Cechy osobowości zależą od naszego imienia – tak wskazują badania

Bezdyskusyjnie, wybór imienia ma znaczenie, co więcej ma wpływ na nasz charakter i osobowość.
Cechy osobowości zależą od naszego imienia – tak wskazują badania
18.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Wybór imienia jest jednym z najbardziej skomplikowanych wyborów, kiedy dowiadujemy się o ciąży. Oczywiście, część z nas podchodzi do tego zupełnie spontanicznie i nie doszukuje się specjalnego znaczenia i przesłania dotyczącego danego imienia. Natomiast większość z nas pieczołowicie dobiera imię, licząc na to, że te odzwierciedli w 100% charakter dziecka.

Imię ujawnia cechy osobowości

W badaniu opublikowanym w Journal of Psychology and Social Psychology naukowcy podkreślili, że wybór imienia wpływa na cechy osobowości. Czasami nawet idziemy o krok w przód i imię jakie nosimy, kształtuje nasz wygląd fizyczny.

Imię to nie tylko nazwa, to także to, co rodzice mówią o dziecku przez całe dzieciństwo. Imię to koncentracja wszystkiego, czym dana osoba jest lub do czego jest powołana. Przykładowo, jeśli wybieramy imię, które odnosi się do odwagi i wytrwałości, robimy dokładnie to co chcemy dla swojego dziecka.

Jak wybrać odpowiednie imię?

Prawda jest taka, że nie ma dobrych czy złych wyborów. Dość ważne jest, aby poświęcić czas na zastanowienie się i wnikliwy research przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pamiętaj, że przez nasze imię budujemy siebie. Oczywiście nie musimy silić się na specjalną oryginalność i wymyślność w doborze imienia. Bardziej kwestia wyboru cech, które szanujemy i są dla nas ważne.

Pamiętajmy, że wybór bardzo oryginalnego imienia, nietypowego, to też narażanie dziecka na pośmiewisko, trudne relacje z rówieśnikami. Tak samo sprawa ma się z nadawanie dziecku imienia po śmierci bliskiej osoby – może to być duży ciężar do niesienia przez całe życie.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie