Jakie zwyczaje mają bardzo szczęśliwe mamy?

Jak to się dzieje, że mamy, którym wszystkie zazdrościmy, potrafią ciągle się cieszyć i radować życiem?
Jakie zwyczaje mają bardzo szczęśliwe mamy?
fot. istock.com
21.09.2023
Katarzyna Lemanowicz

W artykule znajdziecie niektóre z sekretów, którymi Superszczęśliwe Mamy podzieliły się z nami.

Wiesz doskonale, że jeśli ty będziesz szczęśliwa, ludzie wokół ciebie także tacy będą, uszczęśliwiając siebie – uszczęśliwiasz innych! Może brzmi to banalnie, ale naprawdę działa. Wybierz chociaż kilka z naszych rad i postaraj się zastosować jedną każdego dnia. Rezultaty cię zaskoczą! Sama zobaczysz, jak łatwo można zmienić ponury dzień w wspaniałą przygodę.

Jakie zwyczaje mają bardzo szczęśliwe mamy?

#1 Proś innych o pomoc: Szczęśliwe mamy nie obawiają się pytać o pomoc rodzinę i znajomych. Natomiast ponure i umęczone mamy nie mogą sobie pozwolić na weekend poza miastem z mężem lub wyjście do kina, ponieważ nie mogą znaleźć niani do dziecka, a nie chcą prosić krewnych o pomoc.

#2 Wyjdź z domu: Czy byłaś już dziś na zewnątrz? Świeże powietrze, światło słoneczne i po prostu natura są najlepszymi sposobami na poprawienie nastroju kobiet. Podczas pchania wózka na spacerze można się naprawdę zrelaksować, a na placu zabaw spotkasz wiele innych szczęśliwych mam.

#3 Zaplanuj coś wielkiego: Bardzo szczęśliwe mamy dużo poświęcają czasu na planowanie wakacji. Postaraj się zapomnieć o budziku, terminach, pracach domowych i pomyśl o zachodach słońca, zamkach na piasku i grze w karty. Nagle okaże się, że codzienne domowe obowiązki nie będą takie straszne, gdy będziesz miała w głowie najbliższe cudowne wakacje.

#4 Bądź czuła dla męża: Mówisz do niego `kochanie`, a on do ciebie "skarbie" i może ci się wydawać, że to wystarczy. Jednak czy jesteś wystarczająco czuła dla swojego męża? Szczęśliwe matki są zajęte, ale na uśmiech i uścisk dla męża zawsze znajdą czas. Bardzo miło jest mieć obok siebie bardzo szczęśliwego męża.

#5 Jedz, śpij i bądź radosna: Brak snu młodych mam to oznaka ich wytrwałości. Jednak szybko się zorientujesz, że powrót do ośmiogodzinnego snu napełni cię większą radością, będziesz bardziej zrelaksowana. Przeznacz wystarczającą ilość czasu na odpoczynek, a zamiast trzech filiżanek kawy podczas dnia, zjedz na śniadanie miseczkę płatków owsianych z bananem. Doda tobie tyle samo energii na cały dzień.

#6 Ćwicz regularnie: Szczęśliwe mamy nie biorą żadnych pigułek na poprawę nastroju. Regularne ćwiczenia fizyczne zawsze poprawiają nastrój. Nie chodzi o to, aby spalić jak najwięcej kalorii czy ćwiczyć przez kilka godzin bez odpoczynku. Najważniejsze, aby ćwiczenia sprawiały tobie radość, a kondycja fizyczna przyjdzie sama.

#7 Znajdź czas dla siebie: Znalezienie czasu tylko dla siebie, bez dzieci, jest bardzo ważne. Bez względu na to czy jest to spotkanie z przyjaciółkami, czy długa kąpiel w wannie z książką. Zrób sobie listę: "Gdybym mogła spędzić dzień bez dzieci to…", a następnie staraj się ją realizować.

#8 Bądź miła dla sąsiadów: Większość szczęśliwych mam utrzymuje dobre kontakty z sąsiadami. Czasem dobrze jest umilić sobie czas przypadkową rozmową, podzielić się właśnie zrobioną zupą czy ciasteczkami. Wiedz, że dobre uczynki zawsze do ciebie wrócą w innej postaci.

#9 Kochaj tych, z którymi jesteś: Szczęśliwe mamy nie konkurują i nie porównują. Nigdy nie mówią, że ich dzieci są najlepsze, najsłodsze, najinteligentniejsze. Filozof rzymski Epiktet dał dobrą radę, którą stosują szczęśliwe mamy: Być zadowolonym - to znacznie więcej niż posiadać bogactwa, kochaj więc to co masz.

fot. istock.com

#10 Spędzaj czas ze znajomymi: Bardzo szczęśliwe mamy mają bliskie przyjaciółki, które często też są mamami. Świadomość, że inni mają podobne problemy, co ty powoduje, że nie czujesz się taka samotna. Zawsze możesz z kimś porozmawiać i zapytać o radę.

#11 Planuj i sprawiaj sobie małe przyjemności: Szczęśliwe mamy czasem kupują sobie kwiaty, w razie, gdyby nikomu innemu nie przyszło to do głowy. Spotykają się ze swoimi mężami na obiedzie lub wpadają na kawę i ciastko do kawiarni, tak po prostu.

#12 Naginaj zasady: Jako matka swoich dzieci to ty ustalasz zasady, ale pamiętaj - nie ma nic przyjemniejszego niż naginanie ich od czasu do czasu (w końcu zasady są po to, żeby je łamać!). Czasem możesz iść ze swoim dzieckiem do cukierni tuż przed obiadem lub wpuścić swojego psa do kąpieli z córeczką. Nic złego się nie stanie, a przyniesie Wam to dużo radości.

#13 Przebacz i zapomnij: Wszyscy rodzice mają swoje ideały na temat wychowywania dzieci, jednak czasem się zdarza, że przekupisz dziecko cukierkiem lub będziesz niekonsekwentna. Nie zadręczaj się tym, zapomnij. Nie warto jest rozpamiętywać wszystkich swoich poczynań, życie biegnie dalej.

#14 Śmiej się dużo: Dzieci uwielbiają, jak ich mamy się śmieją. Badania pokazały, że śmianie się produkuje serotoninę, tzw. hormon szczęścia. Częste śmianie się z dziećmi to największy z sekretów szczęśliwych mam. Do tej rady nie możesz, ale musisz się stosować droga Supermamo!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Aldona (Ocena: 5) 22.09.2023 14:06
Dziewczyny, o ginekologii, płodności i antykoncepcji warto poczytać na stronce Naturalna Płodność
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.09.2023 13:52
Nie zamierzam mieć dzieci - wyznaczam dni płodne na Cyclotesterze MyWay i stosuje mechaniczną antykoncepcje w dni płodne
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 21.09.2023 14:30
Chciałabym zostać mamą... Kontroluję swoją płodnośc i wyznaczam dni płodne na monitorze Afrodyta Smart, chciałabym w końcu na teście ciążowym zobaczyć 2 kreski...
odpowiedz
Polecane dla Ciebie