Co to jest EKODUMPING?

Czy to trend, który zawładnie 2023 rokiem?
Co to jest EKODUMPING?
fot. istock.com
15.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Ekologia to hasło, które już na dobre rozgościło się w naszej codzienności. Jedni lepiej radzą sobie ze zmianą nawyków, które mają chronić naszą planetę inni gorzej. Eko-praktyk, które co chwile są w trendzie jest cała masa. Chociażby plogging, czy jogging w połączeniu ze zbieraniem śmieci, które napotykamy po drodze.

Czym jest eko-dumping?

Teraz zaczyna święcić swoje triumfy EKO – DUMPING, czyli, zrywanie z partnerem, który nie jest wystarczająco eko. Szokujące? No nie do końca, bo przecież w miłości i znajdowaniu drugiej połówki chodzi o to, żeby znaleźć kogoś, kto podziela nasze wartości. I ok., można mówić, że miłość jest ślepa, i że dla miłości jesteśmy w stanie wiele znieść, tak nasze poglądy to ważny temat i trudno je bagatelizować.

Jeżeli mówimy o eko-dumpingu to warto wspomnieć o green datingu, czyli wpisywaniu w portalach randkowych nowego kryterium, jakim jest właśnie ekologia. Chodzi tu o spotkanie kogoś, kto właśnie podziela nasze wartości w zakresie dbania o środowisko, recyklingu, niemarnowania żywności, oszczędności energii i wszystkich aktywności, dzięki którym na naszej planecie jest odrobinie bardziej „zielono”.

Eko-dumping – czyli ekologiczne zerwanie

Ta praktyka zapowiada się na konkretny trend w 2023 roku. Według kanadyjskiego serwisu randkowego Plenty of Fish eko-dumping rośnie w siłę. Ponad 20% singli już kogoś opuściło, ponieważ nie podzielali swojego punktu widzenia na zmiany klimatu i środowisko. Jak podaje serwis najczęstszymi powodami zerwania z powodu różnicy zdań dotyczących szeroko pojętej ekologii są: nadmierne spożywanie czerwonego mięsa, zamiłowanie do fast foodów, uzależnienie od zakupów, sceptyczne podejście do zmian klimatu.

Warto również, zaznaczyć, że coraz więcej aplikacji randkowych, takich jak Tinder dodaje pola: jestem eko, jestem weganinem czy wegetarianinem.

W związku z powyższym ekologia może stać się nowym hot kryterium w poszukiwaniu miłości!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie