10 najczęstszych powodów, przez które krytykowane są młode matki

Mimo że o kobiecej solidarności mówi się coraz częściej, bardzo wiele kobiet wciąż traktuje się nawzajem jak rywalki.
10 najczęstszych powodów, przez które krytykowane są młode matki
21.06.2023
Katarzyna Lemanowicz

Mimo że o kobiecej solidarności mówi się coraz częściej, bardzo wiele kobiet wciąż traktuje się nawzajem jak rywalki. Zamiast wyciągać do siebie pomocną dłoń i oferować wsparcie, rzucają sobie kłody pod nogi albo robią wszystko, aby podkopać pewność siebie koleżanki. Większość kobiet doświadczyła takiej sytuacji przynajmniej raz w życiu.

W wyjątkowo trudnej sytuacji są zwłaszcza młode matki, które dopiero zaczynają swoją przygodę z macierzyństwem i mogłyby naprawdę skorzystać z dobrych rad i pomocy kobiet, które wychowały już własne dzieci. Niestety nie zawsze mogą na to liczyć. Wiele kobiet wykorzysta każdą okazję, a nawet brak okazji do tego, aby bezpardonowo skrytykować inną matkę. Dlaczego tak się dzieje? Szczerze mówiąc nie mamy pojęcia, ale jest to bardzo przykre. Tym bardziej, że skala problemu jest niemała, o czym świadczą poniższe wypowiedzi matek, które spotkały się z absurdalnymi oskarżeniami pod swoim adresem. Przedstawiamy tylko parę z nich, ale wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum parentingowe, aby przekonać się, jak chętnie (i niesłusznie) oskarżamy i obrażamy innych.

Najczęstsze powody krytyki młodych matek

#1: Zostałam skrytykowana za to, że mam rozstępy na brzuchu DWA DNI PO URODZENIU DZIECKA. 

#2: Moja teściowa zwyzywała mnie za to, że mam kota. Powiedziała, że wyczuje moje mleko na dziecku i "ukradnie jego oddech". 

#3: Nie minęły jeszcze 24 godziny od chwili, gdy urodziła, a jedna z pielęgniarek skrytykowała mnie za to, że biorę dziecko na ręce, gdy płacze. Powiedziała: "Chyba nie chcesz, żeby dziecko pomyślało, że będziesz za każdym razem brać je na ręce". A potem, wiedząc, że nie mogę wstać z łóżka, odsunęła łóżeczko dziecięce daleko poza moim zasięgiem”. 

fot. istock.com

#4: Zmieniałam dziecku pieluchę na tylnym siedzeniu mojego samochodu na parkingu przed sklepem spożywczym, kiedy podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała, że ‘uczę moje dziecko obnażać się w miejscach publicznych. 

#5: Ostatnio mój synek, który jest jedynakiem, został ugryziony przez dziewczynkę w przedszkolu. Przedszkolanka obwiniła mnie za to, że nie mam więcej dzieci, mówiąc: ‘Gdyby miał rodzeństwo, wiedziałby, co zrobić, kiedy jakieś dziecko go ugryzie. 

#6: Zostałam nazwana "morderczynią dzieci", bo moje dziecko nie miało na stopach skarpetek... W 27-stopniowym upale. 

#7: Moja teściowa skrytykowała mnie za karmienie piersią. Powiedziała, że powinnam odciągać mleko, żeby "inne osoby też mogły na zmianę karmić dziecko". 

#8: Byłam w sklepie spożywczym z moim zniecierpliwionym dzieckiem, weszliśmy w alejkę, w której były darmowe owoce i ciastka dla dzieci. Spytałam córkę, co wybiera, a ona oczywiście powiedziała, że ciasteczko. Dałam jej jedno, a inna matka, która stała obok, dała swojemu synkowi banana i powiedziała mu (chociaż oczywiście było to skierowane do mnie): Daję ci banana, bo cię kocham i nie chcę napychać cię cukrem, żebyś grzecznie się zachowywał. Po czym zarzuciła włosami i odeszła. 

#9: Jakaś kobieta zrobiła mi awanturę za to, że zabrałam ze sobą do sklepowej toalety damskiej 4-letniego synka. Powiedziałam jej, że nie czuję się komfortowo posyłając go samego do męskiej toalety, a ona na to, że w takim razie nie powinnam wychodzić z domu bez mojego męża. 

#10: Zostałam skrytykowana za to, że powiedziałam, że moja córka ma roczek, a nie 14 miesięcy. 

A wy spotkałyście się kiedyś z równie absurdalnymi atakami słownymi pod swoim adresem ze strony innych matek albo osób postronnych? 

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 3.75 / 5
Zosia (Ocena: 5) 26.06.2023 09:27
Dla kobiet wazna jest kontrola płodności. Poziom LH można kontrolować na testerze owulacyjnym na ślinę Afrodyta
odpowiedz
Joanna (Ocena: 4) 25.06.2023 01:40
Mnie rodzina krytykuje ze niby dziecko bije, a to nie prawda!!!! Klapsy to przecierz nie bicie poza tym jak dziecko rozrabie to musi kare dostac nie wolno dac sobie wejsc na glowe!!!!!1
zobacz odpowiedzi (2)
Polecane dla Ciebie