Meal kity wkraczają na polskie stoły!

Nice To Fit You wprowadza do oferty zestawy do samodzielnego gotowania Nice to Cook!
Meal kity wkraczają na polskie stoły!
31.05.2023
Katarzyna Lemanowicz

Nice To Fit You wprowadza do swojej oferty linię Nice To Cook – gotowe zestawy do samodzielnego przygotowania dania w domu, na bazie odmierzonych i odpowiednio przygotowanych składników. Meal kity od kilku lat zyskują na popularności w Europie i USA, a zmieniające się zwyczaje Polaków – tak zakupowe, jak i żywieniowe – oraz ich rosnąca świadomość dotycząca problemu marnowania żywności sprawiają, że coraz częściej szukają innowacyjnych rozwiązań z obszaru food & diet.

Meal kit - co to jest?

W odróżnieniu od dań oferowanych przez markę w ramach diet pudełkowych Nice To Fit You, meal kity Nice To Cook zawierają surowe produkty oraz przyprawy, na bazie których można samodzielnie przygotować danie, korzystając z dołączonej do zestawu instrukcji gotowania. Jak wyjaśnia Agnieszka Tokarz, Dietitian & Food Trend Product Manager w Nice To Fit You, każdy zestaw Nice To Cook to starannie dobrane, świeże składniki najwyższej jakości oraz przepis, który krok po kroku prowadzi przez przygotowanie dania. W ofercie Nice To Cook znajdują się zarówno zestawy mięsne jak i wegetariańskie, i jak zapewnia Agnieszka Tokarz, oferta będzie się z czasem zmieniała i rozszerzała w oparciu o opinie klientów i ich preferencje.

Jesteśmy przekonani, że idea meal kitów przyjmie się także w Polsce, bo choć wśród Polaków systematycznie i widocznie zwiększa się świadomość wagi tego co jedzą, to jednocześnie deklarują oni wprost, że czasu na kupowanie i wybieranie jakościowych produktów mają coraz mniej wyjaśnia dietetyczka.

Jak wynika z danych opublikowanych w grudniu 2022 przez Market and Research światowy rynek meal kitów rośnie szybko. Jeszcze w 2021 r. jego wartość szacowano na 11,1 mld USD, tymczasem do 2031 r. ma ona wzrosnąć do nawet 43,4 mld USD, z CARD na poziomie 14,9 proc. Z kolei wg danych opublikowanych przez Statista w maju br., do 2030 r. przychody ze sprzedaży meal kitów mogą globalnie osiągnąć wartość 64,4 mld USD.

W USA, Niemczech czy Wielkiej Brytanii gotowe zestawy produktów do samodzielnego ugotowania w domu mocno zyskały na popularności w pandemii. Ale także obecnie rynki meal kitów rosną tam naprawdę dynamicznie. Nasze działy R&D i dietetyki cały czas śledzą światowe trendy i nowości tak technologiczne jak, i żywieniowe, od dawna przyglądaliśmy się rozwojowi segmentu meal kitów, zderzając go ze zmianami zachodzącymi w stylu życiu i przyzwyczajeniach żywieniowych Polaków. W końcu uznaliśmy, że teraz taki produkt może być ciekawym uzupełnieniem także naszej oferty – komentuje Paweł Wróbel, CEO Nice To Fit You.

Jak ponadto wyjaśnia Paweł Wróbel, meal kity to opcja nie tylko dla wszystkich cierpiących na brak czasu: zapracowanych czy rodziców, którzy nadal chcą gotować świeże, domowe posiłki. To także opcja dla tych osób, które lubią gotować, ale albo nie czują się w tym mocne i potrzebują gotowej inspiracji.

Zestaw potrzebnych, świeżych składników można zamówić z poziomu aplikacji Nice To Fit You (ścieżka Select) i w maksymalnie 48 godzin zostanie on dostarczony wprost pod drzwi klienta. Składniki są porcjowane, a zatem wystarczy je połączyć i ugotować przed podaniem.

Chcieliśmy, aby w czasach, w których nie ma czasu na nic, nasi klienci mieli możliwość ugotowania obiadu bez chodzenia na zakupy, szukaniu przepisów, czy też ciężko dostępnych składników. Ważnym czynnikiem jest również nuda w kuchni, każdy z nas lubi spróbować czegoś nowego. Zaoszczędzony czas nasi klienci mogą przeznaczyć na odpoczynek lub spędzić go z bliskimidodaje Paweł Wróbel.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że w takim podejściu do gotowania w kuchni nic się nie marnuje i, jak podkreśla Agnieszka Tokarz, zestawy Nice To Cook mają szansę stać się nie tylko substytutem zakupów spożywczych, ograniczając konsumentom liczbę wizyt w sklepie, ale także sposobem na utrzymanie zdrowej diety i jednoczesne maksymalne ograniczenie marnotrawienia żywności.

W naszym meal kicie znajduje się dokładnie tyle produktów i przypraw, ile potrzeba do przygotowania posiłku dla 2-3 osób. Każdy z nas wie, że chcąc przyrządzić w domu ciekawe danie i robiąc w tym celu dedykowane zakupy, każdorazowo marnujemy część tego, co kupiliśmy. Chcemy, by klienci czuli, że zestawy Nice To Cook nie tylko oszczędzają ich czas i wysiłek, ale też pozwalają im realnie wpływać na niwelowanie problemu marnowania jedzenia – podsumowuje Agnieszka Tokarz.

Zestawy Nice To Cook dostępne są w aplikacji Nice To Fit You, w opcji SELECT w zakładce Przekąski. Docelowo marka planuje uruchomienie kilku kolejnych kanałów sprzedaży, między innymi poprzez dedykowaną stronę internetową oraz współpracę z aplikacją Jemmy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie