Według ekspertów: im wcześniej zaczynasz dekorować dom na Boże Narodzenia tym jesteś szczęśliwsza

Irytuje cię, że z każdym rokiem coraz wcześniej dekoracje świąteczne bombardują ze sklepowych witryn? Zupełnie niepotrzebnie!
Według ekspertów: im wcześniej zaczynasz dekorować dom na Boże Narodzenia tym jesteś szczęśliwsza
fot. istock.com
14.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Według ekspertów, osoby, które wcześnie zaczynają dekorować swoje domy na Boże Narodzenie są szczęśliwsi od pozostałych.

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie daje szczęście

Prawdą jest, że albo kochasz ten cały szum związany z dekorowaniem i celebrowaniem Bożego Narodzenia albo irytują cię światełka, grzańce, pieczenie pierniczków i wszystko co związane z przygotowaniami do Świąt.

Ale… bycie fanem Bożego Narodzenia może mieć same zalety, jakie? Dowiesz się poniżej.

Według psychoanalityka, Steve’a McKeown’a celebrowanie Bożego Narodzenia wpływa pozytywnie na nas, łagodzi stres i niepokój. Ludzie lubią myśleć o rzeczach, które ich uszczęśliwiają, a ozdoby świąteczne przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Lampki choinkowe, bombki, czy inne dekoracje świąteczne to banalny sposób na połączenie się z magicznym uczuciem szczęścia. A im wcześniej przygotujesz swój dom na święta tym dłużej będziesz radować się tym wyjątkowym czasem.

Z kolei psychoterapeutka i pisarka Amy Morin potwierdza, że nostalgia odgrywa ważną rolę. Pomaga w przywołaniu szczęśliwych i przyjemnych wspomnień. To szczególnie ważne w dzisiejszych, wymagających czasach.

Nie zwlekaj i przede wszystkim nie irytuj się, kiedy widzisz dekoracje świąteczne uśmiechnij się. Przypomnij sobie, ile radości daje celebrowanie Świąt i daj się ponieść tej magii!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie