Dlaczego zakładanie rajstop pod jeansy to zły pomysł?

Jeśli zakładasz rajstopy pod spodnie po to, żeby było ci ciepło, robisz poważny błąd. Dlaczego? Tego dowiesz się poniżej!
Dlaczego zakładanie rajstop pod jeansy to zły pomysł?
07.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

Jedni kochają zimę, inni pragną tylko przetrwać tych kilka miesięcy ubierając się w warstwy. Aby stawić czoła mroźnej zimie, ubieranie się „na cebulkę” to chyba najlepsza modowa wskazówka. Ale… czy aby na pewno zakładanie rajstop pod spodnie to dobry pomysł?

Czy należy nosić rajstopy pod spodniami? 

Rajstopy zwykle zarezerwowane są do noszenia zimą spódnic czy sukienek, ale wiele z nas zakłada ja pod spodnie, po to by było nam cieplej. Okazuje się, że ta technika nie jest skuteczna! Noszenie rajstop pod spodniami w celu ogrzania się przynosi odwrotny skutek. Włożenie rajstop pod spodnie sprawi, że będzie ci jeszcze zimniej. Dlaczego?

Cienkie rajstopy, które nosimy najczęściej wykonane są z elastanu. Ten materiał ma tendencję do zatrzymywania ciepła nóg pod rajstopami. To znaczy, że to ciepło nie przechodzi do spodni. Zimne powietrze, które gromadzi się między rajstopami a dżinsami pozostaje w temperaturze zewnętrznej, nie jest ogrzewane przez nasze ciało i sprawia, że jest nam zimno.

Ale… jest ratunek do tej sytuacji. Wystarczy wybrać rajstopy wełniane, kaszmirowe czy z czystej bawełny. Jeśli chcesz, by było ci naprawdę ciepło warto posiłkować się bielizną termiczną.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że marzniemy od stóp, w związku z tym warto postawić na podwójne skarpety zamiast rajstop.

 

Przeczytaj również

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie