>

Takiego duetu jeszcze w kinie nie było! Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w poruszającym „Lęku”.

Podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni swoją premierę będzie miał najnowszy film Sławomira Fabickiego „Lęk”.
Takiego duetu jeszcze w kinie nie było! Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w  poruszającym „Lęku”.
14.09.2023
Katarzyna Lemanowicz

Główne role zagrały w nim Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Dziś prezentujemy zwiastun i plakat tej produkcji. Tym razem reżyser głośnego, nominowanego do Oscara filmu „Męska sprawa”, swoją uwagę skierował w stronę kobiet. „Lęk” to siostrzane kino drogi. Chwytająca za serce opowieść o relacji między Małgorzatą (Magdalena Cielecka) i Łucją (Marta Nieradkiewicz) oraz próbie, jakiej zostaną poddane w czasie swej podróży. W jej trakcie towarzyszyć im będzie nie tylko tytułowy lęk, ale też wzruszenie, złość, humor i paleta innych uczuć.

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w poruszającym "Lęku"

Magdalena Cielecka ma nadzieję, że obraz będzie punktem wyjścia do ważnych rozmów. „Dla mnie Lęk pozostaje filmem o decydowaniu o sobie i swoim ciele. Na każdym poziomie. A tego najmocniej szukam w kinie: pełnej emocji uniwersalnej opowieści o człowieku, która sprawi, że może poddamy pod refleksję otaczającą nas rzeczywistość”, mówi. Marta Nieradkiewicz zapytana, co zapamięta po pracy nad „Lękiem’, odpowiada: „Przekonanie, że nie wolno łatwo oceniać cudzego postępowania. Że od moralizatorstwa ważniejsza jest empatia”.

Dla reżysera Sławomira Fabickiego to film o lęku przed wolnością, miłością i otwarciem się na drugiego człowieka, a przede wszystkim o lęku największym - przed śmiercią. Sposób, w jaki Fabicki opowiada tę historię można określić jako: „codzienne lekcje miłości”. O tym, jak te lekcje przeżyje publiczność, będzie można przekonać się już na rozpoczynającym się 18 września 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Swoją międzynarodową premierę film będzie miał w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

O filmie "Lęk"

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem - spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie