To właśnie tyle seksu tygodniowo powinnaś uprawiać

Jedno jest pewne, niekontrolowane uzależnienie a całkowita abstynencja – żadna skrajność nie jest dobra.
To właśnie tyle seksu tygodniowo powinnaś uprawiać
16.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Pewnie nie raz, po cichu zadajesz sobie to pytanie: ile seksu tygodniowo to dobrze? Na całe szczęście są na tym świecie eksperci, którzy odpowiedzą na niemal każde pytanie. Według Jake’a Maddock’a, specjalisty od związków z Australii, żeby utrzymać ogień w związku najważniejsza jest rozmowa między partnerami. Szczere wyznanie swoich pragnień.

Ile seksu tygodniowo powinnaś uprawiać?

Jake podkreśla, że seks jest ważną częścią każdego związku i przynosi wiele korzyści. Dlatego regularny seks to podstawa zdrowia psychicznego i fizycznego. To także wyrzut endorfin i regulacja hormonów, dzięki którym czujemy się po prostu dobrze.

A jeśli chodzi o konkrety, to uprawianie seksu dwa do trzech razy w tygodniu pozwala dobrze dogadać się w związku i czuć satysfakcję. To co ważne, intymność w związku jest naprawdę ważna i nie warto bagatelizować tematu bliskości oraz seksu.

A co, jeśli w związek wkrada się rutyna?

Nad monotonią trzeba nieustannie pracować, bo pary z długim stażem zaczynają zaniedbywać siebie. Osoby będące w długoletnim związku często popadają w lenistwo, a to oddala.

Co sądzisz na ten temat? Jak często uprawiasz seks?

 

Przeczytaj również: 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie