Ta dieta sprawi, że twoje życie erotyczne będzie... PERFEKCYJNE!

Pod warunkiem jednak, że będziesz przestrzegać kilku ważnych reguł.
Ta dieta sprawi, że twoje życie erotyczne będzie... PERFEKCYJNE!
fot. istock.com
24.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

Chcesz zwiększyć swoje libido, poprawić nawilżenie pochwy i zadbać o zdrowie intymne? Dr Mary Rosser, kierowniczka oddziału ginekologiczno – położniczego w Montefiore Health System w Nowym Jorku, radzi jeść produkty bogate w beta-karoten (to z niego organizm wytwarza witaminę A): zielone i fioletowe warzywa liściaste, marchew, bataty, dynie i awokado. One obfitują również w inne cenne antyoksydanty, m.in. witaminę C czy polifenole. Związki te poprawiają krążenie krwi i są niezbędne do produkcji hormonów.

Jak dieta wpływa na życie erotyczne?

Diety bogate w warzywa zapewniają zwykle więcej węglowodanów niż te oparte o produkty mięsne. Jeśli więc jesteś wegetarianką, ogranicz jedzenie słodyczy i produktów z białej mąki. Nadmiar węglowodanów prostych sprzyja rozwojowi grzybów z rodzaju Candida, które są najczęstszą przyczyną kobiecych infekcji. Oczywiście te mikroby występują u każdego, ale u osób zdrowych są pod kontrolą pożytecznych drobnoustrojów. Dlatego musimy zatroszczyć się o to, by w naszym organizmie nie zabrakło tych ważnych strażników. Możesz to zrobić jedząc produkty fermentowane. Postaw na jogurt grecki czy bałkański, kiszoną kapustę i ogórki, kimczi, żur, razowiec i kwaszone warzywa.

fot. istock.com

Zmiana sposobu odżywiania wpływa na twój intymny zapach

Jedząc więcej warzyw, przyjmujesz też więcej błonnika, który jest wprawdzie bardzo korzystny dla zdrowia, ale jeśli nagle dostarczysz go sobie dużo więcej niż wcześniej, możesz zacząć mieć wzdęcia. Dlatego najlepiej, jeśli na dietę wegetariańską będziesz przechodzić etapami – chodzi o to, by stopniowo zwiększać ilość roślin kapustnych, cebulowych czy strączkowych w jadłospisie. Jak ostrzega dietetyczka Candice Candelaria, właścicielka poradni żywieniowej Metabolic Zen, zmiana sposobu odżywiania może też wpłynąć na twój intymny zapach. Organizm potrzebuje około miesiąca by przystosować się do nowego menu, więc do tego czasu powinnaś również odzyskać swój dawny zapach – pociesza ekspertka. By przyspieszyć ten proces, pij więcej wody i unikaj przetworzonych produktów zawierających cukier i mąkę, bo one mają negatywny wpływ na woń ciała każdej osoby, bez względu na to, na jakiej ona jest diecie.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie