Według naukowców – pary, które nazywają się miłosnymi pseudonimami mają większe szanse na przetrwanie

„Misiaczku, moja miłości, moje serce…” Miłosne przezwiska są dość powszechne w związkach. Okazuje się, że używanie ich ma dodatkowe korzyści!
Według naukowców – pary, które nazywają się miłosnymi pseudonimami mają większe szanse na przetrwanie
21.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Być może jesteście z partnerem, jedną z tych par, które na co dzień używają do siebie słodkich i romantycznych przezwisk. Jeśli tak, to świetnie. Trochę gorzej sytuacja ma się w przypadku, gdy tego nie robicie, bo na przykład uważacie, że to śmieszne.

Miłosne pseudonimy – dlaczego warto?

Według ankiety przeprowadzonej na portalu Online Doctor z udziałem ponad 1000 osób, około 74% Europejczyków używa miłosnych pseudonimów. Co więcej okazuje się, że te pary, które mówią do siebie w sposób miły i żartobliwy tworzą szczęśliwsze związki niż pozostali.

„Mój skarbie”, „moja miłości”, „moje kochanie” – to najczęściej używane pseudonimy. Klasyka gatunku, natomiast tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. I w tych miłych słówkach pojawiają się oczywiście takiej jak: „pączusiu”, „mój mały muffinku”, czy „mój słodki ziemniaczku”. Zdarzają się również te inspirowane zwierzętami, na przykład „słodki kociaku”.

Nadawanie pseudonimów, używanie tych słodkich zwrotów jest częścią wewnętrznej relacji, światem stworzonym między dwojgiem ludzi. Są dowodem silnej relacji i ogromnego uczucia, które łączy dwie osoby. Okazuje się, że posługiwanie się pseudonimami używane jest przez najszczęśliwsze pary.

Badanie opublikowane w Journal of Social and Personal Relationships wykazało, że bardziej zadowoleni małżonkowie używali więcej miłosnych zwrotów, niż te osoby, które tkwią w nieszczęśliwym związku. W badaniu przeanalizowano prawie 100 000 par, i odkryto, że bardzo szczęśliwe pary mówią do siebie przy pomocy romantycznych przezwisk.

Oczywiście brak tych słodkich słówek nie oznacza od razu rozpadu związku, ale może warto posłużyć się wynikami badań i zacząć mówić do siebie bardziej pieszczotliwie?

 

Przeczytaj również:

Jak nauczyć się podejmowania decyzji bez strachu i niepewności?

Oto dlaczego nie powinnaś brać prysznica od razu po treningu

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie