Gdzie lecieć na ferie zimowe?

Ferie zimowe — czy to spędzone w domu, na terenie kraju, czy za granicą mogą być fascynującym i obfitującym w rozrywkę czasem, z którego każde dziecko, ale i jego rodzice będą zadowoleni.
Gdzie lecieć na ferie zimowe?
02.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

Istnieje ogrom możliwości na uatrakcyjnienie dni wolnych od szkoły. Jak zaplanować ferie zimowe? Gdzie można się wybrać, by odświeżyć umysł i przygotować się na kolejne wyzwania w szkole, ale i w pracy?

Co zaplanować na czas ferii poza domem?

Każde dziecko, ale i dorośli planujący wspólnie spędzić czas ze swoim potomstwem, czekają na ferie zimowe w 2023 roku – gdzie wyjechać i jak nie zanudzić się z dziećmi w domu? Jednym z rozwiązań jest oczywiście wypad w góry. Niekoniecznie musi to być znana lokalizacja, która szczególnie w okresie ferii należy do jednych z najbardziej zatłoczonych i stosunkowo drogich. Można wybrać się do mniejszych, ale równie atrakcyjnych miejscowości, w których znajdują się wyciągi narciarskie, tory śnieżne przygotowane z myślą o najmłodszych czy gorące źródła, które są świetnym urozmaiceniem zimowej wyprawy. Na takim wyjeździe można dziecko zapisać do białej szkółki oferującej naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. W tym czasie rodzice mogą udać się na grzane wino lub podziwiać piękne śnieżne widoki i krajobrazy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się również w śnieżne Alpy i zaplanować inne zagraniczne wojaże, niekoniecznie związane ze śniegiem. Być może ciepłe kraje, gdzie kurtka nie jest nikomu potrzebna, a raczej strój kąpielowy? Taka atrakcja w środku zimy z pewnością ucieszy każde dziecko!

Czas spędzony w domu — co zrobić, by dzieci się nie nudziły?

Wiele w tej kwestii zależy od charakteru i dziecięcego temperamentu. Maluchy pełne energii nie będą mogły usiedzieć w miejscu, dlatego konieczne jest zapewnienie im ciekawych atrakcji. Może to być wyjazd kolonijny, wypad na lodowisko. Jeżeli w okolicy nie ma śniegu, warto poszukać górskiego terenu, na którym znajduje się sztucznie ośnieżany stok, czyli atrakcja, która niezawodnie działa bez względu na warunki pogodowe.

Po całym dniu pełnym atrakcji warto postawić na relaks i wyciszenie, któremu sprzyja wspólne oglądanie telewizji z miską popcornu, klimatycznym światłem — niekoniecznie na kanapie, a na rozłożonych na podłodze kocach i poduszkach. Warto także zaopatrzyć się w ciekawe gry planszowe oraz liczne akcesoria do kreatywnej zabawy rękodzielniczej. Można ten czas spędzić wspólnie z dzieckiem, gdyż nieczęsto nadarza się okazja ku temu, by wzajemnie się poznawać i budować mocną więź oraz silną relację w rodzinie.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2023 10:51
Jeszcze nie mam dzieci więc byłam na zimowych wakacjach na słonecznej Teneryfie z przykjaciólkami. Po 6 godzinnym locie enterem przywitało nas piękne słońce. siedem dni szybko minęło, ale jedno jest pewna ta wyspa jest godna kolejnych odwiedzin
odpowiedz
Polecane dla Ciebie