Wyciskarka wolnoobrotowa - szybki sposób na przygotowanie zdrowych soków dla całej rodziny

Zapewne wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie 5 porcji owoców i warzyw dziennie.
Wyciskarka wolnoobrotowa - szybki sposób na przygotowanie zdrowych soków dla całej rodziny
27.01.2022
Katarzyna Lemanowicz

Choć brzmi prosto i przyjemnie, doskonale wiemy, że w realnym, nieco zaganianym świecie, bardzo trudno stosować się do tej rekomendacji codziennie. Raczkującym w temacie zdrowego żywienia niełatwo jest przygotować 5 zróżnicowanych, opartych na roślinach, posiłków. Mało osób zdaje sobie sprawę, że w magiczną 5 wliczają się również zdrowe, niesłodzone soki, smoothie i koktajle! Tylko jak je przygotować? Podpowiadamy – z wyciskarką wolnoobrotową!

Czym jest wyciskarka wolnoobrotowa i czym różni się od innych wyciskarek i sokowirówek?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie za pomocą którego w łatwy sposób przygotujemy świeże soki z owoców, warzyw oraz ziół. W przeciwieństwie do sokowirówek nie ścierają ona produktów na drobne kawałeczki, ale miażdży je i przeciska przez specjalne sita. To właśnie dzięki tej technologii sok, który uzyskuje się przy wykorzystaniu wyciskarki wolnoobrotowej jest gesty i mocno zawiesisty. Zawarte są w nim witaminy, które podczas użycia klasycznej sokowirówki bezpowrotnie tracimy. Znamy już różnicę między wyciskarką wolnoobrotową i sokowirówką, jednak jak to tego ma się klasyczna wyciskarka? To dość ciekawy temat. Właściwie oprócz słowa „wyciskarka” te dwa urządzenia różnią się jak… noc i dzień. Tradycyjny wyciskarka służy do pozyskiwania soku jedynie z soczystych owoców cytrusowych. Na specjalnym stożku przygniatamy owoce inicjując wyciskanie kolejnych kropel. Przy wyciskarce wolnoobrotowej nie musimy ograniczać się do jednej grupy owoców, ba, nie muszą być to nawet owoce! Dodatkowo konstrukcja urządzenia jest zupełnie inna. Nie mamy tu do czynienia z ręcznym wyciskaniem i stożkiem. W tym przypadku silnik urządzenia oraz specjalne ślimaki, zrobią wszystko za nas. 

Dlaczego warto mieć wyciskarkę wolnoobrotową w swojej kuchni?

Dzięki wyciskarkom wolnoobrotowym zdrowy, pożywny sok, koktajl czy smoothie są zawsze w zasięgu ręki. Nie trzeba biegać po sklepach w poszukiwaniu wysokojakościowych produktów czy zamawiać drogich, specjalistycznych sokowych diet. Od teraz produkcja pełnego witamin napoju zajmie Ci dosłownie chwilkę. Co to oznacza? Jeszcze więcej zdrowia i soki do każdego posiłku! Dzięki intuicyjnej obsłudze i niezwykle łatwemu sposobowi czyszczenia, wyciskarki wolnoobrotowe nie stają się kolejnym nieużywanym urządzeniem zbierającym jedynie kurz. Sprytne i przemyślane w swojej konstrukcji, wpisują się na stałe do najczęściej używanych sprzętów w domu. Zaraz obok czajnika, piekarnika czy kawiarki! 

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Decydując się na zakup wyciskarki warto rozważyć kilka kwestii. Najprostsze, a zarazem najwięcej wnoszące do wyboru modelu są postawy – jak często i w jakich ilościach wyciskarka będzie przygotowywała napoje oraz równie ważne – ile miejsca możemy przeznaczyć na jej przechowywanie. W bogatej ofercie firmy Eldom każda wyciskarka wolnoobrotowa jest jedyna w swoim rodzaju i wyróżnia się jakimś elementem. Odnajdziemy tu zatem pokaźne i wydajne urządzenia, wyciskarki z szerokim wlotem, ułatwiającym korzystanie przy dużych i  miękkich owocach i warzywach, a także mniejsze, kompaktowe sprzęty, które zmieszczą się w każdej, nawet bardzo małej kuchni.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł „Wyciskarki wolnoobrotowe, czyli niezastąpione urządzenie dla miłośników zdrowych soków”.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie