Kobiety nie doświadczają tak wielu orgazmów jak mężczyźni

Tak wynika z badań!
Kobiety nie doświadczają tak wielu orgazmów jak mężczyźni
13.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Nadszedł czas, żeby zadbać o stuprocentowe zadowolenie z seksu i orgazm, o jakim wcześniej tylko marzyłaś!

Od dawna badania jasno wskazują, że kobiety mają znacznie mniej orgazmów niż mężczyźni. I to niezależnie czy jesteśmy w długoletnim związku czy nie.

Statystyki jasno wskazują, że 95% heteroseksualnych mężczyzn, a tylko 65% kobiet osiąga orgazm podczas seksu. Takie dane zastanawiają i prowokują do stwierdzenia o zdecydowanej nierówności między płciami nawet w sferze seksu.

Jak osiągnąć równość orgazmu?

Dlaczego to takie ważne? Czy zadowolenie i spełnienie z seksu to wystarczający powód? Matematyka jest prosta, jeśli tylko 65% kobiet osiąga orgazm podczas zbliżenia, oznacza to, że 35% tego orgazmu nie doświadcza. To frustruje, stresuje i prowadzi do rozdrażnienia. Eksperci jasno podkreślają, że brak orgazmu u kobiet podczas seksu to obustronny problem. Bo kobiety czują się nieusatysfakcjonowane a mężczyźni zrozpaczeni, że nie są w stanie zadowolić swojej partnerki. Orgazm ma wyraźne korzyści zdrowotne, między innymi obniżenie stresu i poprawa jakości snu.

Dlaczego mężczyźni mają więcej orgazmu niż kobiety? Niektórzy twierdzą, że ciało kobiety jest bardziej skomplikowane i przez to osiągnięcie orgazmy trudniejsze do osiągnięcia. Z drugiej strony, warto zaznaczyć, że kobiety łatwo osiągają orgazm, gdy są same i że kobiety mają więcej orgazmów, gdy uprawiają seks z drugą kobietą, to argument o złożoności kobiecego ciała jest niekoniecznie słuszny.

Po pierwsze – orgazm kobiecy jest odpowiedzią na stymulację łechtaczki i to nie tylko jako gra wstępna, ale jako główne wydarzenie. Podczas heteroseksualnego zbliżenia, kontakt seksualny kręci się przede wszystkim wokół penetracji. A prawda jest taka, że tylko 15-18% kobiet osiąga orgazm po samej penetracji, a tylko 4% twierdzi, że jest to niezawodna droga do orgazmu. Aby w końcu ustalić co doprowadza kobietę do orgazmu należy zapamiętać, że zarówno stymulacja łechtaczki jak i penetracja są równie ważne.

3 wskazówki jak mieć więcej orgazmów

Oczywiście samo zrozumienie idei stymulacji łechtaczki i penetracji nie wystarczy, dlatego zobacz poniżej, jak zadbać o orgazm podczas seksu.

Po pierwsze komunikuj swoje potrzeby seksualne. I to zarówno przed, w trakcie jak i po stosunku seksualnym. To podstawa, dzięki której seks będzie lepszy i owocny w orgazmy.

Po drugie stosuj lubrykanty i/lub zabawki erotyczne. Wiele kobiet potrzebuje dodatkowe nawilżenia czy wsparcia w postaci gadżetów erotycznych, żeby jak najlepiej przeżywać doznania podczas seksu.

Po trzecie skup się na seksie. Często w trakcie zbliżenia jesteśmy myślami zupełnie gdzie indziej. I o ile spontaniczny i szybki seks też jest podniecający, tak warto czasami postawić na uważność, czyli uprawiać świadomy seks i nie rozpraszać myśli innymi tematami.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.02.2023 06:24
Nic nowego nie odkryli. Zapomnieli tylko dodać ze to mezczyzni nie ogarniają seksu. Dla nich w większości ruch jednostajnie posuwisty wystarczy ale zapominają ze tylko im a nie nam. Mysla ze jak pocałują w usta to juz moga pchać reke w nasze majtki i ze my od razu bedziemy mokre jak fontanny xD A jesli chodzi o penetrację to w trakcie łechtaczka rowniez jest pobudzaną a konkretnie jej odnogi wiec nie dziwota ze czesc kobiet wtedy dochodzi ale uwaga - to wciaz zasługa łechtaczki a nie pochwy. Anatomię możecie sprawdzic w google, czesc z was zapewne zdziwi sie ze łechtaczka to nie jedynie wystający mniejszy badz wiekszy guziczek.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie