Bliskość natury – idealny pomysł na rodzinny weekend!

Jesień to nie tylko powrót do szkolnych ławek i obowiązku odrabiania lekcji – to także ostatnie ciepłe dni, które warto spędzić na świeżym powietrzu.
Bliskość natury – idealny pomysł na rodzinny weekend!
01.10.2022
Katarzyna Lemanowicz

Jak wykorzystać ten czas? Świetnym pomysłem będzie rodzinna rozrywka w otoczeniu przyrody. Co ważne, wcale nie trzeba pokonywać setek kilometrów w poszukiwaniu idealnego miejsca! Bliskość natury i mnóstwo atrakcji znaleźć można w Julinek Parku nieopodal Warszawy. Co czeka na miejscu?

Nie za ciepło, nie za zimno, a dzień jest jeszcze stosunkowo długi – tak jednym zdaniem możemy opisać pierwsze dni jesieni, która nadchodzi wielkimi krokami. Taka aura bez wątpienia sprzyja najróżniejszym aktywnościom na powietrzu – od długich spacerów, po wycieczki rowerowe, na rodzinnej wyprawie w stylu "nordic walking" kończąc.

Jesienne aktywności, które pokocha każde dziecko

Świeże powietrze oraz towarzystwo natury stanowią idealną odskocznię od codzienności, pracy, szkoły czy miejskiego gwaru. Właśnie dlatego coraz częściej decydujemy się na wypad za miasto. Dobierając jednak odpowiednie miejsce weekendowej eskapady, zwróćmy uwagę na to, jakie atrakcje czekają na miejscu. W końcu nie możemy pozwolić dzieciom na ani chwilę nudy, prawda?
- Wybór odpowiedniego miejsca na wypoczynek, może okazać się trudnym zadaniem zwłaszcza jesienią, gdy czasu wolnego jest coraz mniej, a aura nie zawsze pozwala na realizację wszystkich pomysłów – mówi Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park. – W tej sytuacji warto postawić na sprawdzone atrakcje, które rozbawią każdą pociechę. Mowa tu m.in. o ściankach wspinaczkowych, parku linowym w koronie drzew czy kolorowych dmuchańcach, które z pewnością poprawią sprawność fizyczną oraz koordynację. Najmłodszym do gustu trafią także place zabaw – zwłaszcza te, które gwarantują dodatkowe aktywności. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się miejsce wyposażone w edukacyjne zabawy sensoryczne, takie jak magiczne lustro, dzwony rurowe czy naukowy Hex, przy którym dzieci mogą wspólnie odkrywać zagadki oraz eksperymentować – dodaje Karina Jarecka.
Ciekawym urozmaiceniem są także odbywające się na terenie Julinek Parku wydarzenia, w tym sztuki teatralne czy cyrkowe pokazy w wykonaniu doświadczonych artystów znanych z telewizyjnych talent-show, akrobatów i aktorów. Nie ma wątpliwości, że zainteresują one gości w każdym wieku!

Eskapady w głąb natury – idealna opcja na jesienny weekend

Aktywny wypoczynek w sercu natury wydaje się być wręcz idealnym rozwiązaniem na nieco bardziej rześkie dni. Liczne trasy rowerowe, piesze, leśne szlaki czy wypożyczalnie jednośladów oraz sprzętu sportowego – z tych udogodnień można skorzystać w Julinku, nieopodal Warszawy. Lokalizacja w zielonym otoczeniu wręcz idealnie nadaje się do aktywnego spędzenia czasu, bez konieczności pokonywania setek kilometrów.
- Usytuowanie w samym sercu natury jest największym skarbem Julinek Parku. Do dyspozycji wszystkich gości pozostaje około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km szlaków rowerowych. Każdy może skorzystać także z wypożyczalni nowoczesnego sprzętu sportowego, która oferuje rowery dla młodzieży i dorosłych, kije do „nordic walking” oraz szeroki asortyment nart biegowych wraz z butami oraz kijkami. Szerokie możliwości aktywnego spędzenia czasu z pewnością przypadną do gustu całym rodzinom – wyjaśnia Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park.
Weekend poza miastem – zwłaszcza w jesienne dni – to świetny pomysł dla wszystkich świadomych rodziców, którzy chcą zagwarantować swoim dzieciom nie tylko dobrą, ale także jakościową i aktywną rozrywkę. Nie jest tajemnicą, że czas w leśnym, wręcz sielankowym otoczeniu natury płynie wolniej, gwarantując przy tym upragnione wytchnienie i odpoczynek od codzienności.
Julinek Park przyjmuje gości w każdy weekend aż do końca października. Bilety dostępne są zarówno online (na stronie internetowej www.julinek.com.pl), jak i na terenie parku – w kasie oraz biletomacie. Za wszystkie atrakcje można zapłacić także bonem turystycznym.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie