7 powodów, dla których powinnaś zakończyć swój związek

Czy każdy związek „skazany” jest na happy end? Kiedy podjąć decyzję: zakończyć relację albo walczyć o ten związek?
7 powodów, dla których powinnaś zakończyć swój związek
18.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Spotykasz tego jedynego, zakochujesz się i już wyobrażasz sobie, kiedy za 50 lat spacerujesz z partnerem podczas romantycznego zachodu słońca na plaży. Oczywiście nie ma gwarancji, że ten szczęśliwy stan rzeczy będzie trwał wiecznie. Na udany związek składa się całe mnóstwo rzeczy, które po drodze, po prostu mogą nie zadziałać. To co ważne, rozpadu związku nie traktuj jako porażkę, nie załamuj się, a raczej traktuj jako lekcję i wyciągaj wnioski.

Wiadomo, że kiedy pojawiają się pierwsze problemy, nie jest konieczne od razu rozstawać się, ale… jest kilka sygnałów, które ewidentnie zwiastują koniec wielkiej miłości. Jakich? Dowiesz się poniżej!

7 powodów, dla których powinnaś zakończyć związek

Żeby była jasność, wciąż wierzymy w romantyczne historie i to, że miłość jest nam pisana. Wierzymy, że na tym świecie istnieje idealna dla nas, druga połówka jabłka, z którą jesteśmy w stanie wytrwać przez całe życie. Ale jeśli coś nie gra, czasami warto zrobić ten trudny krok i pójść do przodu.

#1 Nie kochasz swojego partnera: wydaje się to dość oczywiste, no bo kiedy nie czujesz już nic do swojego partnera, to trudno tworzyć udany i szczęśliwy związek. Oczywiście w tym miejscu należy rozgraniczyć miłość od przyzwyczajenia i jeśli uznasz, że w zasadzie nie czujesz nic do partnera to najlepiej zakończyć tę relację i ułożyć sobie życie u boku kogoś innego. Jak zrozumieć, czy to miłość, a może przyzwyczajenie? Jeśli denerwuje cię przez wypowiadanie każdego kolejnego słowa, jeśli nie masz ochoty spędzać z nim czasu i co więcej, nie śmiejesz się przy nim tak jak kiedyś. Nie masz ochoty go całować, dotykać to znak, że czas zakończyć tę relację.

#2 Twój partner nie jest taki, jak sobie wyobrażałaś: Na początku jest pięknie, partner jak z bajki, ale gdy później okazuje się, że nie jest tak czuły, zabawny, hojny jak myślałaś na początku to może warto zastanowić się nad kontynuacją związku. Nie ma się co zmuszać i przede wszystkim zmieniać kogoś na siłę. Nigdy nic z tego dobrego nie wyjdzie.

#3 Nie chcecie tego samego: na samym początku związku, kiedy motyle w brzuchu przesłaniają logiczne myślenie, wydaje się, że na większość spraw patrzycie tak samo. Ale… z biegiem czasu może się okazać, że na kluczowe życiowe tematy macie odmienne zdanie. I oczywiście, można próbować dążyć do kompromisu, ale niestety nie zawsze się to udaje. Dlatego, jeśli wizja waszej przyszłości jest totalnie odmienna, warto zastanowić się, czy przypadkiem nie zakończyć tej relacji i poszukać szczęścia u boku kogoś innego.

 

#4 Dajesz znacznie więcej niż otrzymujesz: poświęcasz dla partnera niemal wszystko? Kariera, wizje wspólnej przyszłości. Generalnie dopasowujesz się do jego stylu życia, a on to wykorzystuje i nie myśli o nagięciu swoich zasad? Wychodzi na to, że trafiłaś na zakochanego w sobie i swoich pragnieniach narcyza. I teraz pytanie do ciebie, czy warto brnąć w to dalej?

#5 Negatyw przeważa nad pozytywem: częściej się kłócicie niż godzicie, krzyczycie na siebie zamiast mówić miłe rzeczy, a wasz związek przypomina kolejkę górską od miłości do nienawiści? A może nie podoba ci się, jak twój partner cię traktuje? Nie czujesz z jego strony szacunku, a wręcz zmusza cię do pewnych zachować? Lub twój partner jest chorobliwie zazdrosny, nie ufa ci i krytykuje za to kim jesteś? To już podchodzi pod toksyczną osobę, relację, związek. Zrób listę pozytywów (jeśli w ogóle takie są) i negatywów i natychmiast zadecyduj co dalej. Nie bój się zakończyć toksycznej dla siebie relacji. W takim wypadku to już troska o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, niż widzimisię.

#6 Nie poznajesz siebie: sygnałem alarmowym w takich przypadkach powinno być, kiedy twoi przyjaciele czy rodzina, mówią, że bardzo zmieniłaś się, odkąd jesteś z tym partnerem. I to zmieniłaś się na gorsze. Jeśli równowaga twojego związku jest wyraźnie przechylona w tę negatywną stronę pora przemyśleć czy warto kontynuować ten związek. Jeśli zamiast dobrze się bawić i uśmiechać, raczej czujesz się źle i cierpisz to sygnał, że coś jest nie tak.

#7 Jesteś z nim z obawy przed samotnością: w takim przypadku pora zastanowić się, czy to miłość czy przyzwyczajenie i strach. Udany związek nie powinien być budowany na fundamentach strachu przed samotnością. To co istotne, żeby stworzyć udaną relację, najpierw należy pokochać siebie i nauczyć się być samemu. Partner to dopełnienie, partner to wsparcie.

Pamiętaj, to jaki związek stworzysz to ciężka praca, wymagająca cierpliwości i uporu. Ale jeśli zamiast radości coraz częściej widzisz smutek na swojej twarzy, to zastanów się czy warto brnąć dalej w tę relację.

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie