To są imiona silnych i niezależnych kobiet

Kilka z nich już króluje w polskich rankingach!
To są imiona silnych i niezależnych kobiet
fot. istock.com
25.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Dla niektórych imię to tylko kilka liter w akcie urodzenia, które pozwalają nas zidentyfikować. Dla innych - znaczący komunikat wpływający na całe życie człowieka. Jego historia i znaczenie ma przekładać się na charakter i dalsze losy. 

Młodej mamie zależy na tym, by nazwać córkę w naprawdę wyjątkowy sposób. Jej imię ma się kojarzyć z kobiecą siłą. Postacią nietuzinkową, wojowniczą, zaprzeczającą wszelkim stereotypom, ambitną i można tak jeszcze długo wymieniać. Chodzi o jasny komunikat: ta dziewczyna da sobie w życiu radę. 

Jakie imię wybrać dla dziewczynki?

Tych 10 imion jest bez wątpienia idealne dla silnych, ambitnych i pewnych siebie kobiet.

#1 Diana: Imię to tłumaczy się jako kobietę niebiańską, czy wręcz boską. Nawiązuje do greckiej bogini, a współcześnie kojarzy się choćby ze zmarłą księżną Walii.

#2 Emmeline: Pochodzi z czasów średniowiecznych i oznacza kobietę pracowitą. Nie bez znaczenia jest fakt, że imię to nosiła Emmeline Pankhurst, założycielka brytyjskiego ruchu sufrażystek.

#3 Amelia: Prawdopodobnie nawiązuje do łacińskiego słowa aemulus, czyli naśladować. Jego właścicielka ma być dla wielu autorytetem i wzorcem. Bardzo popularne w Polsce.

fot. istock.com

#4 Hilda: Występuje już w języku staronordyjskim i oznacza nic innego, ale bitwę. Kobieta nosząca to imię jest osobą waleczną, nieustępliwą i konsekwentną.

#5 Maya/Maja: Pochodzi albo z języka hebrajskiego - wzbudzająca radość lub egipskiego terminu oznaczającego ukochaną przez Boga. Imię to nosiła też grecka nimfa i rzymska bogini przyrody.

#6 Thora: Źródła tego imienia trzeba szukać w Skandynawii, gdzie oznacza boginię burzy. Osoba gromowładna jest świadoma swojej siły i nie daje sobie w kaszę dmuchać.

#7 Rosa/Róża: Nawiązuje nie tylko do pięknego kwiatu, ale także Rosy Parks - słynnej afroamerykańskiej działaczki na rzecz praw człowieka.

#8 Eleanor/Eleonora: Imię to pochodzi z greki i oznacza osobę jasną, błyszczącą, promieniującą, czyli uczciwą, godną naśladowania i wpływową. W sam raz dla silnej i niezależnej kobiety.

#9 Mary/Maria: Oznacza kobietę zdecydowaną, pracowitą, kochającą, ale też zaborczą. Niektórzy twierdzą, że to idealne połączenie, by odnieść sukces.

#10 Valentina/Walentyna: W łacinie oznacza osobę silną i zdrową. Dziś kojarzy się również z Walentiną Tierieszkową, czyli pierwszą kobietą w kosmosie.

 

Przeczytaj również: 

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Edyta (Ocena: 5) 25.02.2023 12:35
Moim zdaniem każda kobieta powinna mieć łatwy i szybki dostęp do pomocy ginekologicznej. W oczekiwaniu na wizytę, warto zaglądać na stronkę o kobiecych problemach związanych ze zdrowiem oraz o planowaniu potomstwa i antykoncepcji - naturalnaplodnosc !
odpowiedz
amelia (Ocena: 5) 25.02.2023 12:21
Każda silna i niezależna kobieta powinna zadbać o antykoncepcję. Ja używam błodny dopochwowej Caya
odpowiedz
Polecane dla Ciebie