Wiemy, jaka jest najbardziej stresująca pora dnia

Przynajmniej tak wynika z najnowszych badań.
Wiemy, jaka jest najbardziej stresująca pora dnia
20.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Niezależnie od tego, czy lepiej funkcjonujesz w pierwszej lub w drugiej części dnia, są takie momenty, gdzie czujesz się bardziej komfortowo niż inni. Według najnowszych, brytyjskich naukowców, jest jedna godzina, która jest totalnym katalizatorem stresy. Która to? Dowiesz się poniżej!

To jest najbardziej stresująca pora dnia

Słyszałaś pewnie nie raz o konieczności lub może o dobrym wpływie nauki wczesnego, aby jak najlepiej wykorzystać cały dzień. I fakt, poranek to generalnie czas, kiedy trzeba aktywność wznieść na najwyższy poziom, aby nie spóźnić się do pracy, naszykować dzieci do szkoły. Ważne, jest żeby rano trzymać się schematów i nauczyć organizacji, aby uniknąć niepotrzebnych stresów i drobnych nieporozumień, które mogą zrujnować dalszy dzień.

Jak określić najbardziej stresującą godzinę dnia?

Niedawno firma Rescue Remedy, która zajmuje się usuwaniem stresu, przeprowadziła ankietę, w celu określenia najbardziej stresującej pory dnia. Przepytano ponad 2000 Brytyjczyków o ich codzienne nawyki. Według ankiety, uczestnicy mieli do czynienia z co najmniej trzema stresującymi wydarzeniami w ciągu dnia. Zgłaszali przede wszystkim: utknięcie w korku, poplamienie ubrań, popsucie się czegoś na ostatnią chwilę, nieusłyszenie budzika, wylanie czegoś na dywan, oparzenie się, potknięcie się w miejscu publicznym, problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania oraz spóźnienie się do pracy.

Jasno widać, że kilka z wyżej wymienionych jest związanych z dojazdem do pracy, a także przygotowaniem posiłków.

Według badań, najbardziej stresującą porą w ciągu dnia jest dokładnie 7.23 rano. Dlaczego? Bo to moment, w którym najczęściej większość z nas wychodzi z domu do pracy, czy zawozi dzieci do szkoły. Należy zauważyć, że godzina szczytu stresu u kobiet nadchodzi nieco wcześniej u mężczyzn niż u kobiet. Dzieje się tak dlatego, że ciężar psychiczny porannych przygotować najczęściej spada na kobiety, zwłaszcza gdy w grę wchodzi przygotowanie dzieci do szkoły. Co więcej, kobiety pomimo wszystko podlegają dyktatowi piękna, który wymaga od nich ubierania się, przygotowania makijażu, tak by zaakceptować swój wygląd.

Rozwiązaniem powyższego jest odpowiednia ilość snu, dobrze zaplanowany dzień i wprowadzenie do codzienności technik relaksacyjnych.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie