Nappuccino – to nie nowy rodzaj kawy, ale najmądrzejszy rodzaj drzemki!

Większość z nas ma problemy ze spaniem.
Nappuccino – to nie nowy rodzaj kawy, ale najmądrzejszy rodzaj drzemki!
24.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Śpimy za krótko, śpimy niekomfortowo, a stres i gonitwa dnia codziennego dodatkowo pogarszają jakość snu. Nic więc dziwnego, że codziennie, po południu wiele z nas cierpi z powodu zjazdu energii i albo sięga po kolejne espresso, albo kładzie się spać.

Nappuccino – o co dokładnie chodzi?

Idealnym rozwiązaniem na powyższe problemy jest krótka drzemka, a jeszcze lepszym wyjściem jest nappuccino, czyli połączenie snu i zastrzyku kofeiny. To sprawia, że drzemka jest podwójnie skuteczna.

Jak działa nappuccino?

Jest kilka warunków, które należy spełnić, żeby nappuccino zadziałało. Po pierwsze odłóż telefon, wyłącz telewizor, wszystko co rozprasza i drażni zmysły. Znajdź ciche miejsce w domu i zrób kawę. Nieważne, czy wybierzesz esperesso, flat white, czy latte na mleku migdałowym. Ma to być coś co lubisz. Wypij kawę i ustaw budzik na za 25 minut i odłóż telefon. To co najważniejsze, kofeina potrzebuje 25 minut, aby dostać się do twojego krwioobiegu. Krótka drzemka trwająca od 10 do 20 minut zwiększa sprawność i wydajność organizmu. Kawa plus krótka drzemka to idealne połączenie, swojego rodzaju podwójne uderzenie, bo kiedy się obudzisz kofeina zacznie działać.

Badania dowodzą, że osoby, które drzemią regularnie są bardziej wydajne, niż te które w ogóle nie drzemią. To co, wypróbujesz nappuccino?

 

Przeczytaj również:

Zasada dwudniowa – czy to dobra metoda na przyjęcie nowych nawyków?

Jakich błędów nie należy popełniać pijąc poranną kawę?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie