całej rodziny, musisz chodzić z dziećmi mającymi grypę do lekarza, odwozić do szkoły, przytulać, ubierać. Znajdujesz też czas dla siebie - na czytanie powieści i na bycie z mężem. Wszystko masz pod kontrolą, możesz być z tego dumna!

#5 Jesteś bardziej towarzyska i otwarta: Pamiętasz swoje obawy na studiach przed innymi, grałaś w wiele towarzyskich gierek tylko po to, aby przełamać pierwsze lody z ludźmi? Miałaś problemy, aby nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie? Jednak wszystko się zmieniło, odkąd masz dzieci. Pokaż nam matkę, która spacerując z dzieckiem po parku, nie zagada o swoich codziennych problemach do innej matki z dzieckiem. Każda matka chce porozmawiać z inną o wychowaniu dzieci, tak po prostu, bez zobowiązań.

fot. istock.com

#6 Robisz wszystko jak mistrz: Potrafisz funkcjonować bez snu, obserwować kilkoro dzieci jednocześnie, gotować, iść na plac zabaw, bawić się z dziećmi i to wszystko bez jednego grymasu na twarzy, że jesteś zmęczona. Przypomnij sobie, jak trudno było ci wstać kiedyś na poranne zajęcia z jogi na 7:30. Teraz o 7.30 już od dwóch godzin jesteś na nogach, organizujesz zabawę dla swoich dzieci, jesteś bossem. A robienie wszystkiego bez narzekania to bardzo atrakcyjna cecha - na pewno twój mąż już to zauważył.

#7 Jesteś milsza: Mając dzieci jesteś bardziej empatyczna i wyrozumiała. Przecież każdy pajac, który właśnie zajechał ci drogę, był kiedyś małym dzieckiem. Ale na pewno ten ktoś nie miał takiej dobrej mamy jak ty, bo nie został tak dobrze wychowany, jak ty to potrafisz zrobić ze swoimi dziećmi.

#8 Jesteś bardziej samodzielna: Pamiętasz jak kiedyś potrzebowałaś pomocy nawet przy bardzo małym przemeblowaniu? Teraz sama przestawiasz wszystkie meble, kiedy w twojej głowie pojawi się jakiś nowy pomysł. Nikogo nie musisz prosić o pomoc, co to dla ciebie!

#9 Jesteś silniejsza: Noszenie dzieci w górę i w dół po schodach codziennie jest dobre dla twoich mięśni i kondycji fizycznej. Pamiętaj, nie ma nic bardziej seksownego niż wysportowana kobieta, no, może poza atrakcyjną i wysportowaną kobietą.

#10 Nie jesteś samolubna: Kiedyś skupiałaś się na sobie. Kiedy twój szef narzekał, że nie potrafisz się poświęcić projektowi, mogłaś o tym mówić tygodniami i to rozpamiętywać. Teraz tak bardzo nie identyfikujesz się z pracą, a na sobie koncentrujesz się jedynie jak patrzysz w lustro raz dziennie. Teraz masz rodzinę i skupiasz się na tym, aby zaspokoić potrzeby swojej rodziny jako całości, nie użalasz się nad sobą.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie